Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3 gündür Konya'daydim ve araba bende degil, burada kalmış olan 3 metrelik halıyı otobüse attim ama terminalde arabaya nasil yerlestirecegimi düşünüp duruyorum :ROFLMAO:
Arka ve ön koltuğu yatırsam sığar heralde, aksam fotosunu koyarım :D

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
3 gündür Konya'daydim ve araba bende degil, burada kalmış olan 3 metrelik halıyı otobüse attim ama terminalde arabaya nasil yerlestirecegimi düşünüp duruyorum
Arka ve ön koltuğu yatırsam sığar heralde, aksam fotosunu koyarım :D
Eyvah eyvah.
3 metre uzun hocam. Fikir vereyim.
> Ya su böreği gibi halıyı dışarıda katlayıp bagaj ve arka koltuk üstüne koyacaksın.
> Veya sigara gibi sarıp koltukları olabildiğince yatırın. Arka bagajdan sağ ön göğüse ucunu daya, arka ucunu bagajın sol arka kavisli bölüme yerleştir. Halının orta kısmından sağ arka kapıya doğru halıyı kırabildiğiniz kadar kırın. Sürüş esnasında problem olmaz.
Not: Halı işi ile uğraşmıyorum. :ROFLMAO:

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bugün fb7 im ile fc5 i karşılaştırma fırsatı buldum. Kız kardeşimin fc5 ile Balıkesir’e geldim. Araç 2016 model executive, lpg li. Deri koltuk ve start stop var.

İzolasyon bariz daha iyi ve direksiyonu sevdim. Fb7 e göre biraz daha alçak çok dik oturunca kafam değiyor(1.82m), performansı iyi 200 ü geçiyor rahat bu da. Multimedyası iyi,Komforu iyi, pat küt yok pek fb7 gibi. Ekonomik araç olarak fb7 ye göre daha iyi bu. Fc5 e geçilir ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eyvah eyvah.
3 metre uzun hocam. Fikir vereyim.
> Ya su böreği gibi halıyı dışarıda katlayıp bagaj ve arka koltuk üstüne koyacaksın.
> Veya sigara gibi sarıp koltukları olabildiğince yatırın. Arka bagajdan sağ ön göğüse ucunu daya, arka ucunu bagajın sol arka kavisli bölüme yerleştir. Halının orta kısmından sağ arka kapıya doğru halıyı kırabildiğiniz kadar kırın. Sürüş esnasında problem olmaz.
Not: Halı işi ile uğraşmıyorum. :ROFLMAO:

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Tavsiyeler için saolun hocam, halının üstündeki ebatlara arabaya yerleştirmeden tekrardan baktım, uzunluk 3 değil 2,5 metreymiş :)
Halıyı otobüse sigara gibi sarıp poşetleyip koymuştum zaten:D
Araba gelince hızlıca arka koltuğun sırtlıklarını katlayıp halıyı oradan soktum, ön yolcu koltuğunu da öne çekince zorlanmadan bagaja sığdırabildim, ama maalesef telaş anında yol yorgunluğundan foto çekmeyi unuttum, eve gelince aklıma geldi ?

Sonuç olarak FB7lerde 2,5 metreye kadar olan halılar kesinlikle ön koltuğu katlamaya ihtiyaç olmadan sadece arka koltuk katlanarak sığıyor, ön yolcu koltuğunu öne yeterince yaklaştırmak yetiyor, test ettim onayladım :D(y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün fb7 im ile fc5 i karşılaştırma fırsatı buldum. Kız kardeşimin fc5 ile Balıkesir’e geldim. Araç 2016 model executive, lpg li. Deri koltuk ve start stop var.

İzolasyon bariz daha iyi ve direksiyonu sevdim. Fb7 e göre biraz daha alçak çok dik oturunca kafam değiyor(1.82m), performansı iyi 200 ü geçiyor rahat bu da. Multimedyası iyi,Komforu iyi, pat küt yok pek fb7 gibi. Ekonomik araç olarak fb7 ye göre daha iyi bu. Fc5 e geçilir ?
Hocam sen FC5i çok geç test etmişsin :) Yeni kasaya 1,5 yıl kaldı :D
Açıkçası kendim hibriti veya uzun menzilli elektriklisi gelirse direk FC5 sonrası Civic’e geçmeyi düşünüyorum, bence sizde öyle yapın(y)

Geri