Aracınız
Civic FB7 2014
S modda ara vites geçişleri daha yüksek devirlerde oluyor, ayrıca 160kmye kadar araç 4.vitese kolay kolay geçmiyor.
Günlük kullanımda bu tip devirli kullanım yakıtı çok arttırır, performans istediğiniz ekstra durumlar haricinde bence gerek yok.
Anladım hocam gerek yok o zaman, çünkü eco elegancenin bir ecoluğu kalmaz bu durumda :)

STV100-3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar tabi hem konfor hem ekonomi acisindan normal günlük kullanım D pozisyonunda yapılmalı.ama ben sollama zamanları sürtüşme zamanlarında S modda giderim.zaten seyir halinde D den S ye alırken hiç hissetmezsiniz.ayrica ben aracı şu pozisyonda sureyim diye bir sartlanmaya gerek yok.gecisler çok kolay zaten.her iki pozisyonu da deneyin ara ara.Merak etmeyin Sağlam araba :) öyle bilmem çift kavrama şanzımanlar gibi canım sıkıldı silkeleyeyim ısındım yeter bu kadar demez :)

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu makyajlı FB7yi getirmedikleri için Honda Türkiye'ye zamanında çok söylenmiştim, yine videosu denk gelince söylenmek istedim :)
Bu kasa özellikle malzeme kalitesi ve görünüş olarak ciddi ilerleme olan bir modeldi (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
Otomatik gitmiyor diyenler araba sürmeyi biliyorlarmı

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Açık konuşmak gerekirse alt devirleri ölü. Onu inkar etmemek gerek. Bizim araçlar her ne kadar 125 hp vtec vs olsa da hondanın ekonomi sınıfı aracı olarak geçiyor. Performans odaklı bir araç değil. Öyle bir araçtır ki civic bazen insana hiç gitmiyor gibi gelir bazende roketmi bu dedirtir. Evet günlük kullanımda ideal ekonomik ama istediğin de bir o kadar hızlıdır aslında. Örneğin daha geçen hafta bir arkadaşım kullandı. Kendisinde de jetta var. İlk bindiğinde honda bu muymuş dedi. Gitmiyo la bu bağırıyor anca dedi bende ona atmosferik bir araç olduğunu, alt devirlerin ölü olduğunu eğer istiyorsan sport moda alıp pedal shit ile kullanmasını söyledim. Ardından ne mi oldu, bastı da bastı 3 viteste 170 küsürlere çıktı ve oha la gidiyormuş bu dedi. Demekki atmosferik bir araçların devir sevdiğini bilmeyen insanlar araca gitmiyor diyor. Tamam otomatik vites bir nebze gücü emse de ona rağmen ben civic kullanıcı olarak gitmiyor diyemem. Araba gidiyor abi. Hem düzde hem rampada. Ama cvt nasıldır bilemem. Tork konvertörlü candır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaşlar bu gün öğrendiğim yeni bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. fb7 kasalarda, kapıların üzerinde bulunan, fotoğraflarda işaretlediğim ayarlı plastik kısımlarla ( çevirerek yukarı aşağı ayar yapılabiliyor) kapının çarpması esnasında sanki demire çarpıyormuş gibi değilde daha rahat kapanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    111.4 KB · Görüntüleme: 89
  • 22.jpg
    22.jpg
    130.8 KB · Görüntüleme: 88
  • 33.jpg
    33.jpg
    199.4 KB · Görüntüleme: 90
Aracınız
Civic FB7 2016
Aynen dediğiniz doğru hele ki f1 paddle shift ten kullanınca ve devri yakalayınca turbo gibi oluyor.CVT lpg li olanlarda bence kötü ama Turbo olanlarda biraz daha farklı ve daha iyi diyorlar
Açık konuşmak gerekirse alt devirleri ölü. Onu inkar etmemek gerek. Bizim araçlar her ne kadar 125 hp vtec vs olsa da hondanın ekonomi sınıfı aracı olarak geçiyor. Performans odaklı bir araç değil. Öyle bir araçtır ki civic bazen insana hiç gitmiyor gibi gelir bazende roketmi bu dedirtir. Evet günlük kullanımda ideal ekonomik ama istediğin de bir o kadar hızlıdır aslında. Örneğin daha geçen hafta bir arkadaşım kullandı. Kendisinde de jetta var. İlk bindiğinde honda bu muymuş dedi. Gitmiyo la bu bağırıyor anca dedi bende ona atmosferik bir araç olduğunu, alt devirlerin ölü olduğunu eğer istiyorsan sport moda alıp pedal shit ile kullanmasını söyledim. Ardından ne mi oldu, bastı da bastı 3 viteste 170 küsürlere çıktı ve oha la gidiyormuş bu dedi. Demekki atmosferik bir araçların devir sevdiğini bilmeyen insanlar araca gitmiyor diyor. Tamam otomatik vites bir nebze gücü emse de ona rağmen ben civic kullanıcı olarak gitmiyor diyemem. Araba gidiyor abi. Hem düzde hem rampada. Ama cvt nasıldır bilemem. Tork konvertörlü candır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Tok ses mi çıkıyor müdür
arkadaşlar bu gün öğrendiğim yeni bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. fb7 kasalarda, kapıların üzerinde bulunan, fotoğraflarda işaretlediğim ayarlı plastik kısımlarla ( çevirerek yukarı aşağı ayar yapılabiliyor) kapının çarpması esnasında sanki demire çarpıyormuş gibi değilde daha rahat kapanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Civic FB7 2013 2014 Donanım Listesi

Merhaba
Bu özellik tablosu 2014-2016 modeller için var mı elinizde.
Anladığım kadarıyla 2014-2016 arası executive donanımda anahtarsız giriş ve çalıştırma da var.
Ayrıca bazı ilanlarda krom çerçeve de görüyorum.
Alabileceğim en dolu modeli almak istiyorum.
En azından executive donanımda extra olan özellikleri bilenimiz var mıdır?
Teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba
Bu özellik tablosu 2014-2016 modeller için var mı elinizde.
Anladığım kadarıyla 2014-2016 arası executive donanımda anahtarsız giriş ve çalıştırma da var.
Ayrıca bazı ilanlarda krom çerçeve de görüyorum.
Alabileceğim en dolu modeli almak istiyorum.
En azından executive donanımda extra olan özellikleri bilenimiz var mıdır?
Teşekkürler.

İnternette 2016 FB7 borüşürünü buldum.

yeni-civic-sedan-2016-brosur-fb7.jpg

Geri