Bodykit i sökünce iz kalıyor mu?

Meraba arkadaşlar. 2013 model bir civic buldum. Fakat almadan önce bu konuya netlik getirmek istiyorum. Bulduğum araçta ek tamponlar var. (Bu tamponlara bodykit deniyor sanırım). Ben aracı alırsam bu ek tamponları sökmeyi düşünüyorum. Eğer sökersem orjinal tampnda bir iz kalır mı? Tamponu boyamam gerekir mi? Kısacası orjinal tampona zarar verir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Body kit taktıracağınız zaman benim düşüncem bodykit uygulanacak bölgeye önce aracın renginde folyo ile kaplamak sonra üzerine silikon sıkıp bodykitkeri oturtmak sonrasında söktüğünüzde folyoları sökerseniz silikon kalıntıları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Vallahi bravo hocam. İnanın aklıma hiç gelmemişti. Keşke rüzgârlık ve eşiklere aynı uygulamayı yapsaydım. Şimdi sökünce sanki folyo sökmüş gibi olacaktı sadece.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Body kit taktıracağınız zaman benim düşüncem bodykit uygulanacak bölgeye önce aracın renginde folyo ile kaplamak sonra üzerine silikon sıkıp bodykitkeri oturtmak sonrasında söktüğünüzde folyoları sökerseniz silikon kalıntıları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız

Düzgün yapışma sağlanmaz, atma ihtimali yüksek olur deniyor.
Bence Primer + Orjinal Çift Taraflı bant iyi bir seçim. Orjinal dememin sebebi 10-15 liraya satılan bantlardan değil gerçek 3M bant kullanılarak yapılması.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben daha önce body sökülmüş bir araç görmüştüm. Daha doğrusu arabanın üzerine inşaat demirleri düşmüş ve araba pert. Sahibi de muhtemelen onları satmak amacıyla falan sökmüştü. Emin olun o gürüntüden sonra değil sökmeyi, dokunmaya bile kıyamazsınız. Her yer leke her yer vida izi her yer leş. Millet taktırmak için en az 2000 lira harcıyor. Ayrıca dikkatli bakarsanız body kit arabayı yere yaklaştırmıyor sadece dışarı çıkıntı yapıyor. Eskiden modifiye yaptığımız araçlarda doğru marşpiyel ön tampon yere çok yakın oluyordu. Benim profil reemimdeki araç serviste takılmış ve bu konuda çok şanslıyım. Yere yakın olacakmış varsın olsun. Honda her modifiyeyi kaldıran ve yakışan yegane araçtır. Sökerseniz yazık olur hemde çok. Araba çıplak sokağa bırakılmış kedi yavrusu gibi olur. Arabaların da ruhu vardır valla ben sizin araba olsam daha çalışmazdım. Sizi yolda bırakırdım.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Düzgün yapışma sağlanmaz, atma ihtimali yüksek olur deniyor.
Bence Primer + Orjinal Çift Taraflı bant iyi bir seçim. Orjinal dememin sebebi 10-15 liraya satılan bantlardan değil gerçek 3M bant kullanılarak yapılması.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

İllaki atma yapabilir tabi iyi monte etmek lazım ama şu tavsiyede bulunayim body kit yapacaklara tamponlar değişecekse eğer orjinal tamponlarınızı satmayın yarın önür gün sürtersiniz kırılır birşey olur en azından orjinalleri elinizin altında olur takarsınız çünkü her bölgemizde body kit ile uğraşan ustalarımız yok body kitler bi hasar aldığında bide onun tamirini yapacak ustan olması lazım yakınında

Geri