Benzin gösterge sorunu

Ad Soyad
Erkan Kavak
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar
Aracımda başıma gelen sorun benzin göstergesi çeyrek deponun az bir miktar üzerinde iken aldığım 200 TL lik benzinle fulle yakın gösteremeye başladı ve yaklaşık 1 aydır sürekli fulle yakın gösteriyor içerisine fazla yakıt koyamıyorum ne olduğunu bilmediğim için.. yardımcı olursanız sevinirim

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar
Aracımda başıma gelen sorun benzin göstergesi çeyrek deponun az bir miktar üzerinde iken aldığım 200 TL lik benzinle fulle yakın gösteremeye başladı ve yaklaşık 1 aydır sürekli fulle yakın gösteriyor içerisine fazla yakıt koyamıyorum ne olduğunu bilmediğim için.. yardımcı olursanız sevinirim
Forum kuralları gereği tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Aracınızın marka modeli hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar yardımcı olacaktır.

mturker

Özel Üye
Merhabalar
Merhaba öncelikle hos geldiniz.
LPG de kullandığınız haldemi düşmüyor benzin göstergesi?
LPG kaç binde takıldı ?
LPG takilirken modül takıldı mi ?

Honda madness

Ad Soyad
Erkan Kavak
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba hoş bulduk
Evet LPG de kullanıyorum sürekli ama benzin düşmüyor
60 binde takıldı BRC comfort
Modül takılmadı sanırım
Çok az bir benzinde alsam baya yukarılara çıkıyor gösterge

mturker

Özel Üye
Merhaba hoş bulduk
Evet LPG de kullanıyorum sürekli ama benzin düşmüyor
60 binde takıldı BRC comfort
Modül takılmadı sanırım
Çok az bir benzinde alsam baya yukarılara çıkıyor gösterge
Araç kullanma durumunuz nedir peki ? her gün kısa uzun farketmez kullaniyormusunuz? yoksa 2-3 vs günlerdemi kullanıyorsunuz?

Honda madness

mturker

Özel Üye
Her gün kullanıyorum şehir içinde ise gidip gelmek için 20-30 km gidiyorum harici gün içinde de sürekli kullanıyorum
Üstad içiniz rahat olması açısından 1-2 gün yada 50-60 km benzinde kullanın,
O km de bı aracın müşür yada şamandırasında eminim bı problem yoktur. Yada başka bir yerinde.
Çünkü ben genelde yarım depoda tutmaya çalışıyorum benzin pompası zarar görmemesi açısından LPG de kullanırken, çok ağır düşüyor benzin göstergesi, 1 yada 1.5 kullanmayım sonra 5--10 km yol yapayım hemen gerçek değeri neredeyse oraya çıkıyor gosterge.sizinkisi fule yakın ondan daha ağır dusucektir büyük ihtimalle.

Honda madness

Geri