Bodykit i sökünce iz kalıyor mu?

Meraba arkadaşlar. 2013 model bir civic buldum. Fakat almadan önce bu konuya netlik getirmek istiyorum. Bulduğum araçta ek tamponlar var. (Bu tamponlara bodykit deniyor sanırım). Ben aracı alırsam bu ek tamponları sökmeyi düşünüyorum. Eğer sökersem orjinal tampnda bir iz kalır mı? Tamponu boyamam gerekir mi? Kısacası orjinal tampona zarar verir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımda bodykit mevcut söktürmek istiyorum boyaya zarar verir mi? bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Muhtemelen silikon veya akıllı vida ile bağlantı yapılmıştır. Sökmeden önce bu ihtimalleri de gözönünde bulundurun.

Aracınız
Hocam ben cam rüzgarlıklarını el attım sökecektim çünkü eşim istemiyordu.
Bir kapınınkini söktüm ve altında bant izinden ara ara takarken attığımız silikon artıklarını görünce uğraşılmayacağını anladım ve komple siyah silikonu basıp geri yapıştırdım.
Bant izi Bir şekilde çıkarılır ama o silikon için saatlerce uğraşmak yada kazımak lazım.

Body kit takılırken ara ara silikon atılıyor, çamurluk içlerine akıllı vida atılıyor. Ben olsam uğraşmazdım, bırakın öyle dursun.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Eyvallah sağolun zaten söktürmek için kime götürsem niye söktürüyosun böyle güzel millet taktırmaya para harcıyo sen çıkartmaya çalışıyosun gibi tepkiler alıyorum ama zevk meselesi tabi ben orijinallikten yanayım bir de yere çok yakın oluyo her an bi yere sürtecek gibi yazın tekrar bi araştırıp pasta cilayla falan giderilirse bi çaresine bakacam

Aracınız
Eyvallah sağolun zaten söktürmek için kime götürsem niye söktürüyosun böyle güzel millet taktırmaya para harcıyo sen çıkartmaya çalışıyosun gibi tepkiler alıyorum ama zevk meselesi tabi ben orijinallikten yanayım bir de yere çok yakın oluyo her an bi yere sürtecek gibi yazın tekrar bi araştırıp pasta cilayla falan giderilirse bi çaresine bakacam
Söktürmeyin bence. Araca kaç yıl binilecekki. Bu araca bineceğiniz sürece body kitli olsun, hem çok yakışıyor güzel duruyor araçlarımızda. Şuan 1500-2000 tl den aşağı fiyatı yok.
Yaptırmak isteyen ama hem bütçe ayıramayan hemde sonradan taktırmayım diyen çok. Size hazır gelmiş keyfini sürün bence.
Bu arada resim atma şansınız varmı?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracımda bodykit mevcut söktürmek istiyorum boyaya zarar verir mi? bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Bence de söktürmeyin orjinal halinde cılız duruyor araç. Araç aldığımda ilk işim body kit bakmak oluyor.

Ama sökmeyi kafaya koymuş gibisiniz.
Kit in nasıl montajlandığı önemli silikonla mı yoksa çift taraflı bantla mı montajlanmış.
Eğer çift taraflı bant ve vida yardımıyla montajlandıysa davlumbazdaki vida delikleri haricinde hiçbir iz kalmadan sökülebilir.

Ancak silikonla montajlanmışsa linkteki video işinizi görür diye düşünüyorum;

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Body kit taktıracağınız zaman benim düşüncem bodykit uygulanacak bölgeye önce aracın renginde folyo ile kaplamak sonra üzerine silikon sıkıp bodykitkeri oturtmak sonrasında söktüğünüzde folyoları sökerseniz silikon kalıntıları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri