Civic Cafe

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Satıcı bu arabayı Türkiye'de sıfır satılmış gibi muamele ediyor. Biraz araştırdım bu araç Amerikada ortalama 32.000 dolar bu ham fiyatı alıp hesaplama yaptım dedikleri rakama yakın çıkıyor. Dolar 7.33'ten. Sadece sıkıntı gümrükten aldığı fiyatı hiç belirtmiyor. Yapılması gereken ise gümrük fiyatına göre işlem yapmalıydı. Ekli dosyayı görüntüle 261102

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Yanlız satıcının hesaba katmadığı aracın 3.5 lt motor vergisi :)
Zenginde olsa kimse yıllık 13bin MTV vermek istemez bence :)
Piyasada 1.6 motorlu Mercedes E serisi bile mevcutken bu aracın bu fiyata bence şansı yok, 200binlere düşerse belki Hondasever biri tarafından satın alınır diye düşünüyorum.

Piyasada 1.6 motorlu Mercedes E serisi bile mevcutken bu aracın bu fiyata bence şansı yok, 200binlere düşerse belki Hondasever biri tarafından satın alınır diye düşünüyorum.

Bu aracı bu fiyata alan adam darphane sahibidir :) ya da kalpazan felan :)) yoksa bu kadar para kolay kolay verilmez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet dediğiniz işin sonraki kısımları. Bu araç Türkiye'ye gelmemesinin yegane sebepleri motor hacmi ve vergi dilimleridir. V6 Accord'u severiz ama Türkiye'de almak mantıklı değil. :)

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kazalılarına bile 190bin fiyat yazıyorlar, cidden bu piyasada araç almak satmak sıkıntı :(

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün kredi kartı hesabımda Amazon.com'dan nedeni en başta anlamadığım bir ödeme iadesi aldığımı farkettim :)
IMG_20201015_172837.jpg
Sonradan araştırınca sipariş kısmında Ocak ayında aldığım fren balatası ve bir parçanın siparişinde "refund" yani geri ödeme uyarısı düştüğünu gördüm, maillere bakinca junk kisminda Amazon.com'dan ayrıca bir mail gelmiş ve mailde "export fee reduced" ifadesi ile birlikte "import fee deposit refund" yazıyordu.
Anladığım kadarı ile vergilendirmede bir değişiklik olmuş ve bana yapilan indirim tutarını iade olarak göndermişler, açıkçası benim talebim olmadan böyle bir iadeyi otomatik yapmalarina sevindim diyebilirim. Yılbaşında Amazon.com'dan alışveriş yapan benim gibi birileri olabilir diye paylaşmak istedim :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün kredi kartı hesabımda Amazon.com'dan nedeni en başta anlamadığım bir ödeme iadesi aldığımı farkettim :)
Ekli dosyayı görüntüle 262115
Sonradan araştırınca sipariş kısmında Ocak ayında aldığım fren balatası ve bir parçanın siparişinde "refund" yani geri ödeme uyarısı düştüğünu gördüm, maillere bakinca junk kisminda Amazon.com'dan ayrıca bir mail gelmiş ve mailde "export fee reduced" ifadesi ile birlikte "import fee deposit refund" yazıyordu.
Anladığım kadarı ile vergilendirmede bir değişiklik olmuş ve bana yapilan indirim tutarını iade olarak göndermişler, açıkçası benim talebim olmadan böyle bir iadeyi otomatik yapmalarina sevindim diyebilirim. Yılbaşında Amazon.com'dan alışveriş yapan benim gibi birileri olabilir diye paylaşmak istedim :)
Amazondan ürün alma mantığı AliExpress le aynı mı ?

Amazondan hiç alışveriş deneyimim olmadı biraz bilgi verebilir misiniz ?

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Amazondan ürün alma mantığı AliExpress le aynı mı ?

Amazondan hiç alışveriş deneyimim olmadı biraz bilgi verebilir misiniz ?

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)
Güzel bir soru :)
Benzer, hatta bence ödeme konusunda daha iyi.
Ben uygulama üzerinden alışverişimi yapıyorum, zaten adresim hatta kullandığım aracımın özelliği bile kayıtlı olduğu için Amazon.com Türkiye’ye gelebilecek ürünlerde shipping ve import fee şeklinde kargo ve vergiyi baştan kendi hesaplıyor ve amazon.com’a hepsini baştan ödüyorsunuz, benim başıma geldiği gibi vergiyi fazla kesmişse bile size iadesini mutlaka yapıyor :)
Sonuçta kargo elinize normal bir yurtiçi kargo firması ile herhangi bir ek ödeme olmadan geliyor. Ürün gönderilemiyorsa da direk baştan gönderemiyorum diye uyarı veriyor. Tabi bu bahsettiklerim Amazon.com’un kendi sattığı ürünler için, bazen Amazon.com dışındaki satıcılarda ürünlerini gönderebiliyor ancak onlarında gümrük vergileri Amazon içinde görünmüyor, gönderimi yaptığı FedEx veya DHL hangisi ise kargo firması size maille ulaşıp ödenmesi gereken gümrük ücretini talep ediyorlar.

Örnek olarak şu anda gönderilebilecek bir ürünün uygulama görüntüsü,
1C259208-F0C7-4C39-BEBB-077045691CBB.jpeg

Bu da gönderilemeyecek ürünün ekran görüntüsü,
30937DD2-7E8D-4B25-9269-B7820B733830.jpegSon olarak unutmadan Türkiye’deki Amazon.com.tr üyeliğiniz varsa ve türkçe uygulamasını kullanıyorsanız uygulamadan bölge seçimini international yaptınız mı otomatik uluslararası versiyona yani Amazon.com kısmına geçiyor, ekstradan kullanıcı ve kayıtlıysa adres girişi yapmanıza gerek kalmıyor, en azından benim için böyle oldu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Trump için ateşli bir şekilde yapılan seçim duası süper bir rap remix'e dönüşmüş :ROFLMAO:
Kedi'de videoya iyi renk katmış, uymuş ? (Link güncellendi)

Geri