Aracın motorundan gelen sesler hk.

frkn

0
Aracınız
Merhaba.Uzun sure FD6 kullanıp referans göstererek FB7 aldım.Aracim su an 120 binde ve OV.
Problemlerim ise
1-Motordan inanılmaz tıkırdı geliyor.Bazen düşük devirde iken ise sürekli sürtme şeklinde geliyor.Problem V Kayis gergisi dendi ve yakın zamanda değiştireceğim.
2-50 km'den sonra gazdan ayağımı çekince araçtan ıslık sesi geliyor,gaza basınca bazen kesiyor bazen devam ediyor kulakçıktan vites değişince ses değişerek devam ediyor.Yavaşladıkça azalıyor.Sizce sorun ne ?
3-Gaz pedalı diğer FB7 lere göre cok yumuşak ve boşluk var.2 cm boşa basıyor gibiyim. Devirlenmem icin cok basmam gerekiyor.Cozumu var mıdır ?
Subap ayarı ve genel bakımlarını yaptırdım.Sanziman yağı değişti.
Değerli yorumlarınız icin tesekkur ederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2617]frkn[/MENTION] Hocam söylediğiniz problemler için servise gitmeniz en mantıklısı gibi.

frkn

0
Aracınız
Valla hocam 3 Honda servisi de gergi harici problemleri kimsede karşılaşmadığını söyledi.Sorun olmadan binebilecegimi söylediler.Ama çok huzursuz oluyorum arabanızdaki yakıntında sıkıntı yok.Bu arada araç ısınınca rölantim 659-700 arası ve seyir halinde arada dalganma yapıyor.Bu konu hakkında bilginiz var mı acaba teşekkürler

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Araç garantide ise hepsini ücretsiz yaptırabilirsiniz. 2. Sorun ise hava filtresi yan sanayi ve içeride büzülmüşse veya kapakta aralık kalmışsa ondan olabilir.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Valla hocam 3 Honda servisi de gergi harici problemleri kimsede karşılaşmadığını söyledi.Sorun olmadan binebilecegimi söylediler.Ama çok huzursuz oluyorum arabanızdaki yakıntında sıkıntı yok.Bu arada araç ısınınca rölantim 659-700 arası ve seyir halinde arada dalganma yapıyor.Bu konu hakkında bilginiz var mı acaba teşekkürler

Subap ayarını ne zaman yaptırdınız?

frkn

0
Aracınız
Subap ayarını ne zaman yaptırdınız?
1 ay oldu subap ayarı yapılalı. Dışarıda yaptırdım ve 25 emme 30 egsoz yapıldı sanırım Lakin gaz ayarını subap ayarından hemen sonra değil 1 hafta sonra yaptırdım .Her gun geçtikçe gaza daha cok yüklenmek zorunda kalıyorum ve gaza bastığım zaman acik hava filtresi varmış gibi ses değişiyor.Pedalda farklı yüksekliklerde sesi kendim değiştirebiliyorum basarak bariz bir problemim var ama çözemiyoruz.

frkn

0
Aracınız
Araç garantide ise hepsini ücretsiz yaptırabilirsiniz. 2. Sorun ise hava filtresi yan sanayi ve içeride büzülmüşse veya kapakta aralık kalmışsa ondan olabilir.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam hava Filtresi yeni degisti.Benim gözle gördüğüm sadece radyotore gelen sıcak su hortumu ile hava emiş hattı yakın olduğundan hava hattı cok da az olsa sıcaktan yamulmuş.Ama cok az probleme neden olur mu bilemiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1 ay oldu subap ayarı yapılalı. Dışarıda yaptırdım ve 25 emme 30 egsoz yapıldı sanırım Lakin gaz ayarını subap ayarından hemen sonra değil 1 hafta sonra yaptırdım .Her gun geçtikçe gaza daha cok yüklenmek zorunda kalıyorum ve gaza bastığım zaman acik hava filtresi varmış gibi ses değişiyor.Pedalda farklı yüksekliklerde sesi kendim değiştirebiliyorum basarak bariz bir problemim var ama çözemiyoruz.

Enteresan bir durum. Genelde devirdekı dalglanmalar subap ayar sorunlarına baglı oluyor. Sorun gazda yapıyor benzinde yapmıyormu peki?

frkn

0
Aracınız
Yapmıyor diyemem.Dün ise ilk defa sıcak çalıştırmada aracın rolantisinin cok düşüp tekrar toparladigini gördüm gaza geçme sebebi olabilir.Ama mevcut ses performans dusuklugu katalizör problemi olabilir mi ? Aracımdan her gecen gun soğuyorum.Garantim yok maalesef.Artik gaza basmamak için saçma sapan yollarda hız sabitleyici kullanmaya başladım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yapmıyor diyemem.Dün ise ilk defa sıcak çalıştırmada aracın rolantisinin cok düşüp tekrar toparladigini gördüm gaza geçme sebebi olabilir.Ama mevcut ses performans dusuklugu katalizör problemi olabilir mi ? Aracımdan her gecen gun soğuyorum.Garantim yok maalesef.Artik gaza basmamak için saçma sapan yollarda hız sabitleyici kullanmaya başladım.

Kayış gergisini değiştirdiniz mi peki?

Geri