Aracınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Genelde benzin istasyonlarında önce aracın kabasını suyla atıp sonra gojo marka oto şampuanı ile köpürtüp sonra bol su ile yıkıyorum. Her ne kadar fırça kullanmak istemesemde araç beyaz renk olunca özellikle yaz aylarında aracın önüne yapışan sinek ve böcek izlerini fırça kullanmadan çıkaramıyorum ama kime sorsam fırça kullanma aracın boyasına zarar verir diyorlar. Şimdi oto şampuanımda bitince güzel kaliteli bir oto şampuanı, sonrasındada kurulamak için kaliteli bir bez arıyorum. Ayrıca fırça kullanma onun yerine şunu kullan diyebileceğiniz bir ürün var mı ya da yanlış yapıyorsun arabayı şöyle yıka diyebileceğiniz önerileriniz var mı ?
Şimdiye kadar araç içini hafif nemli bir bez dışında hiçbir şeyle silmedim ama kız arkadaşım sağolsun :) ön koltuğa oturduğunda elindekileri ayağının yanına koyarken kutu,çanta vs ile ön torpido kısmında birkaç çizik oluşturdu . Onları gidermek için önerebileceğiniz bir şey var mı veya ön konsol kısmını silerken kullanabileceğim parlatıcı,temizleyici bir ürün ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler .

http://www.civictr.com/showthread.php/171-Civic-FB7-çiziksiz-yıkama-resimli-anlatım

http://www.civictr.com/showthread.php/3401-Çift-kova-çizmeden-araç-yıkama

Aracınız
Civic FB7 2012
Her zaman kendim yıkarım, yıkamacılara asla vermem. Önceki aracımda aynamı kırmışlardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Bu bahsettiginiz sampuanlari duyunca hanima sordum biz ne marka sampuan kullaniyorduk diye. Bi avuc civata az bi miktarda teneke arkadaslar. An itibariyla gok yuzu delinmis mubarek yikaniyor kapida. Ara sira yikamaciya gidersemde fircasiz olan yere gidiyorum o kadar.

Bu arada bitane insan icin turkce markasi olan bi sampuan var oda turklerin degil. Harbiden yazik.
Araba yabanci sampuani bile yabanci.
Yazik.

Ben genelde benzilikte kendim yıkarım...turtle wax şampuanı ile yıkıyorum... ilk başta jantlarıma jant ve lastik temizleyici sürüyorum. Sonra hemen bir posta tüm araba yüzeyini şampuanlayıp bekledikten sonra hemen Sonra tazyikli suyla bastıra bastıra yıkarım, arabanın suyu süzüldükten sonra çıkmayan lekeleri araba temizleme eldiveni ile şampuanla birlikte ovarım ve bir posta daha son kez tazyikli suyla yıkarım... yine biraz suyu süzüldükten sonra genişçene bir mikrofiber bezle her yerini güzelcene hafif nemli kalacak şekilde kurularım. Sonra autokit marka hızlı cila ile arabanın kaportasına bölgesel olarak cilayı mikro fiber bezle yayarım. Ondan sonra güderi bez ile kurulama işlemine geçerim. Sonra camları cam cilalı cam sille mikrofiber bez iz kalmayacak şekilde silerim ... arabanın içine ise clin marka temizleyici ile güzelcene silip temizledikten sonra temizlik jeli yada hamuru ile bezin girmediği yerdeki yada arabanın içinde tozun çizebileceğini düşündüğüm yerleri silerim. Döşemede bir leke varsa sonax leke çıkarıcısı oldukça başarılı... jantlarıda kaportada kullandığım cila ile ıslanmış bezle silerim ... en son lastik parlatıcıyı lastiklere uygulayarak bir süngerle silerim ...genellikle gölge olan hafif esintili ve toz olmayan bir yerde yaparsak bu uygulamaları çok güzel sonuçları oluyor. Benim gibi sıradan becerisi olan bir insan 50 dk yapabiliyor...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araç yikama

Araç yikama

Ilk tazyikli su ile temizledikten sonra cilali sampuan ile yikiyorum. Ardindan kuruduktan sonra bebe yağı ile siliyorum. Ona bir bebek gibi davraniyorum :)

Ekli dosyalar

• IMG_20170218_191252.jpg
    IMG_20170218_191252.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 28
Aracınız
Aracı Çizdirmeden Yıkama Önemli !!!

Değerli arkadaşlar bir ürün var elimizde ilgilenen buyursun yardımcı olalım
Dışı gerçek yün içi gerçek deri temizlik eldiveni.
Aliexpress vs den getirilen Çin malı ürünlerle karıştırmayın hepsi bizim imalatimiz.
Dışı yüzde yüz gerçek koyun yünü içi gerçek deri. Araç yüzeyine asla çizik vs gibi zarar vermez. Piyasasının yarı fiyatına!
Buyrun inceleyin, ürün hakiki yün ve deri . Polyester değildir!!!! sağlığa zararlı maddeler içermiyor, elinizde uzun süre takılı kullanabilirsiniz!!
Linkten bana ulaşabilirsiniz
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...g-100-yun-oto-yikama-eldiveni-423236120/detay

Kavas

0
Aracınız
Oto yıkamacıya gidiyorum veriyorum 20-25₺ güzelce yıkıyo. Bu kadar dert etmeyin bence. Dünya malı...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri