BRC Lpg sorunu hakkında

Rampa aşağı veya yukarı olabilir mi gidiş konumunuz

tekin

0
Aracınız
Benim aracimda da aynı silkeleme var. Forumda vtec devreye girdiğinde böyle bir silkelemenin olduğunu okumuştum. Iki farkli servisle görüştüm, tam olarak onlar da aynı şeyi söylediler. Vtec devreye girdiğinde ki ilk mesajda belirtilen hız ve devir aralığında oluyor bu olay, böyle bir silkeleme normalmiş.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Benim aracimda da aynı silkeleme var. Forumda vtec devreye girdiğinde böyle bir silkelemenin olduğunu okumuştum. Iki farkli servisle görüştüm, tam olarak onlar da aynı şeyi söylediler. Vtec devreye girdiğinde ki ilk mesajda belirtilen hız ve devir aralığında oluyor bu olay, böyle bir silkeleme normalmiş.

İsciligin, ticaretin, muhendisligin anasina sattilar, !NORMALMİŞMİŞ. Kulahima anlatsinlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
[MENTION=442]hakan uzun[/MENTION] ile beraber aracın LPG sorununu telefonda konuştuk ve bir birimize deneyimlerimiz hakkında bilgi verdik.

Benim Aracım 2013 Model Civic Elegance BRC marka LPG takılı.

LPG hortumları çok uzun du ve Hondanın BRC için yaptığı bir sistem var Manifolta arka kısımdan giriyor LPG.

Lavato Marka LPG takan bir tanıdığım var ondan sistemi Lavato gibi değiştirmesini istedim.

LPG enjektörlerini Manifolttan Normal enjektörlere en yakın yere taktılar. Sorunu boruların uzun olması ve geriden gelmesine bağlamıştık.

Aynı zamanda arkadaşımın 2013 Lavato marka tüp takılı aracını test ettim. Bizdeki sarsıntının 10 da 1'i kadar sarsıntı var ama hissedilmeyecek kadar az.

Sonuç olarak enjektörlerin yeri değiştiğinde BRC deki sarsıntı %30 kadar azaldı gibi. Fakat performans olarak artış gerçekten oldu. Bunu hissedebiliyorum.

%100 sorun BRC kit ten kaynaklı diyemesemde BRC den kaynaklı bir sorun olduğuna artık daha çok eminim.

Bu konu hakkında deneyimleri olan arkadaşlar yine buradan gerekli mesajları yazabilirler.

NOT: Aracı ECON modu kapalı kullanmaya karar verdim. ECON kapalı şekilde sarsıntı olup olmadığını da sizinle paylaşacağım. Enjektörler eski yerindeyken test etmemiştim. Bunu da kıyaslamamız bizim açımızdan iyi olacaktır.

Aracınız
arkadaşlar bende 2015 premium otm. ile aranıza katıldım. bende honda servisinde atiker lpg taktırdım. ancak aynı silkeleme sorunu bende de var. daha önce 2011 fd brc lpg ile kullandım buna benzer bir silkeleme kesinlike yapmıyordu. O araca da aynı serviste brc taktırmıştım bu araçta servisin hiç bir fark yok demesiyle atiker taktırdım... bende sorunun vtecten kaynaklandığını düşünmüyorum daha önceki aracımda da vtec motor vardı ama 2.5 yıl lpg ile kullandım buna benzer bir sıkıntı hiç yaşamadım. Sorunun lpg ayarından ya da motorla ilgili yeni yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum....

Hakan Uzun

0
Yönetici
BRC Lpg sorunu hakkında

arkadaşlar bende 2015 premium otm. ile aranıza katıldım. bende honda servisinde atiker lpg taktırdım. ancak aynı silkeleme sorunu bende de var. daha önce 2011 fd brc lpg ile kullandım buna benzer bir silkeleme kesinlike yapmıyordu. O araca da aynı serviste brc taktırmıştım bu araçta servisin hiç bir fark yok demesiyle atiker taktırdım... bende sorunun vtecten kaynaklandığını düşünmüyorum daha önceki aracımda da vtec motor vardı ama 2.5 yıl lpg ile kullandım buna benzer bir sıkıntı hiç yaşamadım. Sorunun lpg ayarından ya da motorla ilgili yeni yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum....

Hocam merhaba,
Oncelikle foruma hosgeldiniz. Forum kurallari geregi kendinizi tanisma kisminda tanitmaniz gerekmektedir.
Bu konu ile ilgili cok ugrasmis ve hala ugrasan biri olarak sorunun surekli degisken vtec sistmeninden oldugunu servis bana ispatladi. Ama iyi bir montaj ve cok iyi bir ayar ile hissedilmeyecek seviyeye indiginede sahit olmustum.....tekrar hosgeldiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

tugi

0
Aracınız
Sorun yaşayan arkadaşlar son durum nedir acaba ? Günceli paylaşırmısınız rica etsem..

tekleme yada silkeleme sorununu bende yaşadım özellikle lpg taktırdıktan sonra sabit hızda 1500 200 devşr bandında geriye atma gibi silkeleme tekleme yapıyordu uzun arastırmalar ve denemler sonucu sevep çok komiktir lpg ayarı arkadaslar.öyleki serviste birindede vardı fd6 benimde tekliyor kronik sorun dedi.fakat uğraşlarım denemelerim sonucu kpg ayarını biraz zenginleştirmek gerekiyor.ki kaç defa gaz ayarı yaptırdım yılların meşhur lpg ustaları çözemedi fd6 hondası olan genç bi lpg ustası çözdü sorunumu.yakıtı zengınleştirmek lazım ama yolda deniycek ustanız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri