Civic FB7 Gaz kesme sorunu (2012 manuel )

Aracınız
Arkadaşlar bugün şöyle bir olay başıma geldi. Aracımda gaz bitmişti. Gazı fulledim. Klima acık olarak LPG de 10 km yol yapıp markete ugradım. Marketten cıkınca aracı calıştırdım tam hareket edecekken stop etti araç. aracı tekrar calışıtırdım ama LPG sistemi alarm verdi. Tüm 4 ışık yanmasına rağmen bitikmiş gibi ortadaki kırmızı ışık yanıp sönüp sanki lpg bitmiş gibi uyarı verdi. manuel olarak gaza geçirdim bu sefer aracın sesi traktör gibi olup stop eder gibi olup tekrar benzine geçti benzine geçirdiğimdede olduğum yerde gaza bassamda araç 3800 deviri geçmiyor gazı kesiyordu. Neyse bu şekilde hareket etttim ancak yolda giderken gaza bastığımda devir yükselince gazı keserek aracı silkelemeye başladı. Bu şekilde eve kadar geldim. Sonra ankaradan hondacı mehmet abiyi aradım. Durumu anlattım hem benzinde hemde Lpg de aracın 3800 devirden sonra gaz kestiğini belirttim. İlk olarak yağı kontrol etmemi istedi. yağa baktığımda yağda eksilme vardı. Yağ ilave ettik ama 1 litre anca aldı. Zaten yağ lambası yanmamıştı. Neyse aracı yıne calışıtrdım yıne aynı sonra kutup başını söktum taktım. LPGde devreye girdi araç hareket halinde iken 3800 devri gemeyide başladı ancak olduğu yerde boşta rolantide gaza basınca 3800 devri geçmeme problemi halen devam ediyor. Mehmet abiye sorduğumda normal değil dedi. LPG sisteminden (BRC) yapabilir dedi. Ancak benzindede aynı sorun var. Bir ihtmalde dedi buji catlamış olabilir yada bobin dedi. aşağıdaki linkte videosunu cektim. LPG de de benzindede olduğu yerde 3800 deviri geçmiyor. Başına böyle bişi gelen varmı yada nasıl çözülür. Bulunduğum yerde çözüm sağlayamazsam ankaraya mehmet abinin yanına gidecem.

https://www.youtube.com/watch?v=jvYOzyC--pc

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7122]volkan1065[/MENTION] Rölanti durumunda devrin yükselmemesi normal motorun güvenliği için rölantide gaz kesiyor, hareket halindeyken test etmeniz gerekiyor, hareket halinde normal redline kadar gitmesi grekiyor.Rölanti de kestiği devir aralığı normal, Mehmet abiyi tanımıyorum çokta eleştirmek istemiyorum ama ustanızı değiştirin ;)

Aracınız
otomatik hondalarda devri kesiyor ama manuellerde kesmemesi gerekiyor bu sorundan önce 5-6000 devirleri görüyordu olduğu yerde. Sizdeki araç manulelmi. 2012 Manuel premıum aracım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
otomatik hondalarda devri kesiyor ama manuellerde kesmemesi gerekiyor bu sorundan önce 5-6000 devirleri görüyordu olduğu yerde. Sizdeki araç manulelmi. 2012 Manuel premıum aracım.

Bir önceki aracım sizinki ile aynıydı net hatırlamıyorum ama redline görmeden gaz kesiyordu, siz aracı yolda test edin ;)

Aracınız
Bir önceki aracım sizinki ile aynıydı net hatırlamıyorum ama redline görmeden gaz kesiyordu, siz aracı yolda test edin ;)

Yolda test ettim sorun yok şu an. Ama işte artık emin olmak istiyorum ve bu sorun neden oldu. Acaba LPG sisteminde bir ayar gerekirmi. 15 gün önce silindir tanktan simit tanka geçtim. Acaba şamandıra kalibrasyonu yapılmadığı için sistem sapıtmış olabilirmi. Araç aynı anda hem plg hemde benzin verip aracı boğmuş olabilirmi.

Birde olduğu yerde 3800 devri kesmesnin tam olarak netliğe kavuşturmak istiyorum. 2012 manuel vitesi aracı olan tandıığınız varmı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yolda test ettim sorun yok şu an. Ama işte artık emin olmak istiyorum ve bu sorun neden oldu. Acaba LPG sisteminde bir ayar gerekirmi. 15 gün önce silindir tanktan simit tanka geçtim. Acaba şamandıra kalibrasyonu yapılmadığı için sistem sapıtmış olabilirmi. Araç aynı anda hem plg hemde benzin verip aracı boğmuş olabilirmi.

Birde olduğu yerde 3800 devri kesmesnin tam olarak netliğe kavuşturmak istiyorum. 2012 manuel vitesi aracı olan tandıığınız varmı.

Brc nin göstergelerinden anlamıyorum o yüzden videodaki durumu çözemedim, aracın gazdan benzine geçmesinin nedeni enjektörlere gaz ulaşmaması veya düşük basınçta gelmesidir, yada sistemsel bir arıza olabilir.
Deponuz değişim yapılırken gaz boruların da veya depoda tıkanıklık oluştuysa, gazın düşük basınçta gelmesinden dolayı benzine geçiyor olabilir.

Aracınız
Aynı kasa manuel vites aracı olan arkadaşlar olduğu yerde devir kaca kadar cıkıyor test edebilirlermi. Benim aracımdamı sorun var yoksa normal bir durummu.

Aracınız
Aynı sorunu bugün tekrar yasadım. Sorun LPG sisteminde. galiba dün akşam benzinde de olmasının sebebi aracın beyni sapıtttı akünün kutup başını sökünce normale döndü. Aracım bugün LPG ile giderken bayırda gaz yemedi . Neyse benzine aldım devam ettim. Hafif bayır olan bir yere park etmiştim aracı. işim bitince tekrar geldim yine dün akşamki gibi araç lpg ye geçmiyor. Ama bu sefer benzinde sorun yok. Araçtaki sorun LPG de bayır larda lpg de sorun var. Yalnız şu durduğu yerde 3800 Deviri geçmemsi beni düşündürüyor tüm manuel civiclerde aynımı

Aynı sorunu bugün tekrar yasadım. Sorun LPG sisteminde. galiba dün akşam benzinde de olmasının sebebi aracın beyni sapıtttı akünün kutup başını sökünce normale döndü. Aracım bugün LPG ile giderken bayırda gaz yemedi . Neyse benzine aldım devam ettim. Hafif bayır olan bir yere park etmiştim aracı. işim bitince tekrar geldim yine dün akşamki gibi araç lpg ye geçmiyor. Ama bu sefer benzinde sorun yok. Araçtaki sorun LPG de bayır larda lpg de sorun var. Yalnız şu durduğu yerde 3800 Deviri geçmemsi beni düşündürüyor tüm manuel civiclerde aynımı
Bende de manuel Civic var 2016 BRC lpgli.bosta o devirde kesiciye giriyor araba o normal kaldesim.

06 ED 4596

Geri