Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
İşçilik dahilse ortalama fiyat oluyor bence hocam.
Şu konuya gözatmanız faydalı olacaktır.
İşçilik dahil fiyat hocam. Balatanın değişmesi gerektiğini bilsem araştırıp iyi birşey alıp öyle giderdim ustaya ama bilmiyordum balatada güvenlik pimi oluyormuş bitmeye yakın o sürtüp ses yapıyormuş ustaya sordum bu marka iyi mi dedi ben sürekli takıyorum garantiside var deyince üstelemedim taktırdım. Ustalar uygun fiyatlı sorunsuz ürünleri kullanıyorlar genelde ses şikayetim olmadı ilk kullanımda ses yapmıyor ilerde ne olur bilmiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
- Yeni kışlık lastiklerimi takmış bulunuyorum. Eskiler fena değildi. 6 sene kullandığım için 1 lastik parasına sattım. Bu sefer ki seçimim Sava Eskimo S3+'dan yana oldu. (C, C, 69) (Dot 2718)(195/60/15) Şahsi zorlama testlerimden başarı ile geçti. Temiz asfaltta tipik uğultu sesimiz yine var. İnşâallah uzun süre kullanmak nasip olur.
- Hesapta yok iken uygun fiyat ve yorumlar iyi olunca koltuk ısıtma minderi aldım. Çakmak soketli ve anahtarlı. Bir iki dakikada kendini belli ediyor. Beş dakika iyi ısınıyor kapatıyorum. Screenshot_20211127-173355.png

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
- Yeni kışlık lastiklerimi takmış bulunuyorum. Eskiler fena değildi. 6 sene kullandığım için 1 lastik parasına sattım. Bu sefer ki seçimim Sava Eskimo S3+'dan yana oldu. (C, C, 69) (Dot 2718)(195/60/15) Şahsi zorlama testlerimden başarı ile geçti. Temiz asfaltta tipik uğultu sesimiz yine var. İnşâallah uzun süre kullanmak nasip olur.
- Hesapta yok iken uygun fiyat ve yorumlar iyi olunca koltuk ısıtma minderi aldım. Çakmak soketli ve anahtarlı. Bir iki dakikada kendini belli ediyor. Beş dakika iyi ısınıyor kapatıyorum. Ekli dosyayı görüntüle 267143
Deseni gorunce aklima direkt sava Eskimo S3+ geldi. :)
Ben de 5 yıldır bu lastikleri kullanıyorum. Diş derinliği çok iyi. Vantuz gibi yere yapışıyor. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen diğer markalar gibi erimedi ve sertleşmedi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Fiyat 1600 değil, KDV ile 2000 lira civarında tutuyor. Motor kulağı farklı markalarda farklı özelliklerde üretiliyor, bizim Honda'larda yağlı bir hazne gibi düşünebilirsiniz ve motordaki titreşimi absorbe ederek kabinde titreşim hissedilmemesini sağlıyor, basit bir lastik takoz olarak düşünmeyin. Yıllar geçtikçe de motoru taşıma ve titreme absorbsiyon kapasitesi azalıyor, kısacası bir ömrü var. Aracımdan çıkan motor kulağı arızalı değildi, hatta değişimi yapan usta bile parça iyi görünüyor daha kullanırdın diye belirtti ama kullanıcı olarak aracı sıfır aldığım döneme göre eski performansından uzaklaştığını net şekilde hissediyordum. Kulağın dayanak kısmı ile arasında kalan mesafesi 1-2 mm civarına düşmüştü, yeni takılan parçada ise bu boşluk şu anda 5 mm civarında. Arıza durumunda bu boşluk tamamen kapanıp motorun tüm titreşimini olduğu gibi kasada hissetmeye başlıyorsunuz.

Nihayetinde dövizdeki durumu gördükçe yedek parça fiyatlarında ciddi artış olacağı öngörüsü ile önümüzdeki 1-2 yılda değişime ihtiyaç duyabilecek motorla ilgili kritik parçaların değişimini yaptıriyorum diyebilirim, maddi durumu musait olan ve aracını daha uzun süre kullanmayı düşünen herkesinde kampanya döneminde fiyatlar artmadan gerekli bakımları yaptırmalarını öneririm.

Hocam geçen bi video izlemiştim bu motor kulağıyla ilgili forumda izlemiş bile olabilirim .arızalı kulağın bağlantısını söküp altına kauçuk tarzı bir malzemeden parça koydular. Yeni kulak alöaya gerek yok vs tarzında ne kadar verimlidir bilmiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
- Hesapta yok iken uygun fiyat ve yorumlar iyi olunca koltuk ısıtma minderi aldım. Çakmak soketli ve anahtarlı. Bir iki dakikada kendini belli ediyor. Beş dakika iyi ısınıyor kapatıyorum. Ekli dosyayı görüntüle 267143
Hayırlı olsun hocam :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam geçen bi video izlemiştim bu motor kulağıyla ilgili forumda izlemiş bile olabilirim .arızalı kulağın bağlantısını söküp altına kauçuk tarzı bir malzemeden parça koydular. Yeni kulak alöaya gerek yok vs tarzında ne kadar verimlidir bilmiyorum

Bizim sağdaki ana motor kulağında titreşimi emen parça kauçuk degilde yağ hazneli bir malzeme olduğu için bu tekniğin uzun vadeli pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum hocam.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bizim sağdaki ana motor kulağında titreşimi emen parça kauçuk degilde yağ hazneli bir malzeme olduğu için bu tekniğin uzun vadeli pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum hocam.

Uzun dönemde nasıl etkisi olur bilmiyorum ama eğer sorun yaratmıyorsa denenebilir , motor kulağı zaten bozuksa kaybedecek bişey kalmıyor. Video da buydu

ywzckr

0
Silecek lastiklerini değiştirdim.
Faydalı olacağını düşündüğüm için adım adım paylaşmak istedim.

Öncelikle belirtmeliyim ki bu şekilde çok ekonomik oluyor. 4 lastik fiyatı 30-40 TL.
Ben bunu 30a almışım ama şuanda 37 olmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 267163
Silecekleri klipse basarak ve kendimize çekerek söküyoruz.
Söktükten sonra cama zarar vermemek için dikkatlice silecek uçlarını cama bırakıyoruz. Elimizden kaçması durumunda ön camı patlatmamız an meselesi.
Ekli dosyayı görüntüle 267164
Silecek lastiklerini çıkarıyoruz ve yerine yenilerini takıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 267166Ekli dosyayı görüntüle 267165Ekli dosyayı görüntüle 267167
Fazlalıkları kesiyoruz. En fazla 5 dkda işlemler tamam.
Ekli dosyayı görüntüle 267168Ekli dosyayı görüntüle 267169
Araç başına geçip silecekleri takmak kalıyor.
Ama öncesinde ön camı güzelce temizliyoruz. Ve silecekleri kolayca takıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 267170Ekli dosyayı görüntüle 267171
Sonuç ses yapmadan silen sileceklerin keyfini çıkarıyoruz.(y)?️:cool:
Ekli dosyayı görüntüle 267172

Hocam ben aldım kullandım 1 aya ses yapmaya başlıyor sizde durum nedir ne kadar dayanıyor ?

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben aldım kullandım 1 aya ses yapmaya başlıyor sizde durum nedir ne kadar dayanıyor ?

Hocam önceki aracım ve eşimin aracı dahil 3-4 senedir bu yöntemle silecekleri değiştiriyorum. Öyle 1 ayda ses yaptığı olmadı ama bu lastikler nasıl iş çıkartırlar bilemiyorum. En azından kışı çıkartsalar yeterli benim için. Bakalım olumsuz durum olursa mutlaka dönüş yaparım. (y)

Geri