Bakım Maliyetleri?? (Civic Rs benzin filtresi)

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar Merhaba,
Aracım 2018 model civic rs. 40.000 km oldu be bakım için Honda Cem’den fiyat aldım. Buraya kadar normal. Bana verilen fiyat şanzıman yağı dahil 7950 tl. Şanzıman yağı bilindiği gibi garantisi kapsamında 2 yılda bir değişiyor. Fiyatı arttıran nedir çok pahalı dediğimde bana benzin filtresinin de bu bakımda değişeceği ve işcilik ile beraber 4000 tl olduğunu söylediler.
Bu fiyatları verip servise devam etmek imkansız değil mi?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bakım fiyatları diğer servislere göre normal.
benzin filtresi 4 yıl/80k km de bir değişiyor. fitreyi çıkartınca şanzıman yağı + yağ bakımı 3950 tl normal şuanda.
benzin filtresi için de pazarlık etmeye çalışın ve farklı bayilerden teklif alın.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benzin filtresini şimdilik değişmeye gerek yok. normal bakım artı şanzıman yağı değişin yeter

Aracınız
Civic FC5 2018
Bakım fiyatları diğer servislere göre normal.
benzin filtresi 4 yıl/80k km de bir değişiyor. fitreyi çıkartınca şanzıman yağı + yağ bakımı 3950 tl normal şuanda.
benzin filtresi için de pazarlık etmeye çalışın ve farklı bayilerden teklif alın.
Evet yağ bakımı normal ama buna 2 yılda bir değişmesi gereken şanzıman ve benzin filtresi eklenince açıkcası fiyat çok fazla oldu. Benzin filtresi normalde bu kadar pahalı bir ürün değil. Anladığım kadarıyla farklı bir yapıda filtre.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Evet yağ bakımı normal ama buna 2 yılda bir değişmesi gereken şanzıman ve benzin filtresi eklenince açıkcası fiyat çok fazla oldu. Benzin filtresi normalde bu kadar pahalı bir ürün değil. Anladığım kadarıyla farklı bir yapıda filtre.
bildiğim kadarıyla işçilik maliyetli. deponun oralarda biyerde olduğu için vakit alıyormuş değişmesi. o yüzden demiştim farklı bayilerden fiyat sorun diye.

Aracınız
Civic FC5 2018
bildiğim kadarıyla işçilik maliyetli. deponun oralarda biyerde olduğu için vakit alıyormuş değişmesi. o yüzden demiştim farklı bayilerden fiyat sorun diye.
Sordum maalesef aynı fiyatı verdiler. Honda park geldiğinizde söylesin benzin filtresine baktırırız temizlik yapılabilir böylelikle 2-3 bakım ileri atabilir dedi ama mantıklı gelmedi. Ya değiştiririm ya da elletmem düşüncesindeyim.

Aracınız
Benzin filitresi önemli, en yakın zamanda değiştirmeye calışın. Bu arabalar Reno Fiat, opel değil.

Yakıt konusunda bir kaç tecrübem var mesela 200 hp bir araca sahipseniz, bu arac size TR de 190 hp verir tekerde. Yunanistandan premium(süper benzin) alırsınız 198 hp verir.

Yakıt filitresi benzin enjektör sağlığı içinde önemlidir. Eve belki 2 bakım atlatabilirsiniz ama geciktirmemenizi tavsiye ediyorum. Performansı bile etkileyen faktörlerden biridir bu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benzin filitresi önemli, en yakın zamanda değiştirmeye calışın. Bu arabalar Reno Fiat, opel değil.

Yakıt konusunda bir kaç tecrübem var mesela 200 hp bir araca sahipseniz, bu arac size TR de 190 hp verir tekerde. Yunanistandan premium(süper benzin) alırsınız 198 hp verir.

Yakıt filitresi benzin enjektör sağlığı içinde önemlidir. Eve belki 2 bakım atlatabilirsiniz ama geciktirmemenizi tavsiye ediyorum. Performansı bile etkileyen faktörlerden biridir bu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet önemli keşke hemen değiştirebilsek ama yine de bu kadar pahalı olmamalı.
sadece rutin 10 bin bakımına gidiyorum. Ne fren diski ne balatası değişiyor. Diğer markalarda yakıt filtresi böyle pahalı bir ürün değil. Biraz inceledim koltuğun altından sökülen filtre + pompa şeklinde bir parça değişiyor. Maalesef indirimde söz konusu değil. Yağ bakım fiyatı 1850 tl mesela bunu anlamlandırmak kolay ama sadece benzin filtresi 4000 tl cidden çok pahalı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Evet önemli keşke hemen değiştirebilsek ama yine de bu kadar pahalı olmamalı.
sadece rutin 10 bin bakımına gidiyorum. Ne fren diski ne balatası değişiyor. Diğer markalarda yakıt filtresi böyle pahalı bir ürün değil. Biraz inceledim koltuğun altından sökülen filtre + pompa şeklinde bir parça değişiyor. Maalesef indirimde söz konusu değil. Yağ bakım fiyatı 1850 tl mesela bunu anlamlandırmak kolay ama sadece benzin filtresi 4000 tl cidden çok pahalı.
Kitapçıkta 4 yıl 80 bin km diyor zaten hocam. bizim honda türkiyenin işgüzarlığı / açgözlülüğü. ağır bakım şartları uyguluyor ne gerek varsa artık. ben şhell bp opet harici yakıt almıyorum zaten aracıma, hiç bir sorun çıkacağını da düşünmüyorum. 80 k dan öncede benzin filtresi değişmem.

Geri