Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

S

Silinen üye 20336

Guest
Öncelikle şunları belirteyim size yol göstersin;

Aracımı aldığımda 110.000 kmdeydi. Serviste bakıma gitmemiş fakat sahibinden 0w20 motul yağı kullandığını belgeleriyle birlikte öğrendim.Servise güvenmediği için gitmemiş biraz kıl diye tabir edilen kullancıydı sahibi. Bende devamında 145.000 kmye kadar motul 0w20 yağ kullandım.En son yaptığım bakımda motul 5w30 yağ kullandım.Tüm filtreleri de değiştirdim. Yağı bir tık kalınlaştırdığım için sensörler yağ basıncını algılama konusunda sorun yaşıyor diye düşünüyorum çünkü yağ seviyesinde problem yok ve yağ lambası sarı yanıyor.

06 HONDA 2234
Yağ kalınlaştığı için yoğunlukla birlikte iç basınç arttı muhtemelen. Bu sarı yanma durumunun geçici olacağını mı düşünüyorsunuz?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Yağ kalınlaştığı için yoğunlukla birlikte iç basınç arttı muhtemelen. Bu sarı yanma durumunun geçici olacağını mı düşünüyorsunuz?

Geçici olacağını düşünüyorum çünkü 10w40 yağ kullanan arkadaşlar da var. Motor aynı sensör aynı sensör,o motorda 10w40 yağda yakmıyorsa bende neden 5w30 da yaksın. Ben 0w20 den 5w30 geçince yakıyor , o arkadaşlar da 10w40 tan 5w30 geçenler oldu onlarda da yaktı mesela. Biraz sensörün motorun alışmasıyla ilgili diye düşünüyorum. Bu yağı gözlemliyorum şuan arka arkaya 2-3 defa daha yakarsa kmsini beklemeden 0w20 ye tekrar dönerim.

06 HONDA 2234

S

Silinen üye 20336

Guest
Geçici olacağını düşünüyorum çünkü 10w40 yağ kullanan arkadaşlar da var. Motor aynı sensör aynı sensör,o motorda 10w40 yağda yakmıyorsa bende neden 5w30 da yaksın. Ben 0w20 den 5w30 geçince yakıyor , o arkadaşlar da 10w40 tan 5w30 geçenler oldu onlarda da yaktı mesela. Biraz sensörün motorun alışmasıyla ilgili diye düşünüyorum. Bu yağı gözlemliyorum şuan arka arkaya 2-3 defa daha yakarsa kmsini beklemeden 0w20 ye tekrar dönerim.

06 HONDA 2234
Değişimde eski yağın bir miktarı motorda kaldığı için farklı yoğunluktaki yağlar da belki sensör ve motorun kafasını karıştırıyor olabilir...? Sürekli yanma durumu yok değil mi bir iki kez yandı ve sonra söndü...?
Bu arada otomobil FC5 mi?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Değişimde eski yağın bir miktarı motorda kaldığı için farklı yoğunluktaki yağlar da belki sensör ve motorun kafasını karıştırıyor olabilir...? Sürekli yanma durumu yok değil mi bir iki kez yandı ve sonra söndü...?
Bu arada otomobil FC5 mi?

Araç 2012 fd6 . 1 defa yağ lambası yaktı sadece o da sarıydı kırmızı değil. Yağ seviyesi normal olduğu için yağın yoğunluğu,basınç değişimiyle ilgili olduğunu düşündüğüm için pek önemsemedim aslında. Bakalım tekrar yakacak mı.

06 HONDA 2234

Aracınız
@bacadir68 simdi aklima gelen 2 parca var. Silecegin uzerinde kapak gibi bir parca digeri de silecek demiri ile silecegin baglantisini saglayan plastik kucuk parca. Bunlardan hangisini demek istedigini anlayamadim. Araci yikarken suyun tazyigi ile cikmis olabilme ihtimali var midir?
Sileceğin üzerinde bulunan kapak gibi olan.

Yıkamadan önce farkettim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün itibari ile otomatik bagaj açma ve piston uygulamasını yaptım.
Aracım 2009 model olduğu için kumandasında bagaj açma tuşu yok. Bende tetikleme rölesi alarak bu sorunu aştım ve bagaj içine pistonları takarak montajı bitirdim.

Bagaj için yay kullanmadım. Birinci sebebi yay bagajı sonuna kadar açıp vurduruyor ve zamanla sertliğini yitiriyor.

Piston hem bagaj kapağını sonuna kadar vurdurmuyor hemde daha yumuşak ve stabil açılmasını sağlıyor.

IMG_4971.JPG
IMG_4972.JPG

Çalışma videosunu ekledim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Başarılı ve güzel bir calisma olmus. Maliyet nekadar?

Geri