Arabayı Silince Boya Kalkması

Merhaba öncelikle herkese hayırlı haftalar diliyorum İsmin Can.Bugün sabah aracımı yıkadım ve sildikten sonra araçta hare gibi su lekelerin kaldığını geçmediğini görünce o kalıcı su lekelerine İzo Propil Alkol uyguladım ve izler geçti bunun sonucunda bi kaç yeri sildikçe daha önce görmediğim şeylerin meydana geldiğini gördüm sebebini anlayamadım ama hatırladığım kadarıyla burda eskiden taş vb. İzlere fırçayla rötuş yapılmış İPA uygulayınca onları kaldırdı ondan da olabilir mi diye düşünüyorum geçmiş araç fotoğrafına baktım öyle birşey gözükmüyor ama çizgi altına aldığım yerin nasıl böyle olduğunu anlayamadım ve sadece şeffaf tırnak bile takılmıyor pürüzsüz bi fikri olan varmı ?
65478b0381c52cee51e9945b33fc5650.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ENSAR

0
[MENTION=3950]HondaTeaM35[/MENTION] Vallah bende yaşadım böyle bir sıkıntı ama aynı sorunmu bilmiyorum.Benimki yakından tutulan basınçlı su tabancasından dolayiydi.Gerci benim dedigimi bir çok arkadaş yaşıyor.Ama görüntüler aynı.

HUAWEI VNS-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben elimle uyguladım İPA yı ilk önce fırça rötuşlarını kaldırdı üstünde vernik vs yoktu zaten laf olsun diye boya yapar gibi boyamışlar bence sonra da o çizdiğim yerde başka birşey oluşmaya başladı ama anlayamadım forumdaki arkadaş bilir diye tahmin ediyorum sağolun cevabınız için

ENSAR

0
[MENTION=3950]HondaTeaM35[/MENTION] belkide önceden benim dediğim gibi bir sorun oldu ki izlere bakınca çok yüksek ihtimal,adam sonradan uyduruktan kapattı oraları sende öyle yapinca tekrar piyasaya çıktı.Arabanin ilk sahibiysen bu tezde çürür tabi...

HUAWEI VNS-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3950]HondaTeaM35[/MENTION] Rötuş üzerine zımpara yapılmış yüzeye benziyor.

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] O saydamlık aracın boyasının bi alt katmanı mı kuru bez artı İPA yla bastırarak temizlemek rötuşumu ortaya çıkardı dersiniz eski haline döndürdü yani öylemi

[MENTION=149]Wordls[/MENTION] gerçekten çok teşekkür ederim içim rahatlamış oldu boyadan sonra üzerinde vernik sürülmediği için mi oluyor acaba o şeffaf yeri algılayamadım ama bi düşünceniz varmı ? 2.si bunu şunu da söyliyim arabanın her yerine kullandım sadece orada böyle birşey yaşadım

Son düzenleme:
Geri