Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam nasılsınız, gerçekten uzun süredir görünmüyordunuz :)

Valla iyiyim ya forumda gorusmedigimiz surede iki cocugum oldu 4 ve 2 yasinda aynen devam sen, sizler nasilsiniz ozlemisim buralari

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Valla iyiyim ya forumda gorusmedigimiz surede iki cocugum oldu 4 ve 2 yasinda aynen devam sen, sizler nasilsiniz ozlemisim buralari

Maşallah diyeyim :) Çocuklara Allah kazasız belasız hayırlı uzun ömürler nasip etsin (y)
Bizlerde şu Corona ortamında bir şekilde yaşıyoruz şükür :)
Eskilerden birçok kullanıcı araç değiştirme gibi nedenlerden ötürü aktif değiller ancak saolsun yeni gelen arkadaşlarla forum yavaşta olsa büyümeye devam ediyor. Sizin gibi eski ve tecrübelilerin tekrar aktif olması sevindirici :)

Hakan Uzun

0
Yönetici
Maşallah diyeyim :) Çocuklara Allah kazasız belasız hayırlı uzun ömürler nasip etsin (y)
Bizlerde şu Corona ortamında bir şekilde yaşıyoruz şükür :)
Eskilerden birçok kullanıcı araç değiştirme gibi nedenlerden ötürü aktif değiller ancak saolsun yeni gelen arkadaşlarla forum yavaşta olsa büyümeye devam ediyor. Sizin gibi eski ve tecrübelilerin tekrar aktif olması sevindirici :)

Evet dogrudur bende aracimi sattim egeam var malum koc calisani olunca egeasi oluyor insanin. Ama nerde civic gorsem bi ah ederim. Ben bu lpg tekleme mevzusuna sattim aracimi keske diyorum hep benzinde kullansaydimda arabami satmasaydim.burdayim artik herkse tekrardan merhaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet dogrudur bende aracimi sattim egeam var malum koc calisani olunca egeasi oluyor insanin. Ama nerde civic gorsem bi ah ederim. Ben bu lpg tekleme mevzusuna sattim aracimi keske diyorum hep benzinde kullansaydimda arabami satmasaydim.burdayim artik herkse tekrardan merhaba

Tekrardan hoşgeldiniz hocam :) Hatırladığım kadarı ile sizi rahatsız eden sadece tekleme değildi, Honda servislerinin tutumu ve makyajlı FB7 Civiclerde çıkarılan alt koruma parçaları-toz fitili gibi parçalarda canınızı sıkmıştı, hatta o parçaların nerdeyse hepsini çıkmacılardan toplamıştınız.

Ayrıca şu anda egea kullanıcısı olmanız güzel bir tesadüf, 2.elde araç tercih ederken FB7 Civic ile egea arasında kalan birçok kişinin olduğunu gözlemliyorum, müsait vaktinizde egea ve FB7 Civic kullanım deneyimleriniz ile bu iki aracı karşılaştırdığınız bir konu açabilirseniz sevinirim.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Tekrardan hoşgeldiniz hocam :) Hatırladığım kadarı ile sizi rahatsız eden sadece tekleme değildi, Honda servislerinin tutumu ve makyajlı FB7 Civiclerde çıkarılan alt koruma parçaları-toz fitili gibi parçalarda canınızı sıkmıştı, hatta o parçaların nerdeyse hepsini çıkmacılardan toplamıştınız.

Ayrıca şu anda egea kullanıcısı olmanız güzel bir tesadüf, 2.elde araç tercih ederken FB7 Civic ile egea arasında kalan birçok kişinin olduğunu gözlemliyorum, müsait vaktinizde egea ve FB7 Civic kullanım deneyimleriniz ile bu iki aracı karşılaştırdığınız bir konu açabilirseniz sevinirim.

Evet evet haklisiniz cogunu unuttum da bir tekleme kaldi aklimda desem dogrudur arkadaslarimin makara konusu olmustu bu mevzu. Egea kiyas tabiki seve seve yaparim ama konu acar derinlemesine dilim dondugunce anlatirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet evet haklisiniz cogunu unuttum da bir tekleme kaldi aklimda desem dogrudur arkadaslarimin makara konusu olmustu bu mevzu. Egea kiyas tabiki seve seve yaparim ama konu acar derinlemesine dilim dondugunce anlatirim.

Şimdiden teşekkürler hocam :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Hakan Uzun hocam hoşgeldiniz. Sizden aldığım araç kamerası hala çalışıyor. Forumuda bu sayede tanımıştım. :)

Hakan Uzun

0
Yönetici

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam eyvallah.Bana geri satsana onu artik piyasada oyle kaliteli seyler kalmadi

Aynısı olmasada alternatifler var. Fiyat performans için Xioami mi70. Ön arka daha iyi birşey olsun istenirse. Viofo A129 Duo Çift Kamera olur.

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama şu tekleme sorunu yüzünden eski aracımı (5 yıl kullandım en ufak bir sorun yaşamadım 1.6 multijet egea ) şimdiden özler oldum. Kalite dedik honda aldık tekleye tekleye sallana sallana uzun yolda gidiyoruz. Bütün yazılanları uzun uzadıya okudum ancak gerçek çözümü nedir bu işin. Yardımcı olabilir misiniz?

Geri