Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Bir üst dilime ellerinden geldikçe almamaya çalışırlar. Vergiye gideceğine cebe gidecek, ne gerek var derler. 2022 de de yeni kasa zaten. Bu Aralığa kadar bayilerin çarkına su taşır artık

Eğer 265’e elagance satacaklarsa, executive boşa çıkıyor kimsenin aradaki farkı ödeyeceğini düşünmüyorum. Exe’nin baz fiyatını indirmeleri pek mümkün görünmüyor bence iki paket aradındaki makasın açılması hondanında işine gelmeyecek. Önceden siparişi verilmiş exeler elde patlar. Bakalım 20 gün sonra belli olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Tamam Honda’nın suçu yok da dün araba almış adama insan saygı gösterir. Ne olacak onun kaybı? Honda’nın da suçu iyice rezil ediyor malını valla zamanında ikinci el jetta alan benden karlı. İlk yükselişte satıp kurtulacağım :) yine de umarım parası yetmeyen insanımız bu indirimden faydalanır, hayrını görür.

Saygı gösterip göstermemekle ne alakası var? Aradaki farkı devlet vergi olarak alıyor zaten. Ayrıca sadece Civic değil bir çok marka ve modelde fiyatın düşmesine sebep oldu bu. %80'lik dilimde aracını alıp (civic ya da başka bir araç) şu anda %50lik dilime düşmüş insanlar için acı bir durum tabi ki. Talihsiz bir durum. Boşu boşuna fazla vergi vermiş oldular. Ama zaten çok sınırdaki araçlar etkilendi bundan. Çok fazla insanın da %80 sınırındaki 283-320 bin aralığında araç aldığını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. Aldılarsa da dediğim gibi yazık olmuş paralarına. Ama böyle yönetilen bir ülkede hepimizin başına gelebilecek bir durum. Fakat aracınızı %50lik dilimde aldıysanız ve şimdi %80den %50'ye düştü diyeyse bu serzenişiniz gerçekten çok manasızlaşıyor. Borsa'da bir kağıt alıp, çok yükselen başka bir kağıdı neden almadım demek gibi bir şey bu.

Son olarak; otomobil yatırım aracı değildir. Kim ne derse desin diye bir şey yoktur. Yatırım aracı değildir nokta. Değerini koruması mümkün değildir. Ben 2018'de 128 bin liraya aldığım HB Sport Plus'ı bugün 3 yaşında 260-270 bandına satabiliyorsam bu kar etmek manasına gelmez. Benim alım gücüm zaten 3 sene öncesine göre üçte birine düşmüş durumda. Marketten aldığım her şey 3 katına çıkmış durumda. Bulunduğum muhitteki kiralar 3 katına çıkmış durumda. Aracımın sıfır fiyatı 3 katına çıkmış durumda. Nasıl kar ediyorum ben bu işten anlamadım...

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Aracınız
Civic FC5 2018
Saygı gösterip göstermemekle ne alakası var? Aradaki farkı devlet vergi olarak alıyor zaten. Ayrıca sadece Civic değil bir çok marka ve modelde fiyatın düşmesine sebep oldu bu. %80'lik dilimde aracını alıp (civic ya da başka bir araç) şu anda %50lik dilime düşmüş insanlar için acı bir durum tabi ki. Talihsiz bir durum. Boşu boşuna fazla vergi vermiş oldular. Ama zaten çok sınırdaki araçlar etkilendi bundan. Çok fazla insanın da %80 sınırındaki 283-320 bin aralığında araç aldığını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. Aldılarsa da dediğim gibi yazık olmuş paralarına. Ama böyle yönetilen bir ülkede hepimizin başına gelebilecek bir durum. Fakat aracınızı %50lik dilimde aldıysanız ve şimdi %80den %50'ye düştü diyeyse bu serzenişiniz gerçekten çok manasızlaşıyor. Borsa'da bir kağıt alıp, çok yükselen başka bir kağıdı neden almadım demek gibi bir şey bu.

Son olarak; otomobil yatırım aracı değildir. Kim ne derse desin diye bir şey yoktur. Yatırım aracı değildir nokta. Değerini koruması mümkün değildir. Ben 2018'de 128 bin liraya aldığım HB Sport Plus'ı bugün 3 yaşında 260-270 bandına satabiliyorsam bu kar etmek manasına gelmez. Benim alım gücüm zaten 3 sene öncesine göre üçte birine düşmüş durumda. Marketten aldığım her şey 3 katına çıkmış durumda. Bulunduğum muhitteki kiralar 3 katına çıkmış durumda. Aracımın sıfır fiyatı 3 katına çıkmış durumda. Nasıl kar ediyorum ben bu işten anlamadım...

Valla herkes ekonomist forumda ben artık yazmıyorum bu konulara. Dombra eşliğinde ÖTV uygulamasına, firmaların oyunlarına tüm bu çılgınlıklara alkış tutuyorum:) herkesin aracına kazasız belasız binmesini diliyorum. Hoşçakalın.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Valla herkes ekonomist forumda ben artık yazmıyorum bu konulara. Dombra eşliğinde ÖTV uygulamasına, firmaların oyunlarına tüm bu çılgınlıklara alkış tutuyorum:) herkesin aracına kazasız belasız binmesini diliyorum. Hoşçakalın.

Ekonomistlikle alakası yok konunun. Bu ülkede fahiş vergiler veriyoruz. Sadece otomobil için değil. Daha zaten maaşını alırken gelir dilimine göre ciddi bir miktarına el koyuyor devlet ve sonra eline geçenle satın aldığın her şeye de saçma sapan vergiler vermeye devam ediyorsun bu ülkede. Bunlar gerçekler.

Sizin meselenize gelince gördüğüm kadarıyla 2018 aracınız var. %50'lik 80'lik dilimle hiç alakanız yok. TL daha bu kadar değer kaybetmemişken son dönemde alanlara göre fıstık gibi fiyata almışsınız aracınızı. Kişisel çıkarınız için, Jetta alana göre kar edemediniz diye şimdi araba ihtiyacı olan insanların boşu boşuna 50-60 bin lira fazladan vergi vermesi daha çok işinize geliyor. Benim sorunum bu bakış açısıyla işte.

Ben zamanında %45 ÖTV ile almışım aracımı. Kalksın abi ÖTV. Bu saçma sapan vergiyi kimse vermek zorunda kalmasın. Para kolay mı kazanılıyor. İnsanlar boşuna dünyanın vergisini vermesin. "Ben ödedim herkes ödesin, ben yandım herkes yansın" Ben bunu kabul edemiyorum kusura bakmayın. Sorunlu bir düşünce bana göre.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ekonomistlikle alakası yok konunun. Bu ülkede fahiş vergiler veriyoruz. Sadece otomobil için değil. Daha zaten maaşını alırken gelir dilimine göre ciddi bir miktarına el koyuyor devlet ve sonra eline geçenle satın aldığın her şeye de saçma sapan vergiler vermeye devam ediyorsun bu ülkede. Bunlar gerçekler.

Sizin meselenize gelince gördüğüm kadarıyla 2018 aracınız var. %50'lik 80'lik dilimle hiç alakanız yok. TL daha bu kadar değer kaybetmemişken son dönemde alanlara göre fıstık gibi fiyata almışsınız aracınızı. Kişisel çıkarınız için, Jetta alana göre kar edemediniz diye şimdi araba ihtiyacı olan insanların boşu boşuna 50-60 bin lira fazladan vergi vermesi daha çok işinize geliyor. Benim sorunum bu bakış açısıyla işte.

Ben zamanında %45 ÖTV ile almışım aracımı. Kalksın abi ÖTV. Bu saçma sapan vergiyi kimse vermek zorunda kalmasın. Para kolay mı kazanılıyor. İnsanlar boşuna dünyanın vergisini vermesin. "Ben ödedim herkes ödesin, ben yandım herkes yansın" Ben bunu kabul edemiyorum kusura bakmayın. Sorunlu bir düşünce bana göre.

Yahu yazmayayım diyorum veda ediyorum yine döşüyorsun iki sayfa metni.

Sevgili arkadaşım, ülkede güven ve istikrar sorunu var benim esas sıkıntım bu. Şu an yapılan vergi indiriminin inandırıcılığı nedir?

Uygulamada olacak olan birkaç galericinin yapacağı stok, bayilerin aksesuar itelemesi değil midir? Honda vergiyi hemen yansıtıp fiyatını korumazken elbette bu olacakları görüyor.

Piyasada hangi insan bu yapılan uygulamayı indirim olarak algıladı veya hangi firma? Tamamen fırsat dönemi olarak görüp yine birileri zenginleşecek böyle saçma durumlardan. Şimdi ben bunu doğal mı karşılayayım?

Benim arabamın ne olduğu neyi eleştireceğimi belirler mi?

Siz istediğiniz kadar vergiyle oynayın, fiyat listeleri değiştirin piyasada karşılığı yok. 2 gün önce araba satacakların hepsi 1 ay sonra çıkmak üzere pusuya yattı. Bağlantısı olan galericiler stok yapmak için araba almaya başladı. Böyle bir düzen olabilir mi?

Aynı malı iki insan iki farklı vergiyle nasıl satın alabilir bir ülkede ve aynı vergi yılı içerisinde ?

Ben bu akıl tutulmasını, bu abes durumu normal bulmuyorum. Bulanlara saygı duyuyor, yine herkes için kazasız belasız, diledikleri araçları en uygun şekilde alacakları günler diliyorum. Hoşçakalın.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam öncelikle eline sağlık. Uzun zamandır güncelleyerek bu tabloyu tutuyorsun. Bir de araçların vergisiz çıplak fiyatlarını eklesen şahane olur bence. TL ve döviz cinsinden.
Teşekkür ederim, ben kendi merakımdan tutmaya başlamıştım, şimdilik devam ediyoruz. Vergisiz çıplak fiyatları bende yok, sizde varsa gönderirseniz ekleyebilirim.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Konu nereden nerelere gelmiş.
Sıfır araç için fiyat almadıysanız ya da bu çerçevede bilginiz yoksa gidin başka konuda muhabbet yapın. Sayfalardır boş boş mesajlar okuyorum. Son 2 sayfada sadece bir kişi aldığı fiyatı yazmış, gerisi kalabalık.

Geri