Araç içi Lpg Kokusu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lpg tankım delikmiş sökülüp fabrikaya gönderildi. Yenisinin gelmesini bekliyorum.
Çok geçmiş olsun, ciddi bir olayla karşılaşmadan sorunu bulabilmenize sevindim. Dikkat edilmezse ciddi sonuçlara da yol açabilirdi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Daha sonra bu sorunu yaşayan olursa diye yazıyorum. 17. günde garanti kapsamında yeni tank geldi ve ücretsiz bir şekilde değişti. Brc de sağolsun son iki bakım dışarıda yapılmış olmasına rağmen sorun buyuk olduğu için garanti kapsamında hizmet aldım
Geçmiş olsun. Garantiden karşılanması çok güzel olmuş. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun,mermi işlemeyen,TNT ile delinemeyen tank nasıl hasar almış?Araç 3 yaşına gelmiş, hatalı üretim söz konusu desem bunca zaman nasıl sorun çıkarmadı? ? Sorun kaynağı ile ilgili yorum yapıldı mı acaba yetkililer tarafından?

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun,mermi işlemeyen,TNT ile delinemeyen tank nasıl hasar almış?Araç 3 yaşına gelmiş, hatalı üretim söz konusu desem bunca zaman nasıl sorun çıkarmadı? ? Sorun kaynağı ile ilgili yorum yapıldı mı acaba yetkililer tarafından?

Hocam herhangi bir açıklama vs. olmadı fakat bu sorunla ilgili brc yi aradığımda ilk söyledikleri tankta kılcal çatlak olmuştur oldu. Demek ki bildikleri, karşılaştıkları bir durum izlenimi yarattı bende.

gunesec

Özel Üye
LPG li araca kem gözle bakanlara bunu anlatamıyorum. Arkadan tır çarpsa patlamaz o tank. Lpg deneyi de yapılmış. Ayrıca, Gaz basınçlı olduğundan alev tankın içine giremiyor. Dışarıdan yanmaya devam ediyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. Tekrar konu açmamak adına sorunumu buradan dile getirmek istedim.
Aracım 2008 fd6. Atiker grand LPG sistemi mevcut.
LPG sistemi takilali 5 yıl oldu.
Sabahları benzinden LPG' ye geçişte klima kapalı olmasına rağmen motor bölgesinden müthiş bir şekilde LPG kokusu gelmeye başladı.
Sorunun LPG tankiyla alakalı olabilecegini düşünmüyorum.
Durup dururken bir anda böyle bir kokunun gelmesine anlam veremedim .
5 yıldır LPG ile kullanıyorum bu süre içerisinde aracı sanki benzinde gibi kullandım. LPG kokusu hiç almadım.
Bulunduğum yerde LPG ustası yok. Sorunu çözene kadar bir süre tank vanasini kapatıp benzinde kullanacağım.
Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşımız oldu mu.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Biraz önce aracı çalıştırdım hiçbir şekilde koku gelmedi. Aracı lifte kaldirdim. alttan regülatör, filtre, ve map sensörü hortumlarını kontrol ettim. Hiçbir koku, çatlak, gevşeme vs.yoktu. enjektör bağlantıları da aynı şekilde. Sabahları LPG kokusunun gelme sebebi ne olabilir. Hava sıcaklığı olsa bunu önceki yıllarda da yapması gerekmez miydi ?

Geri