Arka koltuk su alıyor

Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Kardes ayni sorunla bende bogusuyorum iki haftadir. Gecen hafta sonu arka tamponu sokturdum camurluk civarindan iceriye su girebilece neresi varsa silikonlattirdim. Koltugu sokturdum kuruttum evde geri taktim. Iki gun icerisinde tekrar ayni sekilde su aldi koldugun alti tekrar islandi bagajda su birikti. Yikamaciya gittim camurlugun altindan tanzikli su tutturup bagajin icini izledim. Su falan yok gelmedi. Kafayi yemek uzereyim :). Sen bir sonuca ulasabilirsen bana ulas lutfen. Paslasalim. Tel numaram 0 5 0 5 4 4 1 7 2 2 7

Fazlı

0
Aracınız
Merhaba;
sorununuz ınş çözulmustur
benzer bır sorun benımde başıma geldı,
arac arkadan daha once darbe aldıgı ıcın tamır edılırken, sol çamurluk ıcınde kalan benzın kapagı gırısındekı celık macun ıyı cekılmemış ordan alıyormuş
slıkon yapınca duzeldı.

Merhaba arkadaşlar bende 97 euro civic var sunrooflu merak ettiğim şey bu su giderleri sadece ön tarafta mı var yoksa arkada da varmi.Sadece ön tarafta varsa onları susta ile açtım su gideri normal akıyor ama bir kaç gündür fark ettiğim arka koltuk sağ ve sol taraf üstü ıslanmış tı tavanı elimle yokladim ıslaklık göremedim. Tavan döşemesinin kapılara bağlandığı köşelerde sanki biraz nem vardı. Şimdi benim sorum sunroof un arkada da su çıkışı varmı göremedim çünkü

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12247]enginesin[/MENTION] Sunroof gideri ön iki direkte geçiyor, test etmek için sunroofu açık pozisyona alın sunroof havuzuna su dökün gider deliklerini her iki tarafta göreceksiniz su buradan akıp sağ ve sol çamurluklardan tahliye oluyor ise probleminiz burada değil demektir.

Hocam baktım benim araç Euro Civic hatchback olanlar yokmu işte onlardan ön leri susta ile açtım su döktüm gidiyor sorun yok ama işin aksiligi arka tekerin hemen arkasindan da su akıyor demek ki benim araçta hem ön de hemde arkada su gideri var ;). Bir kaç şişe su döküp baktım havuzdan akışta problem yok önlü arkalı akıyor su. Sonra kapıları kapatıp 2 kova suyu boca ettim tavana baktım içerden ıslak bir yer göremedim kapı içlerine baktım fitillerde mi sorun diye onda da birşey anlamadım. Son çare koltuğu kaldırdım ön koltuğa yasladim bakalım bu gece yağmur yağarsa sabah tekrar kotrol edeceğim. Zaten hafta da 1 gün bine biliyorum araç a böyle olunca çok canım sıkıldı.

zeze

0
Aracınız
Civic FC5 2021
Kardeş aynı sıkıntı bende de vardı.arka taraf yolcu ayak paspas ıslanıyorsa kapı döşeme laylonunda sızıntı vardır.

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dostum merhaba,
Sol arka kapıdan su alıyor, paspas ıslanıyor ve ışıklı kapı eşiği sanırım bu su yüzünden yanmıyor.
Sanırım benzer sorun ama bahsettiğin yeri anlamadım, kapı döşeme naylonu dediğin yer neresi tam olarak?
Yağmur suyu tahliye olmadığı için veya tahliye delikleri tıkanık olduğu için olabilir mi, nerede bu tahliye delikleri yerini de bulamadım.

Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Aynı sorun bende de var yardımcı olabilecek varmı

VIA_A1_1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri