Aracınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] Hocam ben foam lance ile kullanıyorum, güzel köpük elde etmek için şampuanın fazla olması gerekiyor ancak fiyatlar fahiş olunca az şampuan az köpük yapıyoruz :)

İmkan varsa foam lance ile köpükleme çok daha güzel tabi :) Dediğim gibi uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri kullanıp memnun kalanlar yorum yaparsa başka ürünler çin de fikir sahibi olabiliriz belki...

Aracınız
İstenilen kalite ise mutlaka bir karşılığı oluyor bu ürünlerin Türkiye’de üretilememesi en büyük sorun. 1’5 litrelik bir ürünün 3 veya 4 kapakla bir arabayı yıkayacağı söyleniyor ve öyle gerçekten bu doğrultuda hesap yaparsak aslında çokta pahalı değil diğer ürünleri kullanmadığım için yorum yapmak zor ama bir kaç marka kullanıp ona göre deneyimlerini paylaşan olursa bizim içinde iyi olur farklı durumları bilmek adına mesela foam lance denemek benim için farklı bir deneyim olacak inş

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar fiyat performans olarak en iyisi çakmaklık süpürgesi tavsiyeniz nedir

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Bu işi kendi şampuanınızla benzinlikte nasıl hallediyorsunuz?
Yanınızda kova götürüp orda su mu dolduruyorsunuz?
Maalesef ben benzinliklerin kendi köpüğü ile yıkıyorum ve akabinde sonax hızlı cila uyguluyorum ama kalıcılığı çok kısa sürüyor bir haftaya araç yıkama istiyor mutlaka.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu işi kendi şampuanınızla benzinlikte nasıl hallediyorsunuz?
Yanınızda kova götürüp orda su mu dolduruyorsunuz?
Maalesef ben benzinliklerin kendi köpüğü ile yıkıyorum ve akabinde sonax hızlı cila uyguluyorum ama kalıcılığı çok kısa sürüyor bir haftaya araç yıkama istiyor mutlaka.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben cumartesi akşam geç saatler veya pazar günü sabah erkenden gidiyorum sıra olmaması için petrole önce suyla durulayıp sonra şampuanımla kovada kendi hazırladığım köpük ile iyice köpükledikten sonra bir süre bekletip sonra duruluyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ogun26

0
Aracınız
normalde bende benzinliklerde fırça ve köpükle yıkıyordum fakat artık kendim oto şampuan ve süngerle yıkayacağım araç siyah olunca herşey çok belli oluyor

Aracınız
arkadaşlar ön tampondaki krom bölgede su lekesi gibi şeyler var çıkartamadım kireç lekesi de olabilir emin değilim. Çıkarmak için ne yapabilirim önerisi olan var mı?

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar ön tampondaki krom bölgede su lekesi gibi şeyler var çıkartamadım kireç lekesi de olabilir emin değilim. Çıkarmak için ne yapabilirim önerisi olan var mı?
Kireç veya su izini sirkeli su ile çıkarabilirsiniz. Sonra tekrar su ile silerek yüzeyde sirke bırakmamakta fayda var. Kireç çok yoğun olursa yüzeye sadece sirke sürüp silerek çıkarabilirsiniz.
Bir de bimde satılan yeşil paketli bir ıslak mendil var, içinde ne varsa çıkarmadığı kir yok. Bi sefer camdaki kireç lekelerini onlar silmiştim o da rahatlıkla kireç lekelerini çıkarıyor.

Son düzenleme:
Aklımda kil katı wax oto şampuan edinmek var ama şimdilik benzin istasyonuna gece saatlerinde gidiyorum. Burda şu bedava. Bol su ile çok yaklaştırmadan iyice yıkıyorum. Sonra benzin istasyonunun iki liralık köpüğünü basıyorum. Biraz akmasına musade ediyorum. Sonra kovamı su ile dolduruyorum ve kovadaki su ile süngeri ıslatıp ıslatıp köpüklü arabayı siliyorum. Sonra tekrar tanzikli su ile yıkıyorum. Bu islemi iki sefer yaptıktan sonra aracı normal fiber bezle kuruluyorum. Yorucu oluyor biraz ama ben keyif alıyorum.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri