Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2016
Bu trw lerde tel var mı acaba? Ya da nasıl takıyorsunuz? Bitince ses gelmesi için.... Matkapla vs deliyorlarmış herhalde.

Aracınız
Selamlar Arkadaslar, Fren balatalarım %40 civarı ömrü kaldıgını söyleyebilirim ‘Feredo’ için. Henüz 8 k km önce ön arka takım 380 liraya almıştım internetten. Frenleme iyi ama asırı yumusak ve toz yapıp frenlerin erken bitmesine sebep oluyor. Arastırmalarım sonucunda FK7 kasaların orijinal üreticisinin “ATE” marka oldugunu buldum. FB7 için bu balataları buldum fiyatlarıda iyi tabi ama sizce yetkili servis yerine en mantıklısı bunlar mı ? En son balataları cıkardıgımda orijinalinde önlerde fren pimleri vardı onlar önemli değil ama arkalarda da el freni için merkez vardı şimdi bu “Ate” de gördüm arka el fren merkezini. “”Feredo” düz balata.
Yetkili serviste balata değişimi yapan arkadaslar da fiyatlarını yazabilir mi ?

Buldugum balatalar bunlar ;

Ate Honda Civic 9 Arka Fren Balatası Sedan Fb7 2012-2016 https://www.hepsiburada.com/ate-hon...12-2016-p-HBV00000OFGTF?magaza=Otosupermarket

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamlar Arkadaslar, Fren balatalarım %40 civarı ömrü kaldıgını söyleyebilirim ‘Feredo’ için. Henüz 8 k km önce ön arka takım 380 liraya almıştım internetten. Frenleme iyi ama asırı yumusak ve toz yapıp frenlerin erken bitmesine sebep oluyor. Arastırmalarım sonucunda FK7 kasaların orijinal üreticisinin “ATE” marka oldugunu buldum. FB7 için bu balataları buldum fiyatlarıda iyi tabi ama sizce yetkili servis yerine en mantıklısı bunlar mı ? En son balataları cıkardıgımda orijinalinde önlerde fren pimleri vardı onlar önemli değil ama arkalarda da el freni için merkez vardı şimdi bu “Ate” de gördüm arka el fren merkezini. “”Feredo” düz balata.
Yetkili serviste balata değişimi yapan arkadaslar da fiyatlarını yazabilir mi ?

Buldugum balatalar bunlar ;

Ate Honda Civic 9 Arka Fren Balatası Sedan Fb7 2012-2016 https://www.hepsiburada.com/ate-hon...12-2016-p-HBV00000OFGTF?magaza=Otosupermarket

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu balatayı yanlış hatırlamıyorsam @w0lkan hocam kullanıyordu, onun kullanıcı görüşüne başvurmak lazım :)
Hatta konuda bu olması lazım,

Aracınız
Ate ortalama bir markadır, piyasadaki ürünleri çok iyi olarak nitelendirilmez. Ama honda marka olarak bana şu şartlarla üreteceksin diyerek ürettirir.

Kısaca markanın kendisi için ürettirdiği kalitedeki ürünü piyasaya sürecek bir firma değil ate.

Ben geçen Haziran'da ön arka balata değişimine yaklaşık 1100 lira verdim gibi hatırlıyorum.

Şu aralar kampanya olduğunu düşünürsek, servislerden fiyat almakta fayda var bence ;)

Özellikle buzlu zeminde orjinal balata ve disk ile fren hissiyatını diğerlerinde bulmıyorsunuz. Kaygan zeminde abs'yi devreye sokmadan frenleyebilirsiniz tecrübelerinizden faydalanarak.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fren hissiyatı konusunda benim tecrübelerime göre orjinallerde frene bacak gücüyle yüklenildiği taktirde gayet iyi ama gazın o yumuşak dokunuşuna alışan biri için orjinallerin pedal hissi zayıf kalabiliyor.
Orjinal balatanın ilk pedala temas anındaki frenajı "initial bite" otomatik araçlar için bence yeterince dikkate alınmamış, şanzımanın itme gücünden dolayı özellikle 1.viteste bence frenaj ilk anda zayıf kalıyor gibi.
Mesela her farklı araba kullandıktan sonra Civic'e döndüğümde ve frene ilk dokunduğumda fren tutmuyor hissi yaşıyorum, özellikle diğer marka kullanıcıları bu duruma ek alışamıyorlar :) Bu nedenle FC5lerde fren sistemi birçok yönüyle güncellendi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
servisin FK7 yada FC5 için 2000 liraya ön arka takım olarak vereceği ate marka bir balata olsa bile piyasadan aynı balatayı bulsak servisin verdiği ile aynı kalite olabilir mi? olamaz mı? :) Civic 10. nesil ate marka balata aradığımızda 3-4 tane parça kodu karşımıza çıkıyor hangisi bizim otomobilimize uygun onuda keşfetmek zor.

Piyasada yani yetkili servisin haricinde ate marka balatalar çok ucuz değiller:)

Geri