Civic FC5 Bagajdaki macun hakkında ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba Arkadaşlar 1 hafta önce 2019 makyajlı 0 eco elegance aldım bugün sağını solu bir kurcalayayım dedim ne ne var ne yok diye :) Lpg tankının yanındaki plastik köpüğü bir kaldırdım resimdeki gibi sağlı sollu bir sürü macun çekilmiş bunlar nedir? Sizdeki araçlarda da böyle mi? Merak ettim tabi pimpiriklendim hemen araçta hata falan mı var yoksa diye hemen sorayım dedim sizlere de :rolleyes:

macun.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Macun değildir o macun olsa duramazsın?
Şaka bir yana mastik gibi bir malzeme korozyonu önlemek amaçlı kullanılıyor hocam
Valla hocam pek anlamadığımdan macun diyesim geldi :) maddenin tam ne olduğunu bilmiyorum dediğin gibi mastiktir belki de ama baya bir var her tarafında bir sorayım dedim aracı 0 aldık birde insan ister istemez huylanıyor bütün araçlarda var yani sıkıntı yok değil mi? :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Meges diyorlar buna sert ama elastiki bir malzemedir sağlığa ciddi zararlıdır. Sonradan yapılan meges uygulamaları genelde sünger gibi yumuşak olur oradan belli eder fabrika çıkışı meges marangoz tutkalı gibi çok serttir. İzolasyon ve yalıtım amaçlı yapılıyor. Sıfır otomobilde olur genelde üzeri boyalı olur ama bu boyasız. Belki maliyet düşürme mevzusundan boyasız bırakılmıştır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Meges diyorlar buna sert ama elastiki bir malzemedir sağlığa ciddi zararlıdır. Sonradan yapılan meges uygulamaları genelde sünger gibi yumuşak olur oradan belli eder fabrika çıkışı meges marangoz tutkalı gibi çok serttir. İzolasyon ve yalıtım amaçlı yapılıyor. Sıfır otomobilde olur genelde üzeri boyalı olur ama bu boyasız. Belki maliyet düşürme mevzusundan boyasız bırakılmıştır.
Bilgi için teşekkürler hocam dediğim gibi aracı alalı 1 hafta oldu merak ettiğim şey son zamanlarda araç alan arkadaşlar varsa onlardaki de bu şekilde mi görünüyor eğer boyalı ise aldığım bayiye gidip görüşmeyi düşünüyorum. Yeni sayılan bütün araçlarda durum bu şekilde ise o zaman yapacak bir şey yok diyeceğim kendime.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sanırım son zamanlarda 0 araç alan arkadaşlar yok forumda yada onlarda hiç açıp bakmadılar yada herkes biliyor bir tek ben bilmiyorum :) yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam 1 hafta önce Eco Elegance için pazarlığa gittik. Showroom daki aracın tank üretimine bakmak için o kısmı açtığımda macun gibi olan malzemeyi görünce bende şaşırmıştım ama pek irdelemedim. Muhtemelen normal bir durum.
Bu arada araç kalmamıştı öylece geri döndük

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Geri