Bakım Maliyetleri?? (Civic Rs benzin filtresi)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Evet önemli keşke hemen değiştirebilsek ama yine de bu kadar pahalı olmamalı.
sadece rutin 10 bin bakımına gidiyorum. Ne fren diski ne balatası değişiyor. Diğer markalarda yakıt filtresi böyle pahalı bir ürün değil. Biraz inceledim koltuğun altından sökülen filtre + pompa şeklinde bir parça değişiyor. Maalesef indirimde söz konusu değil. Yağ bakım fiyatı 1850 tl mesela bunu anlamlandırmak kolay ama sadece benzin filtresi 4000 tl cidden çok pahalı.

Ben de bir bakım ertelemiştim fiyattan ötürü fakat baktım ki aracı daha uzun süre kullanacağım ve zaman geçtikçe de fiyatı artıyor o yüzden sonraki bakımda değiştirdim. 90 bin bakımında yaz başında 2800e değiştirmiştim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de bir bakım ertelemiştim fiyattan ötürü fakat baktım ki aracı daha uzun süre kullanacağım ve zaman geçtikçe de fiyatı artıyor o yüzden sonraki bakımda değiştirdim. 90 bin bakımında yaz başında 2800e değiştirmiştim.
90 binde ilk defa mı değiştirmiş oldunuz? Benim araç daha 40 bin kmde. 4 yıldan dolayı değişim yazıyorlar.

90 binde ilk defa mı değiştirmiş oldunuz? Benim araç daha 40 bin kmde. 4 yıldan dolayı değişim yazıyorlar.

Sizin ki yine iyi hocam. Benim 2012 model FB7 nin yakıt filtresini 4. yılında araç daha henüz 20bin km’deyken değiştirmişlerdi. Hemde kitapçıkta 120bin km ya da 6 yıl yazmasına rağmen. O zaman da pahalıydı muhakkak ama demekki alım gücü olarak ne kadar iyi durumdaymışız ki çokta dert etmemiştim. Güncel durumda ve şu anki aklımla kesinlikle değiştirtmezdim ben. Ama garanti durumu söz konusu olunca karar sizin tabi.

Aracınız
Geçen Mais'te megane periyodik bakım ücretini sorduk. 2600 tl dediler. 20bin kilometrede bir olduğunu da belirtmek istiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar Merhaba,
Aracım 2018 model civic rs. 40.000 km oldu be bakım için Honda Cem’den fiyat aldım. Buraya kadar normal. Bana verilen fiyat şanzıman yağı dahil 7950 tl. Şanzıman yağı bilindiği gibi garantisi kapsamında 2 yılda bir değişiyor. Fiyatı arttıran nedir çok pahalı dediğimde bana benzin filtresinin de bu bakımda değişeceği ve işcilik ile beraber 4000 tl olduğunu söylediler.
Bu fiyatları verip servise devam etmek imkansız değil mi?
Ben de birkaç hafta önce bakıma gittim. Seninle aynı durumdayım. Şanzıman yağını değiştirdim ama yakıt filtresini erteledim. Cidden diğer masraflar neyse de bir parçaya bu parayı vermek insana koyuyor. Arkadaşım Audi q2’sinin yakıt filtresini bin lira civarında değiştirdi. Yetkili servis fiyatı hem de. Şaşırmamak elde değil. 4 bin lira vermemek için arabayı mı değiştirsem diye bile düşünüyorum. Ama Honda’yı da seviyorum. Bakalım ne yapacağız. Acaba dizel modelinde durum nedir. Bilen var mı. 2018 model dizellerde de mi yakıt filtresinin fiyatı böyle

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
İstanbul Honda Cem Plaza'dan 2017 benzin&lpg civic için 4200 TL fiyat aldım.

periyoduk bakım + şanzıman yağı + supap ayarı dahil bu fiyata. Orijinal yağ demedi alternatif dedi genelde petrol ofisi veya castrol kullanıyorlar daha öncesinden şahit oldum en azından motul olaydı yine iyiydi ama maalesef değil.

Fiyat bana biraz çok gibi geldi tercihimi büyük ihtimalle dışarıdan bir servisten yana kullanıcağım.

Aracınız
Diğer Markalar
İstanbul Honda Cem Plaza'dan 2017 benzin&lpg civic için 4200 TL fiyat aldım.

periyoduk bakım + şanzıman yağı + supap ayarı dahil bu fiyata. Orijinal yağ demedi alternatif dedi genelde petrol ofisi veya castrol kullanıyorlar daha öncesinden şahit oldum en azından motul olaydı yine iyiydi ama maalesef değil.

Fiyat bana biraz çok gibi geldi tercihimi büyük ihtimalle dışarıdan bir servisten yana kullanıcağım.
Hocam hepsine mi 4200 dediler. Öyleyse güzel bence. Ankara Bora’da sadece yakıt filtresi 4000 lira. Periyodik bakım ve şanzıman yağına 5 bin civarı ödedim. Yakıt filtresini erteledim mecburen. Benim garanti biraz daha var. Ama ben de bozma pahasına dışarda yaptırabilirim

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam hepsine mi 4200 dediler. Öyleyse güzel bence. Ankara Bora’da sadece yakıt filtresi 4000 lira. Periyodik bakım ve şanzıman yağına 5 bin civarı ödedim. Yakıt filtresini erteledim mecburen. Benim garanti biraz daha var. Ama ben de bozma pahasına dışarda yaptırabilirim
Yanlış olmasın ben buraya periyodik diye yazdım ama telefonda yağ bakım dedim servisteki arkadaşa aynı yola çıkıyor mu bilmiyorum :) dişarıda motul marka yağ ve bosch marka filtre değişimi fiyatı aldım 1600 tl supap içinde 600 tl dediler. Bir tek şanzıman yağ değişimine fiyat alamadım onu da alsam toplucam fark ne kadar.

Geri