CİVİC FB7 60.000 BAKIMLARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar. 2014 fb7 60 bin bakımı için kullandığım ürünler. Şanzuman yağı 40 binde değiştiği için sadece motor yağ ve filtre bakımlarını yaptık .eneos premium ultra 0w20 yağ kulandık. Bundan önceki tüm bakımlarında da 0w20 kullanılmış. Bir hafta kadar oldu. Fb7 için ilk bakımım. Fd6 da da eneos 5w30 premium hyper ve bosh filtre takımı kulanıyordum. Sıkıntısız ürünler. Her seferinde aynı mağazadan sipariş.
Yağ 160 tl
Filtre takımı 140 tl
İşçilik 50 tl20200316_154011.jpeg

2010 FD6
2014 FB7
ELBET BİRGÜN FC5

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
servisten de fiyat aldım Diyarbakır hondadan 690 tl. şanzuman yağı 40 binde değişmemiş olsa hepsini serviste yapmaktı niyetim fakat şanzuman yağı değiştiği için sadece motor yağ filtre bakımı için gerek görmedim. uzak bir de :D bu arada mart sonuna kadar kampanya var dedi motor yağfiltre bakımı artı şanzuman yağı değişimine 1100 tl fiyat çıkardı.

Aracınız
Bugün bende yetkiliden 60.000 bakım fiyatı aldım.
Kampanya devam ediyormuş ve 690 TL dendi. Yağ, filtreler, akü şarj ettireceğim ve iç-dış yıkama dahil. Çarşambaya randevu aldım, ayrıca 1 günlük ikame araç da müsait ise alacağım.

Fb7 kasada anladığım kadarıyla dışarıyla mukayese adına indirim yapılıyor. Zaten son 3 bakımı yetkilide hep bu fiyata yaptırmıştım. Şuan dışarda yan sanayi parça için az fark var ve değmez bence.

Bu arada aynı bakım fc5 için 1400 tl dendi. Aslında aynı motor aynı parçalar.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Kampanya devam ediyormuş ve 690 TL dendi. Yağ, filtreler, akü şarj ettireceğim ve iç-dış yıkama dahil. Çarşambaya randevu aldım, ayrıca 1 günlük ikame araç da müsait ise alacağım.

Fb7 kasada anladığım kadarıyla dışarıyla mukayese adına indirim yapılıyor. Zaten son 3 bakımı yetkilide hep bu fiyata yaptırmıştım. Şuan dışarda yan sanayi parça için az fark var ve değmez bence.

Yetkili servis için gayet iyi fiyat hocam fc5 ile 10 bin km bakımına gittiğimde 1300 tl, fb7 ne kadar dediğim de 750 tl demişlerdi aradaki farkı sorduğum da abi fb7'lerin garantisi dolduğu için yetkili servisi bırakmasınlar diye bakımları kampanyalı oluyor ama fc5'ler güncel olduğu için yeni kasa gelene kadar onun bakımları pahalı olur demişlerdi.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Orjinal parça için fiyat makulmüş, daha önceden stok olsun diye filtreleri almamış olsam bende serviste yaptırabilirdim.
MannFilter filtreler (200 lira) ve Motul 0w20 yağ (200 lira) ile bakımda işçilik hariç nerdeyse 400 lira sadece malzeme parası ortaya çıkıyor, işçilikle bu fiyat 450-500 arasına çıkar muhtemelen.
Tabi daha ucuz parçalar ile bakım yapılmaya çalışılırsa maliyet daha da düşürülür ama otomobil fiyatlarının bu kadar yükseldiği piyasada kalitesiz parça ile aracı yormak pek mantıklı değil.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili servislerin şu tutumlarını gördükçe gidesim gelmiyor. Zaten fiyatları yüksek birde ne olduğu belli olmayan motor yağı kullanmaları ve işçilik konusundada kafada soru işareti bırakmaları kötü gerçekten.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili servislerin şu tutumlarını gördükçe gidesim gelmiyor. Zaten fiyatları yüksek birde ne olduğu belli olmayan motor yağı kullanmaları ve işçilik konusundada kafada soru işareti bırakmaları kötü gerçekten.
FB7 için çok kötü değil ama yağ hususu tabiki soru işareti :unsure:
En temizi fiyattan düşülmesini isteyip kendi yağını götürmek (y)

Aracınız
Hocam yağ markasını honda isminde görmüştüm daha önce. Sorduğumda eneosa kendi adında genelde varil şeklinde geliyor demişti ama po-delphi olma olasılığı da var. Çünkü dış tedarik diyor.

Aslında birçok arkadaşın aksine ben motor yağına hiç ama hiç takılmıyorum. Önceki aracım corsada son 4-5 yıllık bakımları hep dışarda yaptırmıştım ve açık olarak veya kutuda delphi-po koydurmuştum ki bakımları 15.000 km de idi. Şuanki yağlar zaten teknolojik, motorlar sağlam. Yağ yakmasın, yağsız kalmasın yeter. Birde honda motoru olunca güvenim tam.

Bu tabiki benim düşüncem, ama dediğim gibi fc5 kasa için çok çok fazla fiyat.

Selamlar.

Geri