Aracınız
Civic FB7 2013
2013 Honda civic fb7 aracımda 55 Ah mutlu akü var, garantisinin bitmesine iki gün var. Dün aniden çalışmadı, takviye kablo ile çalıştırdık, biraz dolaştım, kendi çalışıyordu artık. Bu sabah aküyü aldığım elektrikçiye gittim, aküyü şarj ettiler, ölçtüler. Akü normal, bir sorun yok ama araba şarj etmiyor dediler, sadece farlar açıkken şarj ediyor dediler, konjektör arızası olduğunu söylediler.
Dinamo konjektörü değişti, ancak aynı sorun vardı yine, yani akü sadece far açıkken şarj ediyor görünüyordu, diğer durumlarda şarj olmuyor görünüyordu. Sonra elektirkçiler kablolara falan baktılar, bir tane soket tam oturmamış, onu düzeltince sorun çözüldü dediler. Şu an aküde şarj sorunu yok görünüyor. İçime de bir kurt düştü, acaba konjektör değişmeden kablolar kontrol edilse çözülür müydü diye.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dinamo konjektörü değişti, ancak aynı sorun vardı yine, yani akü sadece far açıkken şarj ediyor görünüyordu, diğer durumlarda şarj olmuyor görünüyordu. Sonra elektirkçiler kablolara falan baktılar, bir tane soket tam oturmamış, onu düzeltince sorun çözüldü dediler. Şu an aküde şarj sorunu yok görünüyor. İçime de bir kurt düştü, acaba konjektör değişmeden kablolar kontrol edilse çözülür müydü diye.
Olabilir çünkü normalde dinamo kısmı Civiclerde pek bozulan parçalardan değil.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Kesinlikle Mutlu aküden uzak durun. 8 ay önce aldığım sıfır mutlu akü beni rezil etti. Pandemi dönemi aracım 1 ay kapalı otoparkta yattı. Aküyü tamamen boşaltmış. 1 ayda akü biter mi anlamadım.

Takviye yaptım, sonraları 3 günde bitirdi, sonra 2 günde.. Artık 1 gün bile dayanmıyordu. Takviye kablosuyla arkadaş olduk. Şehir dışına çıktım, akü yüzünden Rize'de rezil oldum. Bu işten anlayan usta da yok. Her kafadan bir ses çıkıyor.

İstanbul'a gelir gelmez direkt garantiye götürdüm. "Akü sağlam, deşarj olmuş" dediler. Aküyü şarja bıraktım, yedek akü verdiler. 2 gün sonra gittim, kendi akümü tekrar taktılar. Şuanda düzelmiş gözüküyor ama bir kere soğudum. Nefret ettim Mutlu aküden. Araçtan bile soğuttu.IMG_20200423_011316_010.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar akünün markasından cok rafta gecırdiği zamana bakılmalı hıc kullanılmamış iki senelık akü de desarj olacagı için ömrü kısa olur akü yü satın alırken bu kriter ler çok önemlidir . mutlu akü alan arkadaş tarihi gözettin mi satın alırken acaba

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar akünün markasından cok rafta gecırdiği zamana bakılmalı hıc kullanılmamış iki senelık akü de desarj olacagı için ömrü kısa olur akü yü satın alırken bu kriter ler çok önemlidir . mutlu akü alan arkadaş tarihi gözettin mi satın alırken acaba

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Gözettim.
Üretim tarihi: 2019 32.hafta (yani Ağustos)
23.10.2019 tarihinde taktırdım. Rafta bekleme süresi sadece 2 ay.Foto%C4%9Fraf%20Kolajlay%C4%B1c%C4%B1_LrNLPU.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FB7 2013
Maalesef bu akşam arabam çalışmadı yine, akü bitmiş, sabah çalıştırıp bir çaresine bakacağız. Daha önce garantisinin bitmesine bir ay falan kalınca (mutlu akü) bitmişti, aldığım yer aküde sorun yok, konjektör değişecek demişti, onu da değiştirdik ama sonuç yine hüsran.

Geri