aracini yetkili servisten vazgecip garanti disi birakmak

Aracınız
Lpg ile sıvı bakımı dısarda yaptırarak bende garanti dısına çıktım ama herhangi bir sorunda direk servisi arıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trust

0
Aracınız
Honda garantisi.
Güneşli havada şemsiye açıp yağmurlu havada şemsiyeyi çekmek demek.
Tabi bu adamları bu hale getiren biraz da bizleriz ota koka her olayı garantiye sokma çabamız yüzünden 2010 ve 2013 yıllarında farklı fd6 araçların garantiden diskler i değişirken günümüzde malesef bu mümkün olmuyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
500 km sonra 70 bin bakım geliyor. Bir yandan ben de düşünmüyor değilim. Bu güne kadar serviste yaptırdık ne oldu diyorum kendi kendime. Bir yandan da devam etsem mi diyorum. Öteki taraftan 3 yaşını bu gün doldurdu araç, garanti sadece motor ve şanzımandan ibaret olacak. Kısıtlı garanti için servisin de pek esprisi yok gibi benim için. Belki bu aralar çıkabilirim ben de.

Aracınız
Benim de garanti dışı.
Arabada ses sistemi var. Elektriksel bi problem olduğu zaman garanti dışı bırakacaklar.
Arabada simota açık hava filtresi var. Filtre ile alakasız bişey bile olsa ona bulacaklar.
Arabada yay var. Yay ile alakasız bişey bile olsa alt takımda falan ona bulacaklar. (en basiti arka sağ çamurluk ta ki davlumbaz içindeki kaplama sökülmüş biraz. Direk yaydan dediler. Yok lastik sürtmüş çıkarmış onu yerinden falan... He dedim geçtim. )

O yüzden benim garanti bilr olsa etkisiz zaten. Birde yılda 20.000 yapıyorum ortalama. Yılda ortalama 2.000 tl servise vereceğime binerim. Bir sıkıntı olduğunu zaman. Gide paramla yaptırırım... Napim....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tugi

0
Aracınız
Benim de garanti dışı.
Arabada ses sistemi var. Elektriksel bi problem olduğu zaman garanti dışı bırakacaklar.
Arabada simota açık hava filtresi var. Filtre ile alakasız bişey bile olsa ona bulacaklar.
Arabada yay var. Yay ile alakasız bişey bile olsa alt takımda falan ona bulacaklar. (en basiti arka sağ çamurluk ta ki davlumbaz içindeki kaplama sökülmüş biraz. Direk yaydan dediler. Yok lastik sürtmüş çıkarmış onu yerinden falan... He dedim geçtim. )

O yüzden benim garanti bilr olsa etkisiz zaten. Birde yılda 20.000 yapıyorum ortalama. Yılda ortalama 2.000 tl servise vereceğime binerim. Bir sıkıntı olduğunu zaman. Gide paramla yaptırırım... Napim....

Benim aracım stock hali ile duruyor bu şekilde servise gittim gene bana bahane buldular :D kaldı ki senin araçtakileri yapacam servise sokmazlar herhalde ..Bu yüzden servise gitmiyorum..Zaten birsey oldugunda serviste daha fazlasını verip yaptırıyorum ne gerek var o kadar para vermeye.. Dışarda uygun fiyata yaptırırım

Aracınız
Benim aracım stock hali ile duruyor bu şekilde servise gittim gene bana bahane buldular :D kaldı ki senin araçtakileri yapacam servise sokmazlar herhalde ..Bu yüzden servise gitmiyorum..Zaten birsey oldugunda serviste daha fazlasını verip yaptırıyorum ne gerek var o kadar para vermeye.. Dışarda uygun fiyata yaptırırım
Aynen öyle vallaha. Bende servisçiydim ama bu şartlarda çok çok mantıksız.... Yapılan işçilikte hiç iyi değil. Boya konusunda özellikle.

Serviste bekliyorum 10.000 bakımında Çamkıran da. Adamın arabasına bi baktım sağ çamurluk, sağ kapı baya baya rengi değişik. City model araç. Servisçi adamla konuştu adam da baktı şöyle dedi çok güzel olmuş dedi bindi gitti....

Servisçiye döndüm. Dedim bu arabayı ne biçim boyadınız ne bu böyle diye. Abi farkındayım da sonradan boyanan yerler renk tutmaz dedi. Yok artık nasıl tutmaz ya dedim. Öyle abi dedi. Tamam dedik döndük.... Adamlar için bu kadar basit. Yazık, günah....

onancc

0
Aracınız
Bende internetten Eneos 0w20 yağimi kendim aldım, 40 bin bakımım geliyor gidip dışarda kendi tanıdığım bildiğim ustaya yaptıracağim. Yağı 109 tl ye aldım filtreler işçilik vs. Hepsinin toplamı 250 tutmaz.

Geri