Civic arka lastiklerin kayması

[MENTION=4794]Çetin[/MENTION] Çetin hocam geçmiş olsun, yaptırdınız mı aracı. Olay nerede oldu il olarak, masrafiniz noldu? Benzeri bir olay dün başıma geldi. TIR sağa yanasmak isterken sol arkadan hafif değdi bana da.

cfb766976633c55aba464da430cdd9e7.jpg

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
@çetin lastik konusun da bilgi vereyim ( [MENTION=964]maksu[/MENTION] biliyor zaten mevzuyu )

Rot yapan arkadaşa götüreceksin aracı , arkaya bakacak "toe açısını" ayarlayacak araç 20 ile giderken de arka yı bırakmayacak 80 ile giderkende... Sen toe açısını düzelt de rotçu yapar :eek:k:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
@çetin lastik konusun da bilgi vereyim ( [MENTION=964]maksu[/MENTION] biliyor zaten mevzuyu )

Rot yapan arkadaşa götüreceksin aracı , arkaya bakacak "toe açısını" ayarlayacak araç 20 ile giderken de arka yı bırakmayacak 80 ile giderkende... Sen toe açısını düzelt de rotçu yapar :eek:k:

Aracınız arkadan hasar aldı mı? Toe açısı bozuk olan araçlarda her iki tekerlekte zemine bastığında birbirini dengelemektedir. fakat tekerleklerden biri ile yol arasındaki temas kesildiğinde , kuvvetin dengelenmesi bozulduğundan araç , yerden teması kesilen tarafa doğru kayma eğilimi gösterecektir.
[MENTION=4794]Çetin[/MENTION]

Çetin

0
Aracınız
Gecmis olsun kardesim ayni benim hasar kadar 250 tl ye sokup boyadilar kayseride oldu olay

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çetin

0
Aracınız
Rot balansciya gittim toe degilde bi ayarın bozuk oldugunu soyledi.amartisorun yukardan kuledenmi ne biraz egiklik varmis kaldirima carpmistir dedi o duzeltilmeden olmaz dedi sag taraf arka yani bende biraktim geldim diger tekeri yapti simdilik fazla bi sikayetim kalmadi lastikte almaya vakit bulamadim gece vardiyasina bugun döndum insallah michelin crossclimate diye hem kis hem yaz lastigini alacam

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
demek ki negatif kamber oluşmuş bundan kaynaklı. diğer teker teması azaltınca da kaymaya/atmaya başlıyor.

cSaaKs

Çetin

0
Aracınız
Evet aynen öyle şaseci düzeltir masraflı olur diyince önce lastik alıyım bi bakıyım dedim zaten o lastikte içten dıştan yeme yoktu digerini de düzeltti

Geri