AKÜ meselesi

FB7 veya FC5 farketmiyor...

Fabrika çıkışı Mutlu 42Amper akü ile geliyor.
Piyasada bulunmadığı için 45 amper takıp devam ediyoruz.

Bazı markalar 55 Amper akü çıkardı. Ben bir defa aldım, sonra o aracı sattım. Sonucu bilmiyorum.

Bu gün bir yerde resmini Eklediğim akü yü buldum. 60 amper dar dik ters kutup.

Böyle bir ürün kullanan oldu mu?
Tavsiye ediyorum diyebilen var mi?

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20221210_151819.jpg
    20221210_151819.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 55
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam akü nün ömrü 4/5/6 yıl ...Sizin ki nasıl 2 yılda bitti anlamadım...Bu işte Bi sorun var, Yada aldığınız akü de sorun varmış....??? Yada araçta kaçak felan mı vardı ??? 2 yılda akünün bitmesi çok ilginç gerçekten.....
Normalde öyle olması lazım. Hatta geçen yıl temmuzda %91 olan Varta, martta %19 olarak ölçüldü. Epey itiraz ettim ama garanti bittiği için bir şey yapamayız dediler. Varta ya da yazdım ama ses çıkmadı. Kaçak var mı diye de oto elektrikçiye gitmiştim, herhangi bir kaçak yok denilmişti. Normalin üstünde para vermiştim marka diye ama 4-5 akücü gezdim hatta bayisi dahil, hepsi de akü işi şans işi, garanti biterse yapacak bir şey yok dediler. Ben de fazla para vermenin anlamsız olduğunu o zaman anladım, kimse malının arkasında durmuyor güya büyük marka. O nedenle aküye bakış açım değişti.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Varta'dan önceki aküm de Yiğit idi. Onda da 2 ay içinde akü tamamen bitti. Bayiye gittim olmadı, şirkete yazdım olmadı, şikayetvar a yazdım diye pazarlamacısı beni tehdit etmişti kaldırın şikayeti diye. Ben de savcılığa gideceğim diyince gelip yeni aküyle değişmişlerdi, o da yaklaşık 4 yıl gitmişti.

Ben ülkemizdeki her sektörde %3-5 gibi bir oranda dürüst iş yapan firma/esnaf/usta olduğunu düşünüyorum. Onlara denk gelirseniz şanslısınız, yoksa her türlü ahlaksızlığa açıksınız malesef.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2012 fb7 eco elagance senede bir garantiden akü (mutlu akü 55 )değiştiriyorum araçta ek olarak sadece ses sistemi mevcut buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dar 60'lık akü takmak, kaçak testi yaptırmak, arada uzun yol yapmak gibi tedbirler alınabilir.
Araç çalışır iken şarj kapasitesinide öğrenin. (14-14,5 arası olmalı.)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Akü olarak hangi marka önerirsiniz mutlu da 55 üzeri bulamadım kaçak testi yaptırdım hiçbir kaçak mevcut değil

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ne yazık ki akü haznesi küçük olduğu için istediğimiz aküyü rahat şekilde taktıramıyoruz. Yiğitin dar 60'lık aküsü vardı.

Geri