Civic FB7 Boncuğa Nazar Değdi Kaza Yaptık

İş yeri kameraları farklı hocam güvenlik için , aslında bunu en iyi cevaplıyacak avukatlarıdır. Çünkü yakın zamanda bir arkadaşım karşıdan gelen araca çarpmamak için ağaca çarptı ve kamera kaydı var ve kabul etmemişlerdi.

Doğrudur hocam haklı olabilirsiniz.Ülkenin adalet sistemi malum delik deşik haklıyken haksız duruma düşüebiliyor insan.
Aslında birçok ülkede yasal vede bazılarında zorunlu araç kamerası.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Doğrudur hocam haklı olabilirsiniz.Ülkenin adalet sistemi malum delik deşik haklıyken haksız duruma düşüebiliyor insan.
Aslında birçok ülkede yasal vede bazılarında zorunlu araç kamerası.
> Bence her araçta kaliteli kamera zorunlu olacak. Birde hızıda gösterecek. Bir kaza esnasında ilk bunlara bakılacak. Kaza yapana soruyorsun bir olayı anlatış tarzı var ki baştan sona yalan makinası. Ağız burun dalasın gelir. Böylelikle çoğu kavganın önüne geçilir diye düşünüyorum. Ne hikmetse genelde problem çıkaranlar suçlu taraf oluyor.
> Kamera kaydını vermişsiniz. Neticesini bize haber verirseniz memnun oluruz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
> Bence her araçta kaliteli kamera zorunlu olacak. Birde hızıda gösterecek. Bir kaza esnasında ilk bunlara bakılacak. Kaza yapana soruyorsun bir olayı anlatış tarzı var ki baştan sona yalan makinası. Ağız burun dalasın gelir. Böylelikle çoğu kavga ve dövüşün önüne geçilir diye düşünüyorum. Ne hikmetse genelde problem çıkaranlar suçlu taraf oluyor.
> Kamera kaydını vermişsiniz. Neticesini bize haber verirseniz memnun oluruz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Tabiki burdan bilgilendirme yaparım.
Az önce Ereğliden rent firması aradı ikame aracınızı gönderdik öğleden sonra size ulaşır dediler.Sıfır araç yolladıklarını belirttiler bakalım ne gelecek.

ilerleyen zaman tr dede aktıf olacak her araca koyulacak kamera kanun yolda

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet hocam bunun kanunlaşması gerekli kesinlikle.Kamera olmayan sigortadan faydalanmamalı yada belli oranda direk kusurlu sayılmalı.
Böylece hem hak dağılımı olur hemde gereksiz tartışmaların önüne geçilir.

Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.talihsiz bi kaza olmuş.şu an o adamı alacaksın evire çevire ...ama akıllanmaz işte ..ne diyelim inş iyi bir sonuç alırsınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İş yeri kameraları farklı hocam güvenlik için , aslında bunu en iyi cevaplıyacak avukatlarıdır. Çünkü yakın zamanda bir arkadaşım karşıdan gelen araca çarpmamak için ağaca çarptı ve kamera kaydı var ve kabul etmemişlerdi.
Kabul edip etmeme kararı tamamen inceleyen kuruma bağlı, yasal olarak incelenemez veya incelenebilir şeklinde bir kesinlik yok.

Dün söyledikleri gibi sıfır Clio geldi rent firmasından.
Form doldurduk. Ehliyet ve kredi kartını istedi
Ehliyet tamam ama neden kredi kartı dedim.Sisteme girmek zorundayız dedi
Kart numaralarını yazdı ve resmini çekti.Sanırım ceza durumunda işlem yapmak için.
Bende verdim imzamı attım.Anahtarı aldıktan sonra bankayı arayıp kartı iptal ettirdim.
Kart bilgilerim neden bi başkasında dursunki?

Aracınız
Civic FC5 2019
Dün söyledikleri gibi sıfır Clio geldi rent firmasından.
Form doldurduk. Ehliyet ve kredi kartını istedi
Ehliyet tamam ama neden kredi kartı dedim.Sisteme girmek zorundayız dedi
Kart numaralarını yazdı ve resmini çekti.Sanırım ceza durumunda işlem yapmak için.
Bende verdim imzamı attım.Anahtarı aldıktan sonra bankayı arayıp kartı iptal ettirdim.
Kart bilgilerim neden bi başkasında dursunki?
Doğru diyorsunuz. Kart isteme olayları son dönemlerde başladı herhalde belki 1-2 sene olabilir. Bununda nedeni araç ile kaza yapılırsa ya da dedğiniz gibi cezai durum meydana gelirse kart üstünedn işlem yapmak için diye biliyorum ben sadece

Doğru diyorsunuz. Kart isteme olayları son dönemlerde başladı herhalde belki 1-2 sene olabilir. Bununda nedeni araç ile kaza yapılırsa ya da dedğiniz gibi cezai durum meydana gelirse kart üstünedn işlem yapmak için diye biliyorum ben sadece
Muhtemelen öyle ama velev ki başkalarının eline geçti.Risk almaya değmez bence.
Örneğin ben aynı kartımı playstation store a tanımlıyorum.Herhangi bir onay mesajı olmadan oyun satın alabiliyorum.
Sms falan gelmiyor direk tahsil ediyor.Aliexpress de aynı şekilde.İstenilse bilgim olmadan kullanılabilir.

neasy

0
Aracınız
Kart bilgilerinin alınmasının sebebi, hgs kullanımı, ceza vs gelirse diye. Bir nevi rent a car firmasının kendini garantiye alması. Elden almıyorlar bu ücretleri. Karttan çekiyorlar doğrudan.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri