Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam sen FC5i çok geç test etmişsin :) Yeni kasaya 1,5 yıl kaldı :D
Açıkçası kendim hibriti veya uzun menzilli elektriklisi gelirse direk FC5 sonrası Civic’e geçmeyi düşünüyorum, bence sizde öyle yapın(y)
Hibrit pek tercihim değil ama ben de sizinle aynı fikirdeyim. Fc5 sonrası yeni kasa Civic'i bekliyorum. Elektrikli gelirse efsane olur. O zamana kadar Fb7 ile devam inşallah.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam sen FC5i çok geç test etmişsin :) Yeni kasaya 1,5 yıl kaldı :D
Açıkçası kendim hibriti veya uzun menzilli elektriklisi gelirse direk FC5 sonrası Civic’e geçmeyi düşünüyorum, bence sizde öyle yapın(y)
Çevremde vardı akrabalardan kullanan ancak arabalarını isteyemedim hocam, o zamanlar biz de 2 araç vardı zaten. FK7'yi test etmiştim sert gelmişti ama bu oldukça hoşuma gitti. Sonraki aracımın ben de elektrikli olacağını düşünüyorum tabi. TOGG ya da Tesla olur diyorum da bakalım. Honda sabit kalır...?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni kasaya 1,5 yıl kaldigini nerden biliyorsun :)

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kasa yenilenme periyodundan :)
2001 - ES7
2006 - FD6
2011 - FB7
2016 - FC5
2021 - ? :)
Amerika’da genelde Ağustos ortası gibi bir sonraki yılında model yılı (2022) olarak piyasaya çıkar, ülkemize de yıl sonunda Kasım-Aralık gibi giriş yapar muhtemelen.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@LooSii aynen hocam :)
@İsmail Beşiroğlu şu anda Amerika ile otomobilde karşılıklı %50 vergilendirme olduğu için Tesla’nın Türkiye’ye girişi bile ertelendi maalesef, normalde 2020 yılında sembolikte olsa İstanbul’da showroom açılması planlanıyordu.
Tesla Model 3’ün 450 km.lik Long Range modeli Avrupa’da BMW 3 ve Mercedes C satışlarını ciddi etkiledi ve piyasayı karıştırmaya başladı, keşke ülkemize gelebilseydi ama ömüzdeki 2-3 yıla kadar pek pozitif gelişme beklemiyorum. Dediğim gibi yeni gelecek Civic’in özelliklerini ciddi merak ediyorum ama Jazz’ın artık sadece hibrid olduğu düşünüldüğünde Hibrit gelme ihtimali çok yüksek.
Aslında ülkemizdeki Fabrika devam etseydi Hibrit+LPG gibi fantastik kombinasyonlar bile olabilirdi :)

S

Silinen üye 20336

Guest
Kasa yenilenme periyodundan :)
2001 - ES7
2006 - FD6
2011 - FB7
2016 - FC5
2021 - ? :)
Amerika’da genelde Ağustos ortası gibi bir sonraki yılında model yılı (2022) olarak piyasaya çıkar, ülkemize de yıl sonunda Kasım-Aralık gibi giriş yapar muhtemelen.
Yazdığınız verilere göre 15 yıldır düzenli şekilde kasa yenilenmiş @m2hamid hocam. Bu tabloya göre 2021’de yeni kasa beklemek de makul görünüyor...

Tasarım konusunda FC5 ve FK7 rakiplerine göre çok güçlüler. Rakipleriyle kıyaslarken kendi aracım olduğu için torpil mi geçiyorum acaba diye düşünüp objektif olmaya özen gösteriyorum. Sadece kendi sınıfındaki araçlar arasında değil gün içinde gördüğüm bütün araçlar arasında en yakışıklı tasarımlardan birisi güncel Civic. Bu sebepten yeni kasanın çıkış tarihi ertelenirse şaşırmam. ?

Güncel kasa Civic’den önce tasarım açısından en yakışıklı bulduğum Japon otomobillerin markası büyük çoğunlukla Mazda oluyordu. Civic güncel kasa tasarımıyla bu sefer Mazda 3’ü solladı. ☺️
Mazda 6 ise sınıfındaki en yakışıklı Japon bence. ???

Geri