Civic FB7 Polen filtresi nasıl değiştirilir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Civic'lerin Dünya'da en çok sevilmesinin önemli nedenlerinden biri de bakımının tüketici tarafından kolaylıkla yapılabilmesidir.
Özellikle polen filtresi sarf malzeme olduğu için ve herhangi bir şekilde garanti kapsamı ile ilgili olmadığı için herkesin kendi becerisi ile kolaylıkla yapabileceğini düşünüyorum.
FB7 Civic'in polen filtresi FD6 ile aynıdır, değişim prosedürü de FD6da polen filtresinin oturduğu bir tabla mevcutken FB7de bu yoktur, direk boşluğa yerleştirilip kapağı kapatılır.
Polen filtresi parça kodlarını linkteki konuyu inceleyerek bulabilirsiniz.

Civic FB7 için örnek bir polen filtre değişim videosu,

Bonus: Ford Mondeo'nun çok çok kolay polen filtre değişim videosu :ROFLMAO:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Evet bu gercekten kolaymis. Fiestada degistirmek yarim saatimi aliyordu. Focus ve mondeo tam zulummus ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
3-4bin km'de bir şu filtreyi değiştiriyorum hocam. Hatta en son eşim değişti. Çok basit bir işlem. Alttaki filtreden almıştım 5 adet. En son 17tl'di. Şimdi fiyatı artmış. Benim gibi camı açmayanlar ve kısmen havası kirli yerlerde seyahat edenlere sağlık açısından sık değiştirmelerini öneririm. Filtre ucuz ama kaliteli bir yapıya sahip bence. Deneyebilirsiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3-4bin km'de bir şu filtreyi değiştiriyorum hocam. Hatta en son eşim değişti. Çok basit bir işlem. Alttaki filtreden almıştım 5 adet. En son 17tl'di. Şimdi fiyatı artmış. Benim gibi camı açmayanlar ve kısmen havası kirli yerlerde seyahat edenlere sağlık açısından sık değiştirmelerini öneririm. Filtre ucuz ama kaliteli bir yapıya sahip bence. Deneyebilirsiniz.
Kısa süreli kullan at için mantıklı tercih hocam :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen hocam. Polenin orjinal fiyatı çok yüksek geliyor bana. O yüzden bu tip bir kullanım tarzıyla yoluma devam etmekteyim. ;)
Hİjyeni açıdan aslında 3-4 ay kullan-at bence mantıklı, 3 ayda tozlu bir ortamda araç kullanımında filtrelerin ne hale geldiğini az çok sizde biliyorsunuzdur.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam filtrelerden memnun musunuz, deforme veya başka bir olumsuzlukla karşılaştınız mı? Ben de değiştirmek özellikle karbon filtre denemek istiyorum söylediği kadar normal filtreye oranla daha mı iyi veya etkili?
@m2hamid hocam karbon polen filtreler hakkındaki yorumunuz nedir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam filtrelerden memnun musunuz, deforme veya başka bir olumsuzlukla karşılaştınız mı? Ben de değiştirmek özellikle karbon filtre denemek istiyorum söylediği kadar normal filtreye oranla daha mı iyi veya etkili?
@m2hamid hocam karbon polen filtreler hakkındaki yorumunuz nedir?
Deformasyon tarzı bir olumsuzlukla karşılaşmadım hatta aldıklarım bayağı sağlamdı diyebilirim, klasik ince kağıt filtreler gibi değil kesinlikle, kokuyu bir miktar elimine edebiliyor ama ilk 1 ay sonrasında koku filtrasyon özelliği bayağı azalıyor.
Ben filtrenin oturma kenarlarını makasla kendim biraz düzeltme ihtiyacı hissediyorum ama bence önemsiz bir durum :)
En son indirimle aldığım Mann'ın CUK2358 karbon filtresini alınca bu filtrenin kir tutucu dilim sayısının Mann'ın yarısı kadar olduğunu farkettim :)
Ama her halikarda fiyatına göre iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum, eğer daha önce kullanmadıysanız mutlaka deneyin, en kaliteli filtrelerde de 6 ay sonrasında toz kokusunu ben hissediyorum, bu açıdan bence gayet iş görüyor (y)

Geri