Civic FC5 Can sıkıcı kaza

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar ufak bir kaza yaşadık. Babam öndeki aracın aniden durması sonucunda 10-20 km/s giderken vurmuş. Suç bizde. Sadece önde ki siyah çıta çatlamış. Fotoğrafta gösterdiğim gibi.. Serviste mi yaptıralım yoksa sanayi de mi? Serviste ne kadar tutar tahminen ? veya sanayi de yaptırsak ne kadar tutar ?honda-civic-fc5-on-lip.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Canlı bir fotoğraf atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun.
Belirttiğiniz siyah çıtanın altında esas destek olan "Tampon demiri" diye belirtilen parça mevcut.
O parçayı kontrol ettirin, eğer tampon demirinde bir deformasyon yoksa siyah çıtayı kaportacılarda söktürüp tamir ettirebilirsiniz.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Çok geçmiş olsun.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun.
Belirttiğiniz siyah çıtanın altında esas destek olan "Tampon demiri" diye belirtilen parça mevcut.
O parçayı kontrol ettirin, eğer tampon demirinde bir deformasyon yoksa siyah çıtayı kaportacılarda söktürüp tamir ettirebilirsiniz.
Hocam o kadar derine gidecek bir hasar olduğunu düşünmüyorum da dediğiniz gibi baktıracağım ama.. Plastik olan kısım zarar görmüş, Alüminyum görünümlü olan veya ön sensörler de zerre zarar yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam hasar boydan boya olmuş. Tamir zor olur. Komple değişim şart gibi. Fiyat araştırması yapmak lazım.
Çıkma alıp kaportacı taksa ne olur?
Servis işcilik dahil ne kadara yapar?
Belki forumda elinde olan arkadaş varsada süper olur.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam hasar boydan boya olmuş. Tamir zor olur. Komple değişim şart gibi. Fiyat araştırması yapmak lazım.
Çıkma alıp kaportacı taksa ne olur?
Servis işcilik dahil ne kadara yapar?
Belki forumda elinde olan arkadaş varsada süper olur.
hocam tabiki boydan boya olduğu için panjur kısmını tamirden ziyade yeni bir ön panjur ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sanayide yaparsak en azından kaza kaydı veya tramer gibi dertlerden kurtuluruz diye düşünüyorum bilmem doğru mu düşünüyorum. Ekte ki ön panjuru alsam bununla değiştirsem herhangi bir kayıt görünmez dimi?

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam tabiki boydan boya olduğu için panjur kısmını tamirden ziyade yeni bir ön panjur ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sanayide yaparsak en azından kaza kaydı veya tramer gibi dertlerden kurtuluruz diye düşünüyorum bilmem doğru mu düşünüyorum. Ekte ki ön panjuru alsam bununla değiştirsem herhangi bir kayıt görünmez dimi?
Linki de burada. Eklemeyi unutmuşum

Geri