Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR53)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR 53)

[quote author=Attila Khan link=topic=72.msg404#msg404 date=1390852551]
ben gördüm istersen klibini ekleyeyim becerebilirsem tabiki :)
[/quote]

Ekle bakalım ama, görsel kandırmaca onlar.

[quote author=NoFeaR link=topic=72.msg403#msg403 date=1390852093]
[quote author=Attila Khan link=topic=72.msg401#msg401 date=1390851244]
Bunu yaptıktan sonra tornavida ile cizince hicbirşey olmuyor bu o üründen mi ?
[/quote]

Hocam, öyle bir ürün daha icat edilmedi :)
Hafif kılcal çizilmelere karşı koruma sağlıyor, tornavida ile çizilmeye karşı benim bildiğim hiç bir ürün koruma sağlamaz.
[/quote]

Nasiol ZR53 nano boya koruma araç kaporta testi (nano paint protect)
Bak bunu bir izle icat edilmis sanki :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam, burada nerede tornavida kullanılıyor :)
Çakmak kalem vs. yüzeyin kayganlığından dolayı çizilmiyor nesne boyaya tutunamıyor, benim yaptığım nano koruma ürünüde bu.
Tornavidaya takarak çizersen hiç birisi dayanamaz, buna folyo kaplamada dahil saca kadar kazır gider :)

[quote author=NoFeaR link=topic=72.msg410#msg410 date=1390853193]
Çakmak kalem vs. yüzeyin kayganlığından dolayı çizilmiyor nesne boyaya tutunamıyor, benim yaptığım nano koruma ürünüde bu.
Tornavidaya takarak çizersen hiç birisi dayanamaz, buna folyo kaplamada dahil saca kadar kazır gider :)
[/quote]

folyo kaplama diyince kaput koruma için şöyle bir uygulama varmış uygulamayı mesaj olarak attı yapan kişi ama nasıl olur bilmiyorum
Plasti dip de istenirse 200 Microna kadar çıkılır.
Sıvı olarak atıldığı için tamamiyle yapan yerle alakalı bu durum,biz 5 kat atıyoruz ve yeterli kalınlığı elde ediyoruz. Üstelik 20 cm lik bir dip parçası 80 cm e kadar esniyor. Ürün esnekliği yüksek olduğu için kaput yaptığımız hiçbir müşteride şikayet gelmedi. Üstelik önceki mesajda belirttiğim gibi lokal onarımı olduğu için folyoya göre daha çok tercih edilmeye başladı ürün. 1.5 litre ile kaplama işlemini yapıyoruz ve 300 lira fiyat istiyoruz. Şöyle örnek verebilirim bi sprey 300 gramdır ve 50 lira genelde satılır. 1.5 litre dediğimiz zaman 5 spreye eşit kullanılan malzeme atılıyor. Firmanın söylediği 3 sprey yeterli. Ayrıca yine örnek vermek gerekirse 4 jantı şeffaf veya bir renge boyamak için 2 sprey söylenir. Kıyaslama yapmanız için bu örnekler. Biz sağlam olsun müşteri geri dönmesin diye bu yolu tercih ediyoruz. Umarım açıklamayı doğru yapabildim

[quote author=NoFeaR link=topic=72.msg410#msg410 date=1390853193]
[/quote]

Yok ben yanlış hatırlamis olabilirim ama baya sert ciziyor sonucta kalemle ve cakmak ile sizde denediniz mi o sekilde gercekten işe yarıyor mu bu ürün :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=berk tmzl link=topic=72.msg413#msg413 date=1390853292]

folyo kaplama diyince kaput koruma için şöyle bir uygulama varmış uygulamayı mesaj olarak attı yapan kişi ama nasıl olur bilmiyorum
Sıvı olarak atıldığı için tamamiyle yapan yerle alakalı bu durum,biz 5 kat atıyoruz ve yeterli kalınlığı elde ediyoruz. Üstelik 20 cm lik bir dip parçası 80 cm e kadar esniyor. Ürün esnekliği yüksek olduğu için kaput yaptığımız hiçbir müşteride şikayet gelmedi. Üstelik önceki mesajda belirttiğim gibi lokal onarımı olduğu için folyoya göre daha çok tercih edilmeye başladı ürün. 1.5 litre ile kaplama işlemini yapıyoruz ve 300 lira fiyat istiyoruz. Şöyle örnek verebilirim bi sprey 300 gramdır ve 50 lira genelde satılır. 1.5 litre dediğimiz zaman 5 spreye eşit kullanılan malzeme atılıyor. Firmanın söylediği 3 sprey yeterli. Ayrıca yine örnek vermek gerekirse 4 jantı şeffaf veya bir renge boyamak için 2 sprey söylenir. Kıyaslama yapmanız için bu örnekler. Biz sağlam olsun müşteri geri dönmesin diye bu yolu tercih ediyoruz. Umarım açıklamayı doğru yapabildim
[/quote]

Berk,
Plasti diple ilgili bildiğim kadarıyla yazayım, bir kutu alıp dilediğin yeri geçici boyarsın o anlamda güzel bir şey.
Koruma amacıyla da kullanılabilir ama benim bilgiğim tek dezavantajı noktasal bir yerde açılma yaparsa yıkamacıların kullandığı basınçlı yıkama makinasının basıncıyla açılma yapıp çirkin bir görüntü oluşturacağı.

[quote author=NoFeaR link=topic=72.msg416#msg416 date=1390853757]
[quote author=berk tmzl link=topic=72.msg413#msg413 date=1390853292]

[/quote]

Berk,
Plasti diple ilgili bildiğim kadarıyla yazayım, bir kutu alıp dilediğin yeri geçici boyarsın o anlamda güzel bir şey.
Koruma amacıyla da kullanılabilir ama benim bilgiğim tek dezavantajı noktasal bir yerde açılma yaparsa yıkamacıların kullandığı basınçlı yıkama makinasının basıncıyla açılma yapıp çirkin bir görüntü oluşturacağı.
[/quote]

bunun için 200 microna kadar ulaştırıyoruz dedi ama ne kadar koruyabilir taşlardan oda ayrı

sk67a

0

Youtube videolarin eklenmesi faydali olmus.

Volkan

0

Nasiol'ün o videosu reklam amaçlı olduğu için yüzeyde kaç kat ZR53 ürünü kullanıldı bunu bilmiyoruz ki tahminen 10 15 kat uygulama yapılmıştır. Bu da demek oluyor ki o kadar ağır şartlarda bile dayanım gösterebilir fakat son kullanıcı ya da bu uygulamayı yapan butik uygulamacı bu ürünü tek kat olarak hadi bilemediniz 2 kat olarak uygulayacaktır ve bu da yıkama teknikleri, kullanılan şampuan, bez ve hızlı temizlik ajanlarının kullanımı ve sıklığına bağlı olarak 1 seneye kadar size koruma sunacaktır. Burada önemli olan şey ise çizilmenin yine olması fakat uygulanan korumanın üzerinde kalması. Koruma polisaj ile kaldırıldığında altta tertemiz, çiziksiz bir yüzey kalacaktır.

Ayrıca PlastiDip olayına da değinirsek; ne kadar kalın ya da ne kadar fazla kat atılırsa atılsın, maddenin kimyasal yapısı değişmediği için dayanımı da değişmeyecektir. Yine yolda giderken bir taş gelse veyahut basınçlı su ile bir ucu kalksa komple sökülecektir bunu aklınızdan çıkarmayın. Bunlar bence firmaların ürünlerini satmak, uygulama yapmak için söyledikleri yalanlar ya da satış stratejisi diyelimki daha doğru bir söylem olsun.

Yakın vakitte kendi hazırlayacağım "Boya Koruma" ile ilgili yazıları sabit başlıklar altında paylaşacağım. Hem daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabileceğiz hem de konularının içinde bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak birbirimize yol göstereceğiz. Sınav dönemindeyim 1 hafta - 10 gün daha izin verirseniz çok sevinirim :)

Geri