Arka koltuk sırtlığından gelen ses

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
2012 yeni kasa eco civic elegance sahibiyim, geçenlerde aracı eşim kullanırken arka tarafa oturdum, oturmaz olaydım hemen dikkatimi çekti. Aracın aağ arka koltuğunda, arkaya yaslandığınızda koltuğun sırt kısmı geriye doğru esneyip tık diye ses yapıyor, bu ses her arkaya yaslanmada tekrarlıyor. Ses sırt kısmından geliyor.Sizin araçlarda da aynı durum var mı? Bir ara servise de göstermeyi düşünüyorum, bakalım ne diyecekler.

Aracınız
merhaba aynı sorun bendede vardı.
2012 fb7 yaslanınca tık tık vuruyordu.
şuan halletim. koltuğu ön yüzünden sağlam bi vur. o Demir plaka yerine oturuyor.
bende düzeldi.

Aracınız
Civic FB7 2012
ben sorunu şu şekilde hallettim;

koltuğun arkasındaki fermuarı açıp dayanak noktaları ve iç içe geçme noktalarını gördüm. belirlediğim yerlere biraz fazlaca würthün silikon spreyinden sıktım biraz elimle oynatıp spreyi yedirdim... şu an itibariyle sıkıntı yok, o tıkırt tıkırt sesler kesildi.. tekrarlaması halinde aynı işlemi tekrarlamayı düşünüyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 yeni kasa eco civic elegance sahibiyim, geçenlerde aracı eşim kullanırken arka tarafa oturdum, oturmaz olaydım hemen dikkatimi çekti. Aracın aağ arka koltuğunda, arkaya yaslandığınızda koltuğun sırt kısmı geriye doğru esneyip tık diye ses yapıyor, bu ses her arkaya yaslanmada tekrarlıyor. Ses sırt kısmından geliyor.Sizin araçlarda da aynı durum var mı? Bir ara servise de göstermeyi düşünüyorum, bakalım ne diyecekler.
Bende arkaya bi arkadas oturdu o zaman fark ettim sesi.

Geri