Araçta titreme neden olabilir?

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar 2011 elegance otomatik var bende. Tam olarak nasıl tarif edilir bilmiyorum ama hafif gazla hızlanırken araçta öksürme gibi bir reaksiyon hissediyorum. İleriye doğru bir silkeleme oluyor gibi.
Sadece araçla kalkıştan sonra hafif gazla hızlanırken oluyor. 1500 devir civarı oluyor bu olay. Çok şiddetli değil ama bir titreme olduğuna neredeyse eminim. Aracı benzine alıp denemedim henüz.

Agresif sürüş tarzım yok. Tatlı tatlı araca gaz verip kaldırıyorum. 2000 devirlerde atıyor vites. Dusuk viteslerde bu sorun var gibi.

Ne dersiniz bu konuda?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
O benim çocuğum gibi valla yapamam

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi
Ya bizimde amcamız gibi değil hocam siz beni görseniz özene bezene nasıl baktığımı ama motor ısındığı zaman hiç acımam. Performansta hiç bir sorun yok. 3 yıl önceki gibi hala. Basmazsanız asıl sorunlar o zaman başlar.

Aracınız
Aracınız
Civic FB7 2012
2012 118 binde manuel vites aynı sıkıntı bendede olmaya başladı bu kronik olması gerekiyo hic kimse bilmiyo 3 sebep sayıyorlar saglam sa niye degisecek nasil ustalar o olmazsa o dur budur bu ne kardeşim eski araçlar yapmiyo bunu

2012 118 binde manuel vites aynı sıkıntı bendede olmaya başladı bu kronik olması gerekiyo hic kimse bilmiyo 3 sebep sayıyorlar saglam sa niye degisecek nasil ustalar o olmazsa o dur budur bu ne kardeşim eski araçlar yapmiyo bunu

12 sübap modundan 16 sübap moduna geçiyor sabit gazla giderkenki kerkilmeden bahsediyorum sorun yok

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=8007]mert11[/MENTION] Bu sorunu bende yaşıyorum 1500 -1600 devirlerde 2 den 3 e geçiş de ciddi hissettiriyor. Çözümü nedir yaşayan var mıdır. Okudum yazılanları ama net bir cevap alamadım. lft.
Aynı durum bende de var çözümü bulan var mı? Şanzıman
Yağ değiştim, akü değiştim

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde şanzımanın 1500 devirde bir üst vitese geçmesi biraz erken, şanzıman içi basıncın yeterli seviyeye ulaşamadığından geçişi hissettirdiğini düşünüyorum açıkçası :unsure:

Geri