Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba buraya yorum yazmak çok garip olacak ama lütfen bana yardımcı olun aracım Honda Civic FC5 dizel executive 9 ileri zedef otomatik ve aynı silkeleme sorunu bendede var 60-90 arasında yolun dikliğine göre değişiyor tam olarak çözemedim ama 5. veya 7. vites aralığında bir yerde sağlam bi silkeleme yapıyor onun dışında hiç bir geçisinde proplem yok ve araç şu an 350 km de

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Benim fc5te de yokuş aşağı giderken ayağımı gazdan çekiyorum sonra gaza bastığım ama bi silkeleme yapıyor. Düz yolda sabit hızda falan böyle bir problemim yok. Tüm fc5lerde aynı sorun mu var?

Bunun neyini çözeceksiniz anlayamadım ? İ vtec motorun çalışma prensibinden oluyor bu tekleme hissi , haa lpg sisteminde sorun vardır daha çok hissediyorsundur o ayrı konu 12 16 sübap modu geçiş sürecinde oluyor bu silkeleme

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Selam herkese bende fd6 kullanıcısıyım bende de aynı sorun var. Afr ayarıyla düzeldi diyenler var. Yaptırınca görücez ama vtec teklemesi diye saçma birşey olamaz i-vtec hangi devirde olursa olsun gaza yüklenince açılıyor diye biliyorum ben hızımı ayni tutmak için gaza dokunduğumda tekliyor araba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ugur86

0
Aracınız
Vtech teklemesi farklı birşey, alt devirlerde silkeleme farklı birşey. Vtech teklemesinin çözümü zor, pipo yada doğrudan manifolda giriş yapılmalı, bobinden sinyal çekilip enjeksiyon avansı açılacak, sürüş konfor menüsünde tip in değerine de -30 gecikme uygulanacak. Brc ayar arayüzlerini gerekirse paylaşırım. Silkeleme sürekli varsa yol ayarı formunda lpg ayarı yaptırcaksınız. Lpg ayarı rolantide yapılmaz, rolantide ayar yapıp gönderen ustalardan uzak durun

Aracınız
Vtech teklemesi farklı birşey, alt devirlerde silkeleme farklı birşey. Vtech teklemesinin çözümü zor, pipo yada doğrudan manifolda giriş yapılmalı, bobinden sinyal çekilip enjeksiyon avansı açılacak, sürüş konfor menüsünde tip in değerine de -30 gecikme uygulanacak. Brc ayar arayüzlerini gerekirse paylaşırım. Silkeleme sürekli varsa yol ayarı formunda lpg ayarı yaptırcaksınız. Lpg ayarı rolantide yapılmaz, rolantide ayar yapıp gönderen ustalardan uzak durun

Maalesef hepsi öyle yapıyor ☹️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bestoo

0
Aracınız
Geri