Civic FC5 Araç kalkarken 800-1100 devir arası titreme

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, FC5 eco elegance aracımla durup kalkış yaparken gaza bastığımda 1100 devirlere kadar acaip bir titreşim oluyor. Bu titreşim aracın içerisine kadar gelip bazı tirim yerlerini bile titretiyor. 20000 bakımında demiştim yeni yağ koyunca gider gibi olmuştu birde motor kulaklarına baktırdım sıkıntı yok dediler ama halen devam ediyor sizce sebep nedir? Servise hangi şikayetle gidip nelere baktırayım.

Çözüm
Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Motor soğukken bende de var hocam bu ses. Ben motor kulağı herhalde diye geçiştiriyorum ama olmayabilir de...

Ben de bekleyeyim yorumları ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Motor soğukken bende de var hocam bu ses. Ben motor kulağı herhalde diye geçiştiriyorum ama olmayabilir de...

Ben de bekleyeyim yorumları ?
Vallahi benim korkum şanzıman inşallah değildir. Çünkü Aracı çalıştırdım mesela P den D ye alınca titreme oluyor biraz sonra kesiliyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam aynı problem bende de var randevu aldım göstericem servise. Devir yükselince gidiyor titreme alt devirlerde gaza basınca geliyor. Sol taraftan lpg tusunun oralardan geliyor ses sizde de öyle mi ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam aynı problem bende de var randevu aldım göstericem servise. Devir yükselince gidiyor titreme alt devirlerde gaza basınca geliyor. Sol taraftan lpg tusunun oralardan geliyor ses sizde de öyle mi ?
Hocam benden önce servise gidersiniz siz benim şuan boşluğum yok lütfen benide bilgilendirin.

Geri