Calismama ariza isigi ve sorunlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhabalar. Aracaim 2019 fc5 henuz 18binde. Yakiti hep shellden aldim. Siirt de yasiyorum. 1 aydir burdayim ve hava acayip sicak. Sorunum su: 1 hafta once esim araci park ediyor arka tarafa baktiginda biraz daha gekmesi gerektigini dusunup tekrar calistiriyor ama arac calismiyor. bana soylediginde gidip bakiyorum calisti. Neyse bundan bir hafta sonra ben oglani dersaneden almaya gittim. Cocuk geldi calistirdim ama arac calismiyo. Yol yardimi aradim 10 dakika sonra Diyarbakır servisinin ustasi donus yaptı. Anlattim. Abi benzin pompası dedi yarim saat bekle calisir dedi. Evet yarim saat sonra calisti. Bugun eve geliyoken aracta acayip sesler felan derken ariza lambasi yandi. Yine yol yardimi aradim ama mesai bitti herhaldeki donen olmadi. Simdi 18bindeki aracin bunu yaomasi normalmi? Diyarbakira nasil gider bu araba kafamda bir milyon soru. Simdi benzin pompası boyle birsey yaparmi. Ben hic karsilasmadim. Ariza isigi eger bunun yuzunden yaniyorsa sikinti yok ben boyle Diyarbakır'a giderim. Ne dersiniz

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Evet arkadaşlar bugun 2.5 saatlik bir otobus yolculugu sonrasinda aracımı aldim. Benzin pompasi degismis. Bi sikinti yok. Eger yarinda calismamazlik yapmazsa sorunum cozulmus oldu. Simdiden okuyam ve yorum yapanlara cooooK teşekkürler

mturker

Özel Üye
Sabah erken saatlerde araci cekiciye yukleyip fiyatbakira gekdik. Sofor arkadas yillardir bu isi yaptigini ilk defa honda tasidigini soyoedi. Neyse servise geldik. Ustalar baktilar benzin pompasi degil lpg enjektorlerde hata var dediler. Bende ozaman benzinde niye calismiyo diye sordugumda bakacagiz cevabını aldim. Bakacaz bakalim. Gelismelerden haberdar ederimEkli dosyayı görüntüle 266291

4 nesil honda sahibi oldum asla yolda kalmadım ilk defada sizlerde gordum 1 Hondanın boyle sorun teskıl ettıgını uzucu durum, ınsallah duzelecek hersey, sadece bıraz sabır, takıpdeyiz hayırlı cvplarınızın...

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FC5 2019
Dun arabayi teslim aldım. Lpg enjektöru degisti 1 tanesi. Ustaya benzinde calismadigini lpg ile bence alakasi olmadigini kafasina gore calismamazlik yaptigindan bahsetsemde degistirdiler . Aldim ve yola ciktim. Hic bir sikinti yok. Eve geldim carsiya gittim tekrar eve geldim . Oglani dersaneye goturecem yine calismadi. Bune simdi. Bu sefer honda yardimi aradim . Hata benden kaynakli ise cekici parasini ben odeyecegim konusinda uyarildim arac kendi basina gitti diyarbakira. Az once servis muduri aradi . Gun icerisinde hic calismamazlik yapmadigini benzin pompasini soktukkerini herseyin normal oldugunu soyledi. Beyinden alfiklari bilgileride hondaya gonderdiklerini ordaki muhendislerin bakarak tespit edecekkerini soyledi. Eger onlarda bisiy bulamazlarsa uzaktan araca baglanti yapip bakacaklarmis . Durum boyle. Yine serviste arabam. Yine ben arabasizim. Yine canım sıkkın . Napacam bilemedim valla

Aracınız
Civic FC5 2019
Dun arabayi teslim aldım. Lpg enjektöru degisti 1 tanesi. Ustaya benzinde calismadigini lpg ile bence alakasi olmadigini kafasina gore calismamazlik yaptigindan bahsetsemde degistirdiler . Aldim ve yola ciktim. Hic bir sikinti yok. Eve geldim carsiya gittim tekrar eve geldim . Oglani dersaneye goturecem yine calismadi. Bune simdi. Bu sefer honda yardimi aradim . Hata benden kaynakli ise cekici parasini ben odeyecegim konusinda uyarildim arac kendi basina gitti diyarbakira. Az once servis muduri aradi . Gun icerisinde hic calismamazlik yapmadigini benzin pompasini soktukkerini herseyin normal oldugunu soyledi. Beyinden alfiklari bilgileride hondaya gonderdiklerini ordaki muhendislerin bakarak tespit edecekkerini soyledi. Eger onlarda bisiy bulamazlarsa uzaktan araca baglanti yapip bakacaklarmis . Durum boyle. Yine serviste arabam. Yine ben arabasizim. Yine canım sıkkın . Napacam bilemedim valla

Çok geçmiş olsun. Çok can sıkıcı durum. Umarım biran önce hal olur

Aracınız
Civic FC5 2019
Teşekkür ederim. Bugun defalarca diyarbakir kardelen servisi aradim. Geri donus yapmadilar. Halbuki aracimin durumunu ogrenecektim. Neyse canlari sagolsun . Kendi kendime hayiflanirken acayip bi numara aradi actim honda genel müdürlük. Ne gerekiyosa konustum. Biraz da ust perdeden. Cocuk beni oyke bi tavladiki tekrar hondaya asik oldum. Lafin kisasi hemen bakti sistemine. servis benim arac icin benzin pompasi siparis edecekmis , onay bekliyomus. Honda onay verirse 3 is gunu icinde parca gelecekmis. İyi de kardesim. Sakaliniz yokki sozumuz gecsin bitaraflarimizi yirttik pazartesi günü arizanin lpg degilde benzinde oldugunu. Ama dinletemedik . Noldu yine benim dedigim. Noldu araba 1 haftadir sagda solda. Haaa daha kesin de degil pompa degisince arizanin duzelecegi. Kader. Bakacagiz artik. İnsallah pompadir onay gelir degisir ve duzelir

Aracınız
Civic FC5 2020
Teşekkür ederim. Bugun defalarca diyarbakir kardelen servisi aradim. Geri donus yapmadilar. Halbuki aracimin durumunu ogrenecektim. Neyse canlari sagolsun . Kendi kendime hayiflanirken acayip bi numara aradi actim honda genel müdürlük. Ne gerekiyosa konustum. Biraz da ust perdeden. Cocuk beni oyke bi tavladiki tekrar hondaya asik oldum. Lafin kisasi hemen bakti sistemine. servis benim arac icin benzin pompasi siparis edecekmis , onay bekliyomus. Honda onay verirse 3 is gunu icinde parca gelecekmis. İyi de kardesim. Sakaliniz yokki sozumuz gecsin bitaraflarimizi yirttik pazartesi günü arizanin lpg degilde benzinde oldugunu. Ama dinletemedik . Noldu yine benim dedigim. Noldu araba 1 haftadir sagda solda. Haaa daha kesin de degil pompa degisince arizanin duzelecegi. Kader. Bakacagiz artik. İnsallah pompadir onay gelir degisir ve duzelir

Honda müdürlüğünden beklenyen hareketler kullanıcı hatası dememişler şükür onla geçmiş olsun sorun düzelecektir büyük bir ihtimalle

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Geçmiş olsun, Honda Türkiye’nin geri dönüş yapması olumlu ama bocalamalarına bakılırsa servisinde başına pek gelmeyen bir durum demekki. İnş benzin pompa değişimi ile sorununuz çözülür (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
B8gun servis aradi buseferde. Hondanin benzin pompasini degistirmesini onyladigini komple degisecegini soyledi.sioarisi verdik Pazartesi gelecegini gelir gelmez takilacagini soyledi. Bende isimden dolayi gelemeyecegimi soyleyince ellerinde bu sekilde cok fazla arac oldugunu bitane daha az sikintili olan araci Pazartesi benimkinide bugun degistireceklerini söyledi. Tamam dedim. Yarin gidip arabayi alacam. Bakalim sonuc yine husran olmaz insallah

Geri