Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
O nasıl kaporaymış. Ben komik gelecek ama 100 tl vermiştim. Bayii de şaşırdı. "Üstünü vermeyecekmiyiz hemşerim kaporadaki amaç niyetimizi belli etmek " demiştim. Gülerek kabul ettiler. Kapora dediğiniz üzülmeyeceğiniz bir para olmalı kanaatimce.
Zaten vazgeçmek isterseniz kapora iade ediliyor. Bu durumda kaporanın miktarı çok da önemli değil. Adana bayisine sorduğumda 1000 TL istemişlerdi, araç geldiğinde vazgeçerseniz iade ederiz demişlerdi.

Aracınız
Civic aracım yok
Zaten vazgeçmek isterseniz kapora iade ediliyor. Bu durumda kaporanın miktarı çok da önemli değil. Adana bayisine sorduğumda 1000 TL istemişlerdi, araç geldiğinde vazgeçerseniz iade ederiz demişlerdi.

Hocam iade ediliyorda 40bin lira çok para yani. Hadi 2-3 bin lira tamam. Bana tuhaf gelmişti. Bende yollamadım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam iade ediliyorda 40bin lira çok para yani. Hadi 2-3 bin lira tamam. Bana tuhaf gelmişti. Bende yollamadım
Evet 40.000 TL aşırı fazla. Ben alıntı yaptığım mesajda "Verilen kapora üzülmeyecek kadar olmalı" sözü üzerine miktarın önemli olmadığını yazmıştım. Yoksa sizin olayınızda tamamen sizinle hemfikirim ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet 40.000 TL aşırı fazla. Ben alıntı yaptığım mesajda "Verilen kapora üzülmeyecek kadar olmalı" sözü üzerine miktarın önemli olmadığını yazmıştım. Yoksa sizin olayınızda tamamen sizinle hemfikirim ?
Kaporanın mantığı nedir?
Satıcı ve alıcı arasında bağ oluşturmak ve her iki tarafıda bu alışverişte güvende tutmak. Düz mantık budur demi. Şimdi bayii kaporayı iade etmiyorum dese birde bunla uğraşması var. Ha alınır mı tabiki alınır. Ama yorar sitresi. Yaşanmışlık var. Bu nedenle dedim verilen kapora üzmeyecek diye. Tabiki üzülünmeyecek miktar göreceli.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kaporanın mantığı nedir?
Satıcı ve alıcı arasında bağ oluşturmak ve her iki tarafıda bu alışverişte güvende tutmak. Düz mantık budur demi. Şimdi bayii kaporayı iade etmiyorum dese birde bunla uğraşması var. Ha alınır mı tabiki alınır. Ama yorar sitresi. Yaşanmışlık var. Bu nedenle dedim verilen kapora üzmeyecek diye. Tabiki üzülünmeyecek miktar göreceli.
Aslında ticarette kapora iadesi yoktur. Ancak bayiler "nasıl olsa aracı her türlü satarız" diye düşündükleri için iade ediyorlar. İşler durgun olsa inanın onlarda iade etmezlerdi ve sizinde dediğiniz gibi üzülmeyecek kadar kapora vermek mantıklı olurdu ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2013 yılında sıfır Cruze almaya niyetliydim ve Ankara Opis'e 200 lira kaparo bırakmıştım :)
Kaparo bıraktıktan sonra 1 hafta boyunca bütün interneti altüst edip kronik sorunlarını inceledim ve sonradan LPG taktıracağımı da hesap edince vazgeçtim.
Müşteri temsilcisini aradım ve vazgeçtiğimi, mümkünse kaparonun iadesini istedim, nazikçe tabi hemen diyerek IBAN numaramı istedi :D
1 ay boyunca hesaba gelen giden olmayınca bende bayideki müşteri temsilcisini değil muhasebe depatmanını 3-4 kere aradım, her seferinde tamam gönderiyoruz diyip göndermediler :) Bende daha fazla zorlamadım açıkçası :)

Son düzenleme:
1,5 executive + ile 1,5 executive + prestij farkı ne acaba? Honda sitesinde 5000 TL fiyat farkı var ama Özellik farkı neyse yazmıyor

Geri