Alisveris merkezi otoparkinda iken cekilen arac goruntusu; arka camdaki kamera

sk67a

0
Ynt: Alisveris merkezi otoparkinda iken cekilen arac goruntusu; arka camdaki kamera

Ynt: Alisveris merkezi otoparkinda iken cekilen arac goruntusu; arka camdaki kamera

Arkaya bakan kamera:

http://youtu.be/TpcIj7FQ4B4

merhaba sayın sk76 forum donanım kabak tadı verdi umarım keyifli saatler geçiririm siz ve atilla arkadaşımızla ;)

Arnold arkadasım tekrar hoşgeldin. Sami Bey teknik konularda cok iyi hem fark ettiysen yine malum forumdan teknik konularda iyi olan bazı üyelerde burada bizimle o nedenle rahat ol keyfini cikar ben daha cok yeni üye kazandirmaya calisiyorum teknik konularda zayıf kalıyorum maalesef ;)

hoşuma gitti bu site biraz canlanmaya ihtiyacı var ama oda olacak inşallah

sk67a

0

Hepiniz hosgeldiniz. Paylastikca gelisecek bu site.
8)

[quote author=sk67a link=topic=2.msg409#msg409 date=1390853143]
Hepiniz hosgeldiniz. Paylastikca gelisecek bu site.
8)
[/quote]

Tşkler Sami Bey, forum sayısı hızla artıyor daha cok gelmeniz gerekecek foruma :)

zevra

0

sk67 hocam sanırım sizin ön kapartoda kameranız varmış .benim multimedya ekranıma geri görüş kamerası yansıyor. ben önümü tam ayarlayamıyorum o yüzden taktırsam güzel sonuç alırmıyım acaba ? yada sensör dahamı iyi olur acaba?

sk67a

0

[quote author=zevra link=topic=2.msg2832#msg2832 date=1396284021]
sk67 hocam sanırım sizin ön kapartoda kameranız varmış .benim multimedya ekranıma geri görüş kamerası yansıyor. ben önümü tam ayarlayamıyorum o yüzden taktırsam güzel sonuç alırmıyım acaba ? yada sensör dahamı iyi olur acaba?
[/quote]

Benim araba biraz karisik. On tamponda tam plakaligin altina kamera yerlestirdim. Navitech navigasyona goruntu veriyor. Anahtar eklettim. Baglanti
yaparak hem on kamerayi, hem de arajin oricinal .. bir dakika, yanlis oldu .. aracin orijinal arka kamerasini Navitech navigasyona yansitiyorum.

Fakat zaman icerisinde bu da yetmedi. Honda serviste on tampona park sensoru ilave ettim. Ona da anahtar eklendi. Neden? Cunku dur-kalk
sIkIsIk trafikte on tampon sensorunun dit-dit-diit surekli otmesini istemem.

Bir keresinde park yerinde iken aracin onune ve asagisina bir cins yontulmamis adam(lar) bir grup odunlari yigmis(lar). On tampon park sensoru olsaydi bile gormezdi
cunku odunlar yerdeydi. On kamera oldugu icin farkettim; manevra yaparken durumu kurtardim. On kamerayi bilerek asagiya, yani yere dogru bakar sekilde
monte ettirdim.

Otomatik vitesi "R" 'ye alinca, anahtari da arka kamera konumuna getirince, arka park kamerasi goruntusunu hem aracin orijinal i-Mid kamerasindan,
hem de 8-inch Navitech multimedya cihazin ekranindan goruyorum. Ama cogu kez tembelligime geliyor; kamera anahtarini aktive etmiyorum veya
Navitech cihaz o an kapali durumda oluyor; geri park kamerasi goruntusunu herkes gibi i-Mid ekrandan seyrediyorum.

Benim sahsi dusunceme gore hem on kamera lazim, hem de on tampon park sensoru. Ikisi arasinda karar vermem zor. Bilemiyorum. Ikisinden de vazgecemem.

Bu arada on camda 1 adet, arka camda da 2 adet trafik kayit kamerasi var. Kaza/vandalizm vb. durumlarda ve arac park halinde iken kayit yapiyorlar.

Ozetle;

1. On park kamerasi
2. Arka park kamerasi (orijinal)
3. On camda one bakan trafik kayit kamerasi
4. Arka camda hem arkaya bakan, hem de aracin onune dogru bakan ve surucu/yolculari da kaydeden 2 adet trafik kayit kamerasi
5. On tampon park sensoru
6. Arka tampon park sensoru (orijinal - cunku 2012 model yili)
7. Bagaja kendi ellerimle dosedigim (tum iscilik benim) arka plaka ampullerinden elektrik besleme saglayan 12 Volt hat;
boylece bagajda 12 Volt cakmak cikisim da oldu; bu cikisi arka camdaki 2 adet trafik kayit kamerasi icin kullaniyorum.
Tek bir kisitlama var; 12 Volt cakmak cikisi sadece parklar (veya farlar) acik iken aktif. Arac seyir halinde iken problem degil;
gunduz bile olsa guvenlik adina kisa farlar acik olarak seyir halinde oluyorum. Gece vakti zaten farlar acik.

Sistemde degisiklik yapma hakkimi sakli tutarim.

zevra

0

k67 hocam sizin araç sanırım NTVnin canlı yayın aracı her yeri kamera dolu:) şaka bir yana çok uğraşmıssınız ve çok tefeeruatlı bir sistem yapmışsınız. benim sanırım ihtiyacım şimdilik ön park sensörü ve plakaya kamera taktırmak. ama korkuyorum delik deşik yapacaklar gibi. bu arada kamerayı nerden aldınız ve fiyatı ne kadar acaba plakada olanı soruyorum. birde görüntü navigasyon ekranımamı gelecek yoksa normal ekranamı geliyor onu tam anlamadımda..

Geri