CİVİC FB7 60.000 BAKIMLARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Aracınız
Arkadaşlar bugün bakımı yaptırıp aracı aldım. Yağ olarak castrol kondu. Zaten 4lt bidon yedek parça bölümünde bile yoktu. Fazladan 1lt şişeye istedim ama dolduramadılar.
Çünkü depo gibi bir sistem yapılmış ve 3 çeşit yakıt pompası gibi yağ vardı. 0w20 0w30 10w40 kalınlıkta.
Her servis dışardan anlaşmalı alıyormuş. Hatta bakım sırasında kaç tane fc5 kasaya bile aynı yağ kondu ve kampanya o kasada yoktu.
Yani işin özü gittiğim yetkili castrol kullanıyor ve bütün araçlara aynı yağ konuyor.
Bilginize.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bugün bakımı yaptırıp aracı aldım. Yağ olarak castrol kondu. Zaten 4lt bidon yedek parça bölümünde bile yoktu. Fazladan 1lt şişeye istedim ama dolduramadılar.
Çünkü depo gibi bir sistem yapılmış ve 3 çeşit yakıt pompası gibi yağ vardı. 0w20 0w30 10w40 kalınlıkta.
Her servis dışardan anlaşmalı alıyormuş. Hatta bakım sırasında kaç tane fc5 kasaya bile aynı yağ kondu ve kampanya o kasada yoktu.
Yani işin özü gittiğim yetkili castrol kullanıyor ve bütün araçlara aynı yağ konuyor.
Bilginize.

Castrol magnatecte iyidir hangi servis gerçi servise göre değişiyor üşenmesem bende Eneos alırdım da vaktim yok avrupalı kazanacağına Capon kazansın maksat :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Castrol magnatecte iyidir hangi servis gerçi servise göre değişiyor üşenmesem bende Eneos alırdım da vaktim yok avrupalı kazanacağına Capon kazansın maksat :)
Servis Ankara Efe. Tabanca gibi bir şeyden doluyor hocam, özellikle sordum yağı. Ücretiyle 1 lt bagaja koymaya istedim ama nasıl koyalım bunu dediler. Çünkü programlı otomatik bişe. Elemanla beraber parça bölümüne girdik 4lt, 1 lt bidonda hiç yok. Zaten uzun süredir bu şekilde yağ değişimi yapıyoruz dediler. Yapılanlardan memnun kaldım.

Bu arada fb7 kampanya bakım fiyatı lpg siz 790, lpg li 890 tl.
İlk mesajı fiyat yönünden güncelleyemedim. Fc5 kasada 1450 tl civarındaydı. Fiyatlar bu şekilde.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ankara Efe için ve yetkili servis için fiyat gayet iyi. Nereden baksak filtreler zaten temiz 500tl ediyor yetkili servisteki. Yağı, kontrolü, işçiliği eklenince bir de ekstra yıkama ve araç tahsisi işi epey cezbedici kılıyor.

Efe'nin Castrol 0w20 yağları yeni benzin ya da lpg'li araçlara, 0w30 olanı dizellere, 10w40'ı da fb7 - fd6'lara konuyor muhtemelen. Ben olsam kendim götürürdüm tabi yağımı?

Bilgiler ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler @arif0668 hocam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ankara Efe için ve yetkili servis için fiyat gayet iyi. Nereden baksak filtreler zaten temiz 500tl ediyor yetkili servisteki. Yağı, kontrolü, işçiliği eklenince bir de ekstra yıkama ve araç tahsisi işi epey cezbedici kılıyor.

Efe'nin Castrol 0w20 yağları yeni benzin ya da lpg'li araçlara, 0w30 olanı dizellere, 10w40'ı da fb7 - fd6'lara konuyor muhtemelen. Ben olsam kendim götürürdüm tabi yağımı?

Hocam FB7lere de 0w20 koyuyorlar, 10w40 FD6 ve öncesi Civicler için.
En garantisi yağı kendimizin alıp götürmesi tabiki :D

Aracınız

Efe'nin Castrol 0w20 yağları yeni benzin ya da lpg'li araçlara, 0w30 olanı dizellere, 10w40'ı da fb7 - fd6'lara konuyor muhtemelen. Ben olsam kendim götürürdüm tabi yağımı

Evet İsmail Bey bu indirimli fiyata kesinlikle yaptırılır ama fc5 gibi olsaydı dışarı götürecektim. Ayrıca ufak tefek istekleride hallediyorlar(rötüş, gıcırtı, sunroof yağlama, akü şarj..)

İkame işini bir önceki bakımda uyandım aslında. Günlük veriyorlar 2020 model aracı ve o günkü ihtiyacı görüyor aynı kiralık araç gibi, yada koy lpg' yi saatlerce sür test et. Bu arada dün aslında yeni crv istedim ama civic verdiler

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün Honda İstanbul maslak sanayide 60 bin bakımını yaptırdım. V Kayışı ve arka Fren balataları onlardandı,

Yağ: 250 tl
Mann hava + yağ + polen filtresi karbonlu :248 tl
İşçilik dahil: 500 tl ödedim.
WhatsApp Image 2021-01-07 at 13.42.30.jpegWhatsApp Image 2021-01-07 at 13.42.31.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2020
Evet İsmail Bey bu indirimli fiyata kesinlikle yaptırılır ama fc5 gibi olsaydı dışarı götürecektim. Ayrıca ufak tefek istekleride hallediyorlar(rötüş, gıcırtı, sunroof yağlama, akü şarj..)

İkame işini bir önceki bakımda uyandım aslında. Günlük veriyorlar 2020 model aracı ve o günkü ihtiyacı görüyor aynı kiralık araç gibi, yada koy lpg' yi saatlerce sür test et. Bu arada dün aslında yeni crv istedim ama civic verdiler

Hocam bu ikame işi tamamen ücretsiz ve Ankara Efe'de mi oluyor ? Ben de bakımlarımı oraya yaptırıyorum ve hiç haberim yoktu

Aracınız
Hocam bu ikame işi tamamen ücretsiz ve Ankara Efe'de mi oluyor ? Ben de bakımlarımı oraya yaptırıyorum ve hiç haberim yoktu
Mehmet Bey benimde haberim yoktu, 2 yıl önce efede bakım için sabah gittiğimde aracı teslim ettim. Sonrasında daireye gideceğim akşam çıkışta gelirim dedim ve oradaki arkadaşlar ikame yeni fc5 verelim akşama getirirsin, hemde denemiş olursun dediler.
O zamandan beridir her bakımda efeden ikame araç alıp günlük kullanıyorum. Sanırım 3 tane test aracı var ve müsait ise onlardan birisini veriyorlar yukardan. Ücretiz ve lpg size ait sadece. Kaskolu zaten.

Geri