Arka koltuk sırtlığından gelen ses

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
2012 yeni kasa eco civic elegance sahibiyim, geçenlerde aracı eşim kullanırken arka tarafa oturdum, oturmaz olaydım hemen dikkatimi çekti. Aracın aağ arka koltuğunda, arkaya yaslandığınızda koltuğun sırt kısmı geriye doğru esneyip tık diye ses yapıyor, bu ses her arkaya yaslanmada tekrarlıyor. Ses sırt kısmından geliyor.Sizin araçlarda da aynı durum var mı? Bir ara servise de göstermeyi düşünüyorum, bakalım ne diyecekler.

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Yay yok, plastik de olabilir ama daha çok sırt kısmı ince bir saç koymuşlar ama destekleyip sabitlememişlerde bu saç geriye doğru esneyip ses yapıyor gibi. Bir ara servise gideceğim ama şu sıralar fırsat bulamadım.

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Servise götürdüm, koltuk içinde bir sekman varmış o atmış, çok kısa bir süre içinde yerine taktılar, şimdi arka koltuğun sırt kısmından hiç ses gelmiyor. Sorun çözüldü.

frkn

0
Aracınız
Servise götürdüm, koltuk içinde bir sekman varmış o atmış, çok kısa bir süre içinde yerine taktılar, şimdi arka koltuğun sırt kısmından hiç ses gelmiyor. Sorun çözüldü.

Hocam şöför koltuğunda yaşıyorum bu problemi .Benim aracımda 2012 civic .Garanti dışı kendimiz nasıl çözebiliriz daha detaylı bilgiye sahipmisiniz ?

Aracınız
Benımkide şöför koltugunda laplap ediyor tümsekten geçrken. Yaklaşık 2-4mm boşluk var sanki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Benimde arkada müzik çalarken ses çıkarıyor arka cama stop lambası mı vuruyor napıyor
Aynen öyle. 3. Stop ile camın arasına cam bezi sıkıştırın. Geçtiğini göreceksiniz. Onun için başka bir çözümün var yakında yapacağım. Yapınca fotoğraf çekerim...

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle konuyu hortlattığım için kusura bakmayın.

Benim de ( 2012 fb7) aracımda sürücü koltuğunda aynı sorun var. Özellikle virajlardan sonra araç düz konuma gelince "tık" sesi geliyor, sanki bir yay bir yere takılmışda kurtulmuş gibi.. Yay sesine benziyor ama burdakiler plaka sesine benzeyince tam da emin olamadım, ama yay sesi yüksek ihtimal. Servise gitmeden çözen arkadaş var mı acaba bu sorunu?

Koltuğu söksem baksam kolay mıdır acaba?

Geri