Civic FD6 Araçla ilgili bir kaç sorum var.

Aracınız
Civic FD6 2008
Şu anda Honda Türkiye'nin servis kampanyası mevcut, bence servisten orjinal motor kulağı taktırın, kafanız rahat etsin. Parçacılarda satılan motor kulaklarının çoğu imitasyon/sahte ürün.
Geçen yıla kadar da hazırda motor kulaklarında %30 indirim mevcuttu.

Ekli dosyayı görüntüle 260052
O zaman bu hafta müsait olduğumda Honda bayiine gidip konuşayım. Teşekkür ederim sağ olun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman bu hafta müsait olduğumda Honda bayiine gidip konuşayım. Teşekkür ederim sağ olun.
Gitmenize gerek yok, telefonla servis bölümü arayarak fiyat sorun, aracınızın plakasını verirseniz sistemde kontrol edip size telefonda da fiyat vermeleri lazım.
Eğer indirimler kafanıza yatarsa randevu alıp o zaman aracı götürürsünüz.

Aracınız
Civic FD6 2008
Gitmenize gerek yok, telefonla servis bölümü arayarak fiyat sorun, aracınızın plakasını verirseniz sistemde kontrol edip size telefonda da fiyat vermeleri lazım.
Eğer indirimler kafanıza yatarsa randevu alıp o zaman aracı götürürsünüz.

Şuan Honda Bayii'nden geliyorum. Motor takozum yan sanayiymiş. 754 TL'ye parça siparişi verdim. Bir de şanzıman takozum çatlamış. Bunu ilk defa duydum. Bunun değiştirilmesi gerekirmiş. Fikriniz nedir?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Şuan Honda Bayii'nden geliyorum. Motor takozum yan sanayiymiş. 754 TL'ye parça siparişi verdim. Bir de şanzıman takozum çatlamış. Bunu ilk defa duydum. Bunun değiştirilmesi gerekirmiş. Fikriniz nedir?
Konuyu baştan okudum ve motoru şaşiye bağlayan şeyin motor takozu olduğunu düşünürseniz ne kadar önemli bir parça olduğu aşikar. Orjinalle değiştirilmesi isabet olur.
Şanzıman takozunuzdaki çatlakta vites geçişlerindeki vuruntuları açıklıyor olabilir. Bence aracı servise sokmuşken biraz da pazarlık ile ikisini birden değiştirin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu kulaklar motordaki vibrasyonların araca yansımasını emen parçalardır, zaman yıpranıp özelliklerini kaybetmeleri normaldir, şanzıman takozunun çatlaması muhtmelen uzun süre sağ motor kulağının sorunlu halde binilmesi ve motordaki ciddi vibrasyonun diğer kulaklara yük bindirmesi kaynaklı olabilir.
2sini de orjinal parçayla değiştirip kafanızı rahat ettirin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ek olarak eğer hiç değişmediyse z rotlarınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim, yol konforu olarak katkı sağlayacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bu kulaklar motordaki vibrasyonların araca yansımasını emen parçalardır, zaman yıpranıp özelliklerini kaybetmeleri normaldir, şanzıman takozunun çatlaması muhtmelen uzun süre sağ motor kulağının sorunlu halde binilmesi ve motordaki ciddi vibrasyonun diğer kulaklara yük bindirmesi kaynaklı olabilir.
2sini de orjinal parçayla değiştirip kafanızı rahat ettirin.
Hocam ikisinin de siparişini verdim. 1820 tl parçalar tuttu. 400 tl de işçilik yazıyorlar. 2200 tl ye yaptırıyorum orijinalleriyle. İnşallah sorun düzelir.

@gkhnbkkl

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam eğer sizi sıkıntıya sokmayacaksa triger kontrolü de yaptırmanızı ciddi ciddi tavsiye ediyorum. Hatta biraz sıkıntı olacaksa da ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Önceki aracımda özellikle motor sıcakken rampa yukarı gaza bastığımda araç hıçkırıyormuş gibi vuruntu yapardı. Yetkili servis yanlış hatırlamıyorsam travers takozu deforme olmuş dedi cüzi bir miktar ücretle yapıp teslim etti. Aracı satmak için ilana koyacaktım, expertiz yaptırıp koyayım dedim. Ufak tefek elektronik problemler çıktı yaptırayım diye sanayiye bıraktım, 1 saat sonra ustam aradı aracın marş almadı sese bakılırsa zinciri kopardı, aldım götürdüm sizin birşey yok deyip verdiğiniz araç zincir kopardı diye, adamlar pişkin pişkin 10.000tl meblağ çıkardı önüme koydu. Gittim sağlam bir usta buldum, 6.000tlye komple rektefiye ettirdim. Mahkeme kararı aleyhime sonuçlandı, tek kabahatim "herhangi bir soruna rastlanmadı" yerine "triger zinciri değişimine gerek görülmedi" yazan bir kağıt almamış olmam. Yani yetkili diye güvenilen çoğu yerin ne ustası işi gerçekten biliyor, ne de yaptığı işin sorumluluğunu alıyor.

O gün bu ülkedeki çoğu yetkili kurumun(hepsi demiyorum) yetkili oldukları tek ama tek konunun kendi kaba etlerini böyle durumlardan kurtararak lafta ticaret gerçekte sahtekarlık olduğunu, kanunların bizi değil parayı ve onun babalarını haklı - haksız bakılmaksızın koruduğunu farkettim. Neden böyle bilgiç bilgiç konuşuyorum diye merak edenler olursa sebep şudur, farkedilirse ilgili kurum ve markayı yazmadım çünkü (şaka gibi gelecek) bu konu hakkında konuşma ve yorum yapma yasağı aldım illa söyle derseniz önceki aracımın markasına ve yerleşim yerime bakabilirsiniz.

Saygılar.

Geri