Araçta titreme neden olabilir?

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar 2011 elegance otomatik var bende. Tam olarak nasıl tarif edilir bilmiyorum ama hafif gazla hızlanırken araçta öksürme gibi bir reaksiyon hissediyorum. İleriye doğru bir silkeleme oluyor gibi.
Sadece araçla kalkıştan sonra hafif gazla hızlanırken oluyor. 1500 devir civarı oluyor bu olay. Çok şiddetli değil ama bir titreme olduğuna neredeyse eminim. Aracı benzine alıp denemedim henüz.

Agresif sürüş tarzım yok. Tatlı tatlı araca gaz verip kaldırıyorum. 2000 devirlerde atıyor vites. Dusuk viteslerde bu sorun var gibi.

Ne dersiniz bu konuda?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2011
Normalde şanzımanın 1500 devirde bir üst vitese geçmesi biraz erken, şanzıman içi basıncın yeterli seviyeye ulaşamadığından geçişi hissettirdiğini düşünüyorum açıkçası :unsure:
Şanzıman yagı yeni değişti, yeni güncel yazılım yüklendi yine aynı. Şöyle bişey var arac daha önce geç şanzıman yağı değişmiş acaba içindeki eski yağ eksik olabilir mi? Yetkili serviste işlem yapıldı biraz bin yağı tekrar değişelim önümüzdeki ay dediler ama bakalım inş düzelir. Yağ eklemek çözüm olur mu diyorum cıkamadım işin içinden

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri