Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
iridyum buji ile normal buji arasında fb7 lerde performans farkı oluyor mu acaba?

yoksa boşa masraf mı ?
Fd6, Fb7 ve Fc5 kasalarda Honda iridyum bujiye geçti. Daha eski kasalarında platinyum bujiler kullanılmaktaydı. Platinyum bujiler daha ucuz, ömrü kısa ve ısıya dayanıklı değildir. İridyumlar tam tersi pahalı, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. LPG kullanan herkeze iridyum öneririm. Çünkü iridyumun ateşlemesi daha kuvvetli ve devamlıdır. Platinyum çat çat diye fırın ateşlemesi gibi çalışır. LPG oktanı yüksek olduğu için düşük devirlerde daha kuvvetli ateşleme ister. Yüksek devir için ise de gecikme yapmaz. İşte tam verimli bir yanma için iridyum bujiler bu işte on numaradır. Yeterki orjinal olsun. Parasının hakkını verir. Tahminen 1 takım iridyum buji değişimine kadar. 4 takım platinyum buji değişimi gerçekleşir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşımız doğru söylüyor. Katalog değerleri benzin için yapılmıştır. Lpg daha fazla ısı açığa çıkardığı için bujilerin ömrü kısalır. Fakat 50.000 kilometrede illa değiştirin diye bir söz konusu değil! Bu yüzden 10.000 bakımda bir bujiler gözle kontrol edilir. 80.000 kilometre bile kullanabilirsiniz.
Buji ömrünü arttıran maddeler:
> Düzgün bir lpg ayarı.
> Agresif ve yüksek devirde çok kullanmamak.
Bunların terside ömrü azaltır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Eyvallah dostum,teşekkürler

Aracınız
Ei4PNS.jpg

Ei4n4c.jpg

N11.com üzerinden aldığım bujilerin hali. 10k kuallanıldılar.Orta elektrotlarda deformasyon ve şasi elektrotlarında hafif yamukluk var. Kısacası sahte çıktılar. 20k kullanılan standart densolara geri döndüm. Gayet iyiler. Yetkili serviste takılmışlardı.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar geçen haftalarda normalde vw parçaları satan bir arkadaşımdan NGK buji sipariş ettim. Israrla orjinal olsun dedim. Piyasada çok fazla sahte buji varmış diye ekledim. Bujiler elime geçti ben pek anlamıyorum sizce orjinal midir yoksa iade yapayım mı? Gelişi 66tlymiş ben kârını koy öyle sat bana dedim tanesi 75 tlye geldi. IMG_0974.JPG

IMG_0975.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar geçen haftalarda normalde vw parçaları satan bir arkadaşımdan NGK buji sipariş ettim. Israrla orjinal olsun dedim. Piyasada çok fazla sahte buji varmış diye ekledim. Bujiler elime geçti ben pek anlamıyorum sizce orjinal midir yoksa iade yapayım mı? Gelişi 66tlymiş ben kârını koy öyle sat bana dedim tanesi 75 tlye geldi. Ekli dosyayı görüntüle 256348

Ekli dosyayı görüntüle 256349

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam ürünün kutusunda TSE Damgası var yani ORJİNAL değil birde bujinin üzerinde bulunan kroma kartından yapılmış Buda sahte olduğunun belirtisi orjinalinde şeffaf plastik koruma olur... hem ORJİNAL parçayı ucuza bulmanız imkansız tanesi 122 TL yetkili serviste 4 tanesi 490 lira yapıyor eğer bu paralardan ucuza satılıyorsa bilin ki sahtedir

Aracınız
Ürün iade edildi para iadesi alındı.Satıcının mağazası da kapatıldı. Ngk nın türkiye sitesinden yetkili bayi listesini kontrol edip o satıcılardan alınız. Yoksa benim gibi uğraşmayın böyle

Aracınız
Honda CRV
Buji isi sikinti sanayide satan yerler orijinal mi satiyor acaba n11 yerine sanayiyi mi tercih etmeliyiz

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ürün iade edildi para iadesi alındı.Satıcının mağazası da kapatıldı. Ngk nın türkiye sitesinden yetkili bayi listesini kontrol edip o satıcılardan alınız. Yoksa benim gibi uğraşmayın böyle
Keşke önceki konuları inceleseydiniz. Orjinal diye 400 tl karsiliginda denso buji almıştım ve sahte cıkmıştı. Yetkili servis haricinde nereden alırsanız alın %99.9 sahte olacaktır. Ben iade ederek servisten almıştım.

Geri