Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar hidrolik yağını değiştirmek istiyorum 3 yıldan fazla oldu alalı aracı ancak bizim e180 nin yağını tam değiştirmek için balataları da değiştirtmişlerdi. Daha sağlıklı olacağını anlatmışlardır akla yatar şekilde.
Ben Honda dan fiyatlar alırken bu durumdan bahsedilmedi ve 70e değişiriz dediler.
Balataları değiştirmeden hidrolik yağını değiştirmek mantıklı mı bilginiz var mı?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@İsmail Beşiroğlu balatadan once de sonra da degistirebilirsiniz hicbir problem olmaz. Sonunda hava alma islemi zaten yapilacak. Ama oncesinde balata degisirse hidrolik yagi da degistirilir ve havalari alinir tek seferde cikar birdaha ugrasmazsiniz. Ben balatalari dün degistim. Birkac gune de hidrolik yagini degistirip havalarini alicam.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@İsmail Beşiroğlu balatadan once de sonra da degistirebilirsiniz hicbir problem olmaz. Sonunda hava alma islemi zaten yapilacak. Ama oncesinde balata degisirse hidrolik yagi da degistirilir ve havalari alinir tek seferde cikar birdaha ugrasmazsiniz. Ben balatalari dün degistim. Birkac gune de hidrolik yagini degistirip havalarini alicam.
Ben uğraşmam da servis uğraşır herhalde balata değişmezsem. Eğer içinde mutlaka eski yağ kalıyorsa veya bizim araca da mutlaka balata değişimi gerekiyorsa diye sordum , ben balata da alırım bi süre sonra değişirim. Ancak sorun yok derseniz bugün değiştirtteceğim servise.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Simsek etkili uzun ledlerimi birkac gun once takmistim ve arizali xenon kitimin tamirini yaparak kisalara takmistim. uygulamaya ait video linkini simdi ekleyebildim. Gercekten insana zevk veriyor. Bu arada kuşlar da ne güzel ötüyor aga :D

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün itibari ile otomatik bagaj açma ve piston uygulamasını yaptım.
Aracım 2009 model olduğu için kumandasında bagaj açma tuşu yok. Bende tetikleme rölesi alarak bu sorunu aştım ve bagaj içine pistonları takarak montajı bitirdim.

Bagaj için yay kullanmadım. Birinci sebebi yay bagajı sonuna kadar açıp vurduruyor ve zamanla sertliğini yitiriyor.

Piston hem bagaj kapağını sonuna kadar vurdurmuyor hemde daha yumuşak ve stabil açılmasını sağlıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 252531
Ekli dosyayı görüntüle 252532

Çalışma videosunu ekledim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok başarılı ve güzel bir uygulama olmuş, elinize sağlık :)(y)

Simsek etkili uzun ledlerimi birkac gun once takmistim ve arizali xenon kitimin tamirini yaparak kisalara takmistim. uygulamaya ait video linkini simdi ekleyebildim. Gercekten insana zevk veriyor. Bu arada kuşlar da ne güzel ötüyor aga :D

Merceksiz farda xenon yasak değilmi. Karşı tarafın gözünü aldığı için. Benmi yanlış biliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bu ledler çok güzel (y):) Ama kullanımda gerekli olmadıkça kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ediyorum :)
Maalesef bu şekilde led taktırıpta 1 km. öteden başka araç sollarken selektör yapa yapa gelen araçlar yüzünden artık dibime dahi girip selektör yapsalar bile hiç umursamıyorum, yol çok müsait değilse de hiç yol vermiyorum, inadına basıyorum gaza yetişemesin diye :unsure:
Tam tersi hiç selektör yapmadan yaklaşana yol müsait olduğunda hemen yol veriyorum :) ledler yüzünden böyle saçma ve travmatik sürüş karakteri oluştu maalesef :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri