Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Turbo motora fabrika çıkışı lpg montajını opel insignia da yapmış. Lpg göstergesi normal ekranda görünüyor. Yol bilgisayarı ortalama lpg tüketimini gösteriyor. Bence bu araç milat olabilir. Benim çok hoşuma gitti. Geçen hafta opelde inceledim. Lpg göstergesi ek olarak yok. Araç 1.6 160 beygir. Benim çok hoşuma gitti. Lpg almanyada monte edilip geliyormuş. Deneyemedim, test aracı yoktu. Dizellerin pabucu dama atılabilir bu durumda. Takılan kit landirenzo.

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Haberi bile heyecanlandirdi beni musait olunca incelemeye gidecegim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Haberi bile heyecanlandirdi beni musait olunca incelemeye gidecegim

Ben geçen inceledim çok hoşuma gitti. Fiyat tabiki yüksek. Baz modeli üstünde still paketi var. 18 inch jantlı. Bagaja 3 tane koyun yan yana sığar :) stepne yok. Lastik tamir seti pompası ve ilacı ile birlikte konulmuş. Fiyatı 79-80.000 tl indirimlisi. İç hacmi çok geniş. Değişik bir alternatif.

stmr

0
Terse donmuyorda yaklasıyo 10-15 dakkaya :) bence onemlı olan ara hızlanmadır. 200 hangımız yol alıyo.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aslında tamda terse dönüyor. Forumun bir konusu da videosu bile var hatta leon ile Honda kapışmasını gösteriyor ama bulamadım 160'tan sonra tsi tam olarak tırt :) o duruyor Honda yanından geçip gidiyor

Aracınız
Civic FB7 2012
Araçların avantajlı olduğu şartlarda kendilerini öne çıkarmaları beklenen bir olay zaten. (Tork-güç)/devir grafiklerinde araçların ne oldukları kolayca gözle görülebiliyor.

Şimdilerde reklamlarla parlatılan düşük hacim yüksek güç motorlar şimdilik vergi avantajı ve akıllı kullanımda tüketim değerleri ile satış yapıyorlar. Yarın batıda olduğu ve bizim için de konuşulduğu üzere birim cc başına elde edilen güce göre vergilendirme başlar da fındık kadar motordan yüksek cc ve bir o kadar tork elde edilen motorlar üst kademeden vergilendirilmeye başlanırsa... şimdilerde çok konuşan markalar ya geri adım atıp fiyat indirecekler, ya da alternatif bir şeyler bulacaklar mecburen. Zaten ideali tek parametre yerine batıdaki gibi çeşitli etmenlerin bileşkesini kullanmak: Güç, cc, CO2 emisyonu vs.

Aracınız
Civic FB7 2012
Ben Ankara Mocan'da BRC taktırırken TSI motorlara LPG uygulaması reklamlarından bahsetmiştim. Bana söylenen: "Biz de taktık. Ama turbo LPG ile çalışmıyor. 21.000 km olunca, 20 değil, 22 değil, 21! arıza veriyor, motor parçalarına (valve wear) hasar veriyor. Mecburen sökülüyor" demişlerdi. Şimdilerde özel donanımlı Insignia sınıfına gelmesi rekabeti artırıp kullanıcı lehine olur diye umuyorum.

Bu arada, Insignia D sınıfı olsa da, bagajı ve kasası büyük olsa da, ön camın dik olması iç hacmi düşürüyor ve mesela bir Civic ferahlığı vermiyor. Ön konsol da ön taraftaki sürücü ve yolcunun kucağında, aynen Ford markasında olduğu gibi.

Arkadaşlar merhaba. Silkeleme konusunda FDH de bir kullanıcı İstanbulda Kağıthanedeki BRC servisinde yeni bir lpg yazılımı ile bu silkeleme sorununun geçtiğini belirtmişti. Ben de bunun sonucunda 2a BRC internet sitesinden bu sorunun çözümü için yardım istedim. Aynı gün mesajıma cevap verdiler. Mesajda İstanbuldaki yazılımı İzmir Karabağlar daki BRC servisine bilgi vererek yollandığını, servise giderek yazılımı yükletebileceğimi belirttiler.
Ben de ertesi gün gittim. Karabağlar BRC servisinde Cemal ustanın bu konuda bilgisi varmış. Konudan haberdar olduğunu,yazılımın dün yollandığını söyledi ve hemen yeni yazılımı yükledi.
Yeni yazılımla iki gündür yaklaşık 80 km yaptım. Psikolojik mi bilmiyorum ama silkeleme çok çok az hissettim. Yaklaşık %80 silkeleme gitti.
İzmir de olup bu sorunu yaşayan arkadaşlara bu yazılımı Karabağlar BRC servislne giderek yükletmelerini tavsiye ediyorum.
En azından yazılım işe yarıyor mu her araçta görmüş oluruz.
İyi forumlar...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Silkeleme konusunda FDH de bir kullanıcı İstanbulda Kağıthanedeki BRC servisinde yeni bir lpg yazılımı ile bu silkeleme sorununun geçtiğini belirtmişti. Ben de bunun sonucunda 2a BRC internet sitesinden bu sorunun çözümü için yardım istedim. Aynı gün mesajıma cevap verdiler. Mesajda İstanbuldaki yazılımı İzmir Karabağlar daki BRC servisine bilgi vererek yollandığını, servise giderek yazılımı yükletebileceğimi belirttiler.
Ben de ertesi gün gittim. Karabağlar BRC servisinde Cemal ustanın bu konuda bilgisi varmış. Konudan haberdar olduğunu,yazılımın dün yollandığını söyledi ve hemen yeni yazılımı yükledi.
Yeni yazılımla iki gündür yaklaşık 80 km yaptım. Psikolojik mi bilmiyorum ama silkeleme çok çok az hissettim. Yaklaşık %80 silkeleme gitti.
İzmir de olup bu sorunu yaşayan arkadaşlara bu yazılımı Karabağlar BRC servislne giderek yükletmelerini tavsiye ediyorum.
En azından yazılım işe yarıyor mu her araçta görmüş oluruz.
İyi forumlar...

Guzel hayirli olsun fakat 80 km iyi bir olcu degil gelismelerden haber ederseniz seviniriz. Gonderilen yazilimin icerigi ne acaba ayar dosyasi vs gibi yoksa farkli birseymi merak ettim dogrusu? Birde sormak istedigim sizin aracta lpg emme manifoldundan mi yoksa pipo ile mi giriyor? Cunku eger pipo ile giriyorsa cozulmesi isabet:)

Guzel hayirli olsun fakat 80 km iyi bir olcu degil gelismelerden haber ederseniz seviniriz. Gonderilen yazilimin icerigi ne acaba ayar dosyasi vs gibi yoksa farkli birseymi merak ettim dogrusu? Birde sormak istedigim sizin aracta lpg emme manifoldundan mi yoksa pipo ile mi giriyor? Cunku eger pipo ile giriyorsa cozulmesi isabet:)

Haklısınız hocam 80 km iyi bir ölçüt değil. O yüzden hala şüphelerim var ve psikolojik olabilir mi diye düşünüyorum :)
Yazılımın içeriği hakkında bilgim yok. Merkezden yollandığını biliyorum. Sanırım başka şehirlerdeki eco otm civiclere bir miktar faydası oldu ki böyle bir ayar dosyasını inkar etmediler.
Benim araç eco, sonradan yapılmadı lpg sistemi. Ayrıntısını bilmiyorum pipo mu manifold mu delindi?
İnternet kanalından ulaşınca o ildeki yerkili brc servisinin yetkilisi kısa zamanda dönüş yapıyor.

Geri