Civic Fb7 Lpg tankı kaç litre alır?

Arkadaşlar merhaba . 2014 model fb7 aracım var. Araç uzun yolda ses geldikten sonra 24 litre lpg aldı. Şehir içinde ise sesten sonra 26 litre aldı. Normalde herkesin bu şekilde mi acaba. Tankın üzerinde 44 litre yazıyor .%80 dolumda 35litre alması gerek miyor mu ? Bununla ilgili şamandıra mı sökülmeli yoksa başka çözüm var mı acaba ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba . 2014 model fb7 aracım var. Araç uzun yolda ses geldikten sonra 24 litre lpg aldı. Şehir içinde ise sesten sonra 26 litre aldı. Normalde herkesin bu şekilde mi acaba. Tankın üzerinde 44 litre yazıyor .%80 dolumda 35litre alması gerek miyor mu ? Bununla ilgili şamandıra mı sökülmeli yoksa başka çözüm var mı acaba ?

Aynı benzinlik, aynı pompa mı? Farklı istasyonlarda pompaların basınçları farklı oluyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

35 litreyi ancak kışın alabilir. Sizin normaldende az gibi geldi. Normalde 32 litre almalı. LPG tankınız eski ise zamanla hava ve tortu birikiyor. Haliyle fazla gaz alamıyoruz. Benim Octaviada başıma gelmişti. Gazı bitirdim lpg ustama gittim. Şamandırayı söktü işinde son gazıda çıkardık. Göstergeyi değiştirdik. Direk gaz almaya gittim. 40 litrelik tankımda ilk kez 32 litreyi gördüm.
Sonra kaçak testi vs. Sonraki alımlarım 30 litre civarı oldu. Demek ki tanktaki bütün gazı kullanamıyoruz!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Yani bilmiyorum . buradaki ustalarda çok bilmiş öyle olur gibisinden geçiştiriyorlar. Şehir içinde sorun olmuyor ama uzun yolda skıntı yapıyor erken bitmesi. Brc nin de parçaları çok pahalı o yüzden fazla kurcalatmak ta istemiyorum açıkçası.

Aracınız
Civic FB7 2014
44lt tankim var benim de 2013 fb7. Gaz bitince 2 kez daha benzine alip sonuna kadar bitiririm ve yaklasik 31lt alir her seferinde.. bunu 2a muhendiige sordum: 2,3 lt tankta lpg kalir onu bitiremezsiniz dedi.. dolayisiyla 31 lt aliyorsa arac hic bir sorun yok demektir.. benim 30-31 lt arasi alirim tam bosaldiginda depo

akif

0
Aracınız
Gayet normal bu durum hocam ilk aldığımda bende çok şaşırmıştım hatta bende burada sormuştum. Özellikle fabrikasyon lpg 44 lt tank kapasiteli olanlar ilk başta 25 litre civarı lpg alıyor doldur boşalt yapa yapa zamanla biraz daha fazla almaya başlıyor. Benim aracım 65 bin km'ye geldi artık 28-29 litre alıyor şamandıra gevşiyor heralde çok teknik bilgiye sahip değilim ama terakki güvenlik için daha fazlasının riskli olduğunu söylüyor. İyi akşamlar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 10 yıl doğacağından dolayı depoyu değiştireceğim. Deponun resmini çektim 44 litre yazıyor anladığım kadarıyla. Piyasada 44 lük depo var mı yoksa 42 lik mi taktırmamız gerekiyor?

20230730_162931.jpg

SM-A336E cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar 10 yıl doğacağından dolayı depoyu değiştireceğim. Deponun resmini çektim 44 litre yazıyor anladığım kadarıyla. Piyasada 44 lük depo var mı yoksa 42 lik mi taktırmamız gerekiyor?

Ekli dosyayı görüntüle 271283

Büyük depolarda var ama 9 lt kadar depo kendisine hava basıncı için ayırıyor.
Taksiciler bunu açtırıyor,
Allah göstermesin bu actiranlarin tankları bazen sorun çıkartıyor.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2014 de sıfır aldım 32 den yuksri görmedim halen 29 30 alıyor... Pomba basıncı yüksek olursa 30 kesin ama ne alırsa oyle yapıyorum... 10 yıl dolacak onuda o zaman düşünürüz.. birde depoyu tankı degistirecekler için simit ve yassi olanlar varmıs.. bagaj tentesi şuan 1 cm yakın havada bu yüzden kenarı kırıldı hatta... Yassı bulursam onu taktiracagim

herkese selamlar...

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
2014 de sıfır aldım 32 den yuksri görmedim halen 29 30 alıyor... Pomba basıncı yüksek olursa 30 kesin ama ne alırsa oyle yapıyorum... 10 yıl dolacak onuda o zaman düşünürüz.. birde depoyu tankı degistirecekler için simit ve yassi olanlar varmıs.. bagaj tentesi şuan 1 cm yakın havada bu yüzden kenarı kırıldı hatta... Yassı bulursam onu taktiracagim

herkese selamlar...
Benimki de en fazla 32 gördü hatırladığım. Yani benim sormak istediğim konu, piyasada 44lük diye bir simit depo var mı yoksa 42lik mi taktırmamız gerekiyor 2 litre eksik oluyor bu durumda

Geri