Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Honda CRV
Hatta Filtron marka filtreler Bosch fıltrelerden daha iyidir. Filtron da Mann üretımı filtredır. Ben Mazda 3 de Filtron marka polen ve hava filtresı kullanıyorum. baya memmunum. Yag ıse orıjınal kullanıyorum 40 tl felan zaten

Bence ENEOS da MOTULda kaliteli yağlar, sorun çıkaracağını sanmıyorum. Elinizde bir yağ var ise bence kullanın.
Filtreler konusunda fiyat olarak değil orjinal harici en kalitelisi olduğunu düşündüğüm için Mann Filter aldım.
Normalde Mann Filter Mercedes, Audi ve VWnin OEM orjinal filtrelerini de üreten firmadır, kaliteli olduğunu farklı parçacılardan da teyit ettirdim.
Forumda da @w0lkan hocamın geçmiş tecrübelerinde sorun yaşamadığını görünce bence Mann Filter kullanmaya devam ettim.
Yağ filtresinde FD6da nerdeyse 30bin km. kullandım ve sorun yaşamadığım için FB7ye de kullandım. FB7 için parça kodları daha önceki mesajımda mevcut zaten. Hatta FD6 içinde ayrıca konu açmıştım, onu bir inceleyin.
Polen filtresi olarakta yine @w0lkan hocamın fikrine katılıyorum, özellikle Mann Filter CUK2358 modeli çok hoşuma gitti, orjinal filtre kağıtımsı bir histe iken bu filtre gerçekten yapı olarak daha kaliteli olduğunu belli ettiriyor.
Anladım hocam bende netten sipariş geçeyim o halde. Bu filtreler ve motor yağından başka 80 bin bakımında baktırmam gereken bir şey var mı özellikle lpg konusunda. Hoş şehirler arası şuan da arabam 6.5 ve 7.5 litre arası yakıyor ve değerler çok iyi tabi sakın kullanım ortalama 100-110 hızda

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hatta Filtron marka filtreler Bosch fıltrelerden daha iyidir. Filtron da Mann üretımı filtredır. Ben Mazda 3 de Filtron marka polen ve hava filtresı kullanıyorum. baya memmunum. Yag ıse orıjınal kullanıyorum 40 tl felan zaten
Ben netten o zaman denilen ürünleri alsam sıkıntı yaşamam hocam orijinal olarak bulduğum ürünleri alabilirim. N11 de Honda orijinal filtreler var buldum ama fiyat karşılaştırması yapamadım çok fark olursa önerilen markalardan alıp sanayi de bir ustaya taktiracagim artık

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuya da bilgi amaçlı koyayım, FB7nin Mann Filter bakım parçalarının kodları bu mesajda var.

Nihayetinde konun gerçeğine dönecek olursam :)
Bugün pekte istemeyerek olsa FD6 Civic'imi sattım forumdaşlar :cry:
Aracımı hiç satma amacım yoktu, ama aracımı çoktandır almak isteyen komşu bayram öncesi bir daha aracı bana sat araç ihtiyacım var teklifi yapınca dayanamadım "Tamam getir 50bini" al aracı dedim, aldı gitti :(
Ben bile nasıl sattığımı anlamadım :( Şimdilik ailedeki FB7 ile devam edeceğiz gibi :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anladım hocam bende netten sipariş geçeyim o halde. Bu filtreler ve motor yağından başka 80 bin bakımında baktırmam gereken bir şey var mı özellikle lpg konusunda. Hoş şehirler arası şuan da arabam 6.5 ve 7.5 litre arası yakıyor ve değerler çok iyi tabi sakın kullanım ortalama 100-110 hızda

Olabilir hocam, ben aloparca.com'dan Mann Filter malzemelerini almıştım, bir sorunla karşılaşmadım.
N11 yada gittigidiyorda direk satan yer varmı bimiyorum.
80bin bakımından ziyade daha önce şanzıman yağı ne zaman değişmiş bu da önemli, eğer 40bin yada 2 yıl önce şanzıman yağı değişmiş ise onu da değiştirmenizde fayda var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dostum aliexpressten dış çerçeve ve kablo adaptörlerinin linkini paylaşır mısın ??
Mesajı görmemişim kusura bakmayın,

Kasnaklar

Bağlantı ara parçası

Olabilir hocam, ben aloparca.com'dan Mann Filter malzemelerini almıştım, bir sorunla karşılaşmadım.
N11 yada gittigidiyorda direk satan yer varmı bimiyorum.
80bin bakımından ziyade daha önce şanzıman yağı ne zaman değişmiş bu da önemli, eğer 40bin yada 2 yıl önce şanzıman yağı değişmiş ise onu da değiştirmenizde fayda var.
Hocam sanzuman yağı değişti mi bilmiyorum maalesef bende rutin bakımda 60 bin yazıyor aldığım arkadaş değiştirdi mi değiştirmedi mi telefonu var aslında bi sorsam olur tereddütte kaldım bende. Usta değişip değişmediğini anlayabilir mi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam sanzuman yağı değişti mi bilmiyorum maalesef bende rutin bakımda 60 bin yazıyor aldığım arkadaş değiştirdi mi değiştirmedi mi telefonu var aslında bi sorsam olur tereddütte kaldım bende. Usta değişip değişmediğini anlayabilir mi

Anlayamazlar, aldığınız kişiye sorun tabiki en son şnzıman yağı hangi km. ve ne zamanda değişmiş diye.
Aslında araç servis bakımlı ise servis kayıtlarında da çıkacaktır.
Değiştirecekseniz şanzıman yağını mutlaka orjinal yağ ile değiştirin. Eğer motor ustanız var ise orjinal yağı servisten temin edip değiştirtebilirsiniz.
Servislerde 2015 öncesi araçlarda %20 bakım kampanyası ile aslında yağ değiştirmek mantıklıya geliyor diyebilirim, değişimi servisten yapmaz iseniz parça indirimi de yapmıyorlar çünkü.

Geri