Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR53)

Volkan

0
Ynt: Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR 53)

Ynt: Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR 53)

Tabiki paylaşacağım. Burada bulunma amacımız da bu değil mi zaten; paylaşım yapmak.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Civic FB7 Nano boya koruma (Nasiol ZR53)

ZR53 boya koruma uygulamasını yapalı yaklaşık 8 ay oldu, koruma üzerine hiç bir şey yapılmadı, son durum video da :)

http://youtu.be/Hj_b-TlAA8I

[quote author=NoFeaR link=topic=72.msg1919#msg1919 date=1393171572]
ZR53 boya koruma uygulamasını yapalı yaklaşık 8 ay oldu, koruma üzerine hiç bir şey yapılmadı, son durum video da :)

http://youtu.be/Hj_b-TlAA8I
[/quote]

Hocam sizin arac füme rengi degil miydi ben mi yanlis hatirliyorum ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=Attila Khan link=topic=72.msg1929#msg1929 date=1393255753]
Hocam sizin arac füme rengi degil miydi ben mi yanlis hatirliyorum ?
[/quote]

Doğru hatırlıyorsun füme rengi.

Trust

0
Aracınız

Hocam bu korumayı yaptirmak icin haftaya cumartesi araci bırakicam iç dezenfekte ve sizin uyguladıgınız zr53 uygulanacak..uygulama yapacak arkadaşlar bu isin baya uzun sureceyinden bahsettiler.zr53 nette de satiliyo sizce kendim uygulama yapabikirmiyim ön hazırlık kısmı zormu bi ön bilgi verebilirmisiniz?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=avansis link=topic=72.msg1969#msg1969 date=1393701630]
Hocam bu korumayı yaptirmak icin haftaya cumartesi araci bırakicam iç dezenfekte ve sizin uyguladıgınız zr53 uygulanacak..uygulama yapacak arkadaşlar bu isin baya uzun sureceyinden bahsettiler.zr53 nette de satiliyo sizce kendim uygulama yapabikirmiyim ön hazırlık kısmı zormu bi ön bilgi verebilirmisiniz?

[/quote]

İsmail hocam, aracın boya durumunu bilmiyorum, çizik olmadığını varsayarak polisaj yapılmadan uygulama sırasını anlatayım.

Aracı pril veya fairy tarzında temizlik gücü yüksek deterjanla yıkıyoruz.
Sonrasında aracın boyasını kil ile temizliyoruz.Kilin amacı boya üzerinde yıkamayla çıkmayan maddeleri temizleyerek nano öncesi boyayı hazır hale getirmek.
Bir daha yıkama yapıyoruz, bu yıkama isteğe bağlı.
İpa (izo propil alkol) ile aracın boyalı kısımlarını siliyoruz, bu silme işlemi iki kere yapılabilir.İpa ile silmedeki amaç boya üzerindeki yağlı tabakayı temizleyip nano öncesi temiz bir yüzey hazırlamak.
ZR53 öncesi aracın bütün panellerinde su kalmadığına dikkat etmek gerekiyor, zira zr53 su ile birleşince hemen kürleşiyor.
Bütün yüzeylerin kuru olduğundan ve su akabilecek bir yer olmadığından emin olduktan sonra videodaki gibi panel panel uygulama yapılıyor.Zr53 makyaj padi ile boyaya sürülüyor, 2-3 dak bekledikten sonra mikrofiber bezle parlatma yapılıyor.
ZR53 uygulama sonrası tam anlamıyla 24 saat sonra kürleşiyor, bu süre içerisinde aracın su görmemesi gerekiyor.

İsmail hocam aracın polisaja ihtiyacı yok ise eliniz yatkınsa bence kendiniz de yapabilirsiniz.

Trust

0
Aracınız

Valla hocam aracımda nokta cizik yok zaten kaputta film var beni uraştiracak kisim tavan olacak sanirim.
Oyle kir yag'da yok iyi bir yıkama ile acaba ben uyguluya bilirmiyim merak ediyorum. Uzun detaylı bilgilendirdiginiz için cok tesekkurler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam çizikten kastım hare gibi kılcal çizikler, bunu da aracı güneş veya güzel bir ışıkla yansıma yaparak anlayabilirsiniz.
Ben tavanı sekize bölerek parça parça yaptım tek seferde yapmak çok zor olur, büyük ihtimalle de başarısız olur :)
Nanonun boya yüzeyine düzgün tutunup uzun ömürlü olması için dediğim işlemlerin yapılması gerekiyor, bunları yapmadan uygularsanız büyük ihtimal kısa sürede nano koruma etkisini kaybeder.
Kil yapamam diyorsanız da en azından ipa veya nasiol clean ile boya yüzeyini temizleyerek yapın nano boşa gitmesin ;)

Trust

0
Aracınız

Valla söylediginiz bazı terimlere bile yabancılık cekiyorum en iyisi ben bu işi yapana yaptırayım diyorum zaten boyun agrılarımda var saglık sebeplerinden dolayı başaramı'yacagımı dusunuyorum dogrusu :)
Yinede bilgilendirdiginiz için cok tesekkurler.

Geri