Civic FC5 Araç kalkarken 800-1100 devir arası titreme

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, FC5 eco elegance aracımla durup kalkış yaparken gaza bastığımda 1100 devirlere kadar acaip bir titreşim oluyor. Bu titreşim aracın içerisine kadar gelip bazı tirim yerlerini bile titretiyor. 20000 bakımında demiştim yeni yağ koyunca gider gibi olmuştu birde motor kulaklarına baktırdım sıkıntı yok dediler ama halen devam ediyor sizce sebep nedir? Servise hangi şikayetle gidip nelere baktırayım.

Çözüm
Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 2ay once aldim fc5 sifir. Bundan once captur vardi. Ondads sizin bahsettiğiniz gibi bir titreme peydahladi. Servis internet felan derken isin sanziman debriyaj sisteminden kaynaklandığını aracın yakit ekonomi si icin hep 2. Viteste kalktığını ve bu sorunun edc şanzımanda kronik oldugunu ogrendik . Ve servis garantisi altinda kavramalar degisip program atıldı. İyide bu cvt de kavrama yok disli yok .nasil olacak peki? Birde 2000 kmdeki araç. Bence sanziman değil baska bisiy kaynaklidir.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Burada CVT motordan gücü ayarlamaya çalışırken kavrama kısmında sıkıntı yaşıyor muhtemelen. Nasıl desem manuel şanzımandaki kavramanın kaydırması gibi belki, tam bilemedim ama CVT'deki zincirin kayması kendini kasnaklar arasında ayarlamasından dolayı olabilir. Size bu normaldir diyebilir servis. Diğer kullanıcı yorumlarını da görmek lazım.

Boş ama düz gibi bir yolda Vitesi manuele ya da spor moda alıp aracı bırakın bi kendi rölanti devrinde hızlansın sonra gaza basın ama nazikçe değil bu bastığınızdan biraz daha fazla. Daha az titreşim olur öyle ya da kısa sürer. Her hızlanmada oluyor mu bu böyle hep ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Burada CVT motordan gücü ayarlamaya çalışırken kavrama kısmında sıkıntı yaşıyor muhtemelen. Nasıl desem manuel şanzımandaki kavramanın kaydırması gibi belki, tam bilemedim ama CVT'deki zincirin kayması kendini kasnaklar arasında ayarlamasından dolayı olabilir. Size bu normaldir diyebilir servis. Diğer kullanıcı yorumlarını da görmek lazım.

Boş ama düz gibi bir yolda Vitesi manuele ya da spor moda alıp aracı bırakın bi kendi rölanti devrinde hızlansın sonra gaza basın ama nazikçe değil bu bastığınızdan biraz daha fazla. Daha az titreşim olur öyle ya da kısa sürer. Her hızlanmada oluyor mu bu böyle hep ?
Gaza bu kadar nazik basmadığım zamanlar olmuyor. Zaten gaza hızlı bastığımda 1100 deviri hemen geçiyor benim titreme sorunumda 1100 den sonra yok

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.

Çözüm
Geri